Удочка, боковой кивок и летняя мормышка

Тема в разделе 'Поплавочные снасти и экипировка', создана пользователем hospodarets, 15 фев 2009.

  1. Ардмис

    Ардмис Рыболов

    Сообщения:
    591
    Симпатии:
    1.316
    Адрес:
    Днепродзержинск
    Возраст:
    45
    Большой минус всех таких пластиковых, трубчатых мотовилец в том, что они гнутся, тоесть после намотки на них мокрой, лески, или просто окунул в воду и последующего высыхания, леска стягивается и деформирует мотовильце и бланк порой тоже, особо не страшно,но не эстетично:bm:. Возможно отчасти из за этого, в основном "летние мормышечники" применяют пенопластовые мотовильца. Они не травмируют бланк, имеют малый вес ну и леска их не гнет:).
     

  2. Artfabber

    Artfabber Рыболов - теоретик Команда форума

    Сообщения:
    3.290
    Симпатии:
    8.672
    Адрес:
    Киев
    А у меня леска таки согнула мотовило из твердого пенопласта, толщиной 5мм. Правда не сразу, а со временем.:фигасе:
     
  3. Ардмис

    Ардмис Рыболов

    Сообщения:
    591
    Симпатии:
    1.316
    Адрес:
    Днепродзержинск
    Возраст:
    45
    Значит и пенопластовое мотовильце не идеально, хотя раз со временем,значит более живучее...Пластиковые загибает леской шибко, бывает перед рыбалкой приходилось перематывать по новой леску так-как мотовильце такое гнутое, что на бланк не налазит:bm: Может как нибудь сваяю себе пенопластовое протестить, не зря же большинство с ними кивает:).
     
  4. ALEX19851985

    ALEX19851985 Рыболов

    Сообщения:
    63
    Симпатии:
    139
    Адрес:
    Рівне
    Возраст:
    38
    :hi:21 та 22 червня виходив на кілька годин з літньою мормихою. Перший день на домашню річку, де браки п :censored:си вибили все живе, 2й на водосховище ХАЕС. на річці ловив у суцільних хащах, за 2 години вдалося спіймати кілька рибок, відпочив чудово, активна рибалка на свіжому повітрі - запорука здоровя :) ловив 4м Салмо Супреме Поле, дешева вудка, брав за 80 грн, але вона підійшла дуже не погано, т.я. легка, жорстка, добре вяже рибу. Вода на річці сильно впала, що сказалось на кльові.
    22 червня виїжджав на водосховище, пробував мормишити з лодки на глибині далеко від берега - нічого не вийшло , вітер ніс плавзасіб сильно, коли заякоришся з одним якорем, також бовтає зі сторони в сторону, 2 якоря кидати то це взагалі мука, а не ходова рибалка, так і не зрозумів, як на лодці швидко шукати рибу, ехолота немає, рельєфу дна вдалині від берега не знаю, і де ставати хз.:стыдно: поплив до комиша в прибережну зону,виявилось, що якщо ловити під стінкою комиша, 5м вудочки це замало,треба хочаб 6-7,риба харчувалась активно, карась чмокав ряску, і довбав очерет під водою, а от підходити на 5 м боявся,вода дуже чиста та щей не глибока. В такому місці вдалося взяти лише амурчика, який клюнув наче головень - різкий удар. Потім я поплив у самі хащі очерету,і там насмикав трохи карасів, клювало краще на кінчик червячка, а не на опариш як минулого разу. взагалі зрозумів , що в забродах краще ловити, можна замаскуватися, а от з лодкою важче, проте комфортніше . :hi:
     

    Вложения:

    • Нравится Нравится x 8
  5. Nikko7

    Nikko7 Рыболов

    Сообщения:
    2.620
    Симпатии:
    8.070
    Адрес:
    г.Белая Церковь;Киевская обл.
    Возраст:
    60
    Вот очень удобный(народный)вариант летней удочки с боковым лавсановым кивком для ловли на мормышку.Отмечу сама удочка продавалась без колец,длинна 4.0 м, и стоила 30 гр.Кивок обошелся в 28 гр+5 гр катушка+ набор сиковских колец 4 шт(около 45гр).Итого за хороший весь комплект мы выложили=108 гр.Лак,шелковая нитка и работа=моя))))))Получилась очень легкая,довольно жесткое удилище с прекрасным чувствительным кивком.Катушка оборудована задним фиксатором рычагом,мгновенно скидывающим леску при надобности. Мотовильцем я не пользуюсь,но кто хочет может примотать его.
     

    Вложения:

    • IMG_4825.JPG
      IMG_4825.JPG
      Размер файла:
      225,8 КБ
      Просмотров:
      992
    • IMG_4828.JPG
      IMG_4828.JPG
      Размер файла:
      200,7 КБ
      Просмотров:
      1.000
    • IMG_4827.JPG
      IMG_4827.JPG
      Размер файла:
      248,6 КБ
      Просмотров:
      1.020
    • IMG_4829.JPG
      IMG_4829.JPG
      Размер файла:
      212,8 КБ
      Просмотров:
      1.044
    • IMG_4830.JPG
      IMG_4830.JPG
      Размер файла:
      167 КБ
      Просмотров:
      980
    • Нравится Нравится x 10
    • Информативно Информативно x 1
  6. ALEX19851985

    ALEX19851985 Рыболов

    Сообщения:
    63
    Симпатии:
    139
    Адрес:
    Рівне
    Возраст:
    38
    Nikko7, дана вудочка чотирьох метрова дійсно не важка та чудово підходть для літньої мормихи, а от 5м вже не підійде,бо це не рибалка а страждання, вона дуууже важка)
    від темно-зелених катушок теж довелося відмовитись, у них
    є недоліки: дуже не надйна ручка та погана укладка лески, хоча за такі гроші можна брати :ага: . в мене було таких кілька штук, головною перевагою їх було швидке скидання лески за допомогою лапки, яку достатньо просто натиснути,але цей механізм дуже швидко зношується, тому я купую свіло зелені котушки, прозорі, вони набагато надійніші,і ціна таж сама. правда важелька для швидкого скидання волосіні немає. Сторожок класний, де брали ?
     

    Вложения:

    • Фото0313.jpg
      Фото0313.jpg
      Размер файла:
      102,2 КБ
      Просмотров:
      426
    • Нравится Нравится x 1
  7. Nikko7

    Nikko7 Рыболов

    Сообщения:
    2.620
    Симпатии:
    8.070
    Адрес:
    г.Белая Церковь;Киевская обл.
    Возраст:
    60
    1- да,такие четырех метровки очень хороши под мормышки,имеют отличный строй и малый вес.Хорошие карбоновые удилища с кольцами стоят уже значительно дороже,а бланки бывают хуже чем на этой.
    2-по катушке,полностью согласен,сама катушка полное г....,но при работе с кивком и ловли в основном карася-прослужит долго,а нет поставлю как у Вас.
    3-по кивкам:у нас очень большой выбор кивков в магазине "Охотник",и отмечу их все делают наши умельцы из нашего города.На базаре выбор кивков еще шире.Я когда то занимался зимней рыбалкой(до 2000г) и сам делал кивки и из щетины и из лавсана и с сальников,поэтому подобрать кивок под удочку для карася-не вопрос.
    п.с. Добавлю это удочка для ловли карася в камыше с берега при ловле в сапогах болотниках.Такую ловлю я веду только весной,когда камыш только начинает пускать первые зеленые стрелки(обычно апрель) и карась весь стоит в купынах старого камыша в самом берегу где вода теплее и греется.Попутно усиленно питается и готовится к нересту в тех же местах.Конечно можно ей ловить и с лодки,тут кто как привык.Я все таки очень редко ловлю удочками,так вспомнить былое.Больше спиннинг и только спиннинг.
    На карпа для ловли его на кивок с лодки на горох в лилиях,у стен камыша надо совсем другую всю снасть.
     
  8. ALEX19851985

    ALEX19851985 Рыболов

    Сообщения:
    63
    Симпатии:
    139
    Адрес:
    Рівне
    Возраст:
    38
    Не відкладаючи справу в довгий ящик пишу недільний звіт.:hi:
    Цього разу вирішив не експерементувати з лодкою на глибинних просторах , а пішов одразу в забродах на старе підготовлене місце. Сьогодні я використовував біжучу оснастку, купив 4 кільця (фото), і маленьку зимову котушку набиту лескою 0,18 у діаметрі. За тиждень комиш конкретно піднявся, довелось трохи прочистити. Рибалити почав близько 4:00(за свідченням знайомих клює з 4 до 8-9 год) було ще темнувато, але яскравий цінник на кінчику сторожка вже було видно :) . До речі про цінник, тримався майже до кінця рибалки, не зважаючи на те , що часто намокав, риб його не боїться, покльовку видно за милю :D . Одразу покали попадатись нормальні карасики, і в точці лову, і буквально в 3х метрах від мене, якщо я опускав мормиху в тому місці, де хтось довбе комиш :D. Потім була покльовка чогось такого, що показався тільки хребет з води, махіна довжиною приблизно 60-70 см, яка зірвалась одразу, думаю ,це був білий амур, бо при наступному забросі, був спійманий справжній красень.Добре , що попередній екземпляр пішов різко в комиш , не встигнуши сполохали брата)). Покльовка різка і вірна - сторожок різко зігнувся, підсічка і понеслось: перші 2 найпотужніші потяжки взяла на себе котушка, з якої зійшло трохи більше 5м волосіні, риб гуляв по всьому комишу, але міцна вудка не давала далеко втекти. Ваги показали приблизно 950 (+-5)гр. Це мій перший достойний екземпляр на боково-ківочну снасть:ага:. Якби не біжуча оснастка , наврядчи б я вивів його з суцільних нетрів комишу. Амурчик наробив трохи галасу,кльов притих, через хв 10-15 почали покльовувати карасики, пізніше клюнув ще один амурчик, менший, але також впирався достойно. Коли сонце піднелось вище ,кльов як відрізало, почала клювати лише дрібна краснопірка. Наловивши трохи краснопірки Попла - попером, зробив ще кілька місць для наступної мормишечної рибалки. Риба в комишах є хороша, незважаючи на глибину по коліно.:) Комиш - це її дім, і рибака в забродах вона не боїться, головне хоч трохи маскуватись очеретом, особливо на мілині.
    По результатах риболовлі я обловив як мінімум двох поплавочників, у яких було закинуто по 3 вудки. Не кількісно , а якісно, на "стоячу" снасть потрапляв лише дрібненький карасик. Відпочинком лишився задоволений, хоча стомився. Для такої активної риболовлі треба сноровка, адже вудку треба тримати іноді на витягнутій руці.:hi:
     

    Вложения:

    • Нравится Нравится x 11
    • Информативно Информативно x 1
  9. Андрей79

    Андрей79 Рыболов

    Сообщения:
    52
    Симпатии:
    141
    Адрес:
    Днепропетровск
    Возраст:
    44
    ALEX19851985 поздравляю с первыми успехами и трофеями :zachet:. Не подскажешь какое дно в месте твоего лова? (муляка, ракушка, песок, есть ли на дне трава?) Всегда интересовало какое поле рыба предпочитает.
     
  10. Nikko7

    Nikko7 Рыболов

    Сообщения:
    2.620
    Симпатии:
    8.070
    Адрес:
    г.Белая Церковь;Киевская обл.
    Возраст:
    60
    На 3 фотке Саша выложил свое место ловли,это чуть выкошенное окно в камыше,дно там -мул.