1. Как я поймал 30кг рыбы за 1 день Читать.

Закарпатье - восстанови и охраняй свои водоемы!

Тема в разделе 'Ассоциация Рыболовов Украины (АРУ)', создана пользователем Крока, 5 авг 2013.

 1. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.137
  Симпатии:
  22.998
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  58
  Природоохоронна громадська організація рибалок «БерегФіш»

  Природоохоронна громадська організація рибалок «Берегфіш» була заснована у 2012 році. Основні напрямки діяльності організації полягають у пропаганді охорони природи, вихованні у рибалок любові до рідної землі, примноженні та збереженні рибних запасів, раціонального їх використання у поєднанні з вивченням та застосування передового досвіду європейських країн у веденні рибальського господарства, риболовного спорту та створенню різносторонніх умов для розвитку любительського рибальства.

  Головний тезис у діяльності якщо лише брати від природи і нічого не давати їй взамін, то ці ресурси рано чи пізно вичерпаються.

  Основні положення діючих на сьогодні Правил любительського і спортивного рибальства, даючи змогу для здійснення права громадянам на використання природних ресурсів не передбачаютьі не дають чітко визначенихдій по відтворенню спожитих ресурсів. А тому основою для екологічно безпечного використання (вилучення) водних біоресурсів є забезпечення їх стабільного поповнення. Природне відтворення не завжди в змозі компенсувати вилучення і сформувати прийнятну кількісну та якісну структуру іхтіоценозу, тому неодмінною умовою для запровадження використання водних біоресурсів є здійснення заходів з їх штучного відтворення. Громадська організація «Берегфіш» саме діючи за такими принципами і на підставі науково-біологічного обґрунтування, за рахунок членських внесків здійснює рибоохоронні та меліоративно-рибницькі заходи у тому числі зокрема і зариблення водойм.

  За 2013р.силами громадської організації проведено зариблення р.Боржава у Берегівському районі - 1 тис. судака та 22 тис. ляща. Захід такого масштабу на р.Боржава за часів Незалежності України проводився в перше. На осінь заплановано ще одне зариблення. Також членами організації за підтримки небайдужих людей здійснено прибирання і утримання прибережних смуг вздовж р.Боржава під час проведення акції "Чистий берег" (вивезено 3 автомашини сміття, пластикових пляшок). Також у цьому році ПОР «Берегфіш» у трьох випадках виступала організатором у проведені для любителів і спортсменів області змагання з риболовлі.

  [​IMG]
   

  Вложения:

  • Нравится Нравится x 13
  • Информативно Информативно x 1
 2. BeregFish

  BeregFish Рыболов

  Сообщения:
  14
  Симпатии:
  186
  Возраст:
  51
  http://file:///C:\DOCUME~1\Admin\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.jpg http://file:///C:\DOCUME~1\Admin\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image004.gif http://file:///C:\DOCUME~1\Admin\LOCALS~1\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image006.gif

  Роздуми біля річки

  Нещодавно вся прогресивна українська спільнота відзначала День Рибалки.

  Свято викликає двоякий настрій. Адже риби в наших річках досі вкрай мало.Сучасні рибальські улови не йдуть у жодне порівняння з «трофеями» 30-річної давнини.

  Рибні запаси в закарпатських річках і водоймах стали предметом пильнішої уваги тільки в останні роки. Мабуть, основною причиною ігнорування цієї галузі на Закарпатті було те, що масштаби рибництва тут значно менші порівняно з «приморськими» та деякими іншими областями, де існує промисловий вилов риби.

  Що ж до нинішнього стану іхтіофауни Закарпаття… Головним з факторів впливу є людська діяльність, яка призвела до скорочення рибних запасів у десятки разів. Та попри це, іхтіокомплекс річок краю є унікальною національною цінністю. У наших водоймах мешкає багато рідкісних і зникаючих видів, занесених до Червоної Книги України: дунайський лосось, йорж смугастий, чоп малий, чоп великий. «Проживають» на Закарпатті й унікальні особини, так звані ендеміки, які зустрічаються тільки в нас, у карпатському регіоні. Це ялець-андруга закарпатський, мінога угорська, пічкур дунайський довговусий.

  Проблем у галузі дуже багато,. Серед них масова незаконна вибірка гравію. Проте великої шкоди завдають і санкціоновані роботи, необхідні для соціально-економічного розвитку, будівництва. Зокрема спорудження водозахисних дамб. Від цього нікуди не дінешся, однак унаслідок цих заходів зникають старі нерестилища, створюються стресові умови для всього водного живого середовища.

  Широко обговорюване сьогодні будівництво гідроелектростанції на річках, а в перспективі, може призвести до незворотних наслідків. Через цей техногенний фактор можуть зникнути десятки видів риб. Наприклад, дунайський лосось, харіус європейський, ялець-андруга закарпатський, чоп малий, чоп великий, марена звичайна, марена балканська, голавль, підуст, піскар білоперий, бистрянка, карась сріблястий, верховодка.

  Вселення цінних видів риб – найпоширеніший засіб підвищення рибопродуктивності внутрішніх водойм, який був теоретично обґрунтований ще в 60-х роках минулого сторіччя і пройшов всебічну виробничу перевірку протягом більш ніж 30-ти річного періоду. Його запровадження дозволяє забезпечити максимально повне та раціональне використання біологічних ресурсів водних об'єктів; підтримувати біологічне різноманіття та отримувати необхідну кількість цінних представників іхтіофауни для задоволення потреб любительського і спортивного лову.
   
  • Нравится Нравится x 11
 3. BeregFish

  BeregFish Рыболов

  Сообщения:
  14
  Симпатии:
  186
  Возраст:
  51
  Прибирання прибережной смугі р.Боржава
  Кількість рибалок, що зібралися в одну з квітневих субот на березі р. Боржава поблизу однойменного села, гідна подиву не тільки сторонньої людини, але й затятих любителів цього виду відпочинку. Замість звичного рибальського начиння вони тримали мішки для збирання сміття. Доречно сказати, що серед присутніх були не тільки чоловіки-рибалки, але і їхні дружини з дітьми та студенти Закарпатського Угорского Інститута ім. «Ференца Раковці II». Саме так розпочалась акція “За чисті береги”.

  Мета заходу – не тільки привернення уваги до чистоти прибережних смуг річок Закарпаття, які нині в критичному стані, але і внесення посильного вкладу рибалок у збереження довкілля. Відрадно, що на ініціативу відгукнулося понад 70 різних за віком, статусом, місцем проживання, уподобаннями людей. Саме тому цей захід мав позитивний соціально-екологічний поштовх, адже поруч працювали всі – і лікарі з водіями, і приватні підприємці та безробітні, а також священики, пенсіонери, студенти біологічного факультета.

  https://drive.google.com/folderview?id=0Bwt484es93rtcW8xRzcxY3dmWFk&usp=sharing
  IMG_0399.jpg DSCN4721.jpg
   
  • Нравится Нравится x 12
  • Улыбнуло Улыбнуло x 1
 4. BeregFish

  BeregFish Рыболов

  Сообщения:
  14
  Симпатии:
  186
  Возраст:
  51
  Дорогі друзі по захопленню!


  Основою для екологічно безпечного використання (вилучення) водних біоресурсів є забезпечення їх стабільного поповнення. Природне відтворення не завжди в змозі компенсувати вилучення і сформувати прийнятну кількісну та якісну структуру іхтіоценозу, тому неодмінною умовою для запровадження використання водних біоресурсів є здійснення заходів з їх штучного відтворення.

  р.Боржава —
  права притока р.Тиси. ЇЇ довжина — 106 км, площа басейну — 1365 км2. Починається кількома витоками на південних схилах Боржавського масиву на горі Стой (1679 м над р. м.). До села Лози зберігає характер гірської річки, від села Боржавського до впадіння в Тису стає рівнинною. Після прийняття приток Кушниці, Лисичавки, Бистрої, Береберки та Іршавки стає повноводною. У деяких місцях захищена дамбами. В урочищі Оток на Берегівщині під час паводків виходить з берегів.

  Іхтіофауна річки Боржава представлена такими видами:
  білизна звичайна , бистрянка звичайна , верховодка , в’язь звичайний , головень звичайний , гольян річковий , карась сріблястий , клепець , лящ ,підуст звичайний , плітка звичайна , плоскирка , рибець звичайний , синець,щука звичайна , слиж ,бабець звичайний , судак звичайний,йорж звичайний , окунь звичайний ,сом європейський.
  А також ряд рідкісних, зникаючих та занесених до Червоної книги України видів риб: стерлядь прісноводна, харіус європейський, йорж смугастий, марена звичайна, білоперий пічкур дністровський (карпатський), минь річковий, рибець малий, чоп малий, чоп великий, ялець звичайний та види, які на території України зустрічаються лише в карпатському регіоні: ялець– андруга закарпатська (європейська), мінога угорська (карпатська), пічкур дунайський (довговусий).
  Сектором іхтіології Головного управління Закарпаттярибоохорони спільно з науковцями інституту рибного господарства УААН під час проведення контрольного вилову на ділянці річки Боржава між селами Бене та Квасово Берегівського району сталося дещо незвичайне, виявили новий вид риби який не підпадав під перечислення жодних риб не тільки Закарпаття, але і переліку іхтіофауни цілої України.
  Під час проведення морфометричних промірів вони встановили, що цим видом являється-плітка паннонська, або як її називають плітка дунайська(Rutilusvirgo ).

  У весні 2013р.було проведено зариблення р.Боржава у Берегівському районі на суму понад 10 тис. грн., а саме – судак 1000шт., лящ 22000шт.. Захід такого масштабу на р.Боржава за часів незалежності України проводився в перше.
  На осінь заплановано ще одне зариблення. Просимо, всіх не байдужих , по можливості, посприяти шляхетному починанню, і взяти в ньому участь у формі грошового внеску. Дякуємо! Збережемо наші ріки для дітей та онуків!  Дані для розрахунку:ГО «Природоохоронна організація рибалок » БЕРЕГФІШ»
  90202,Закарпатська обл. м. Берегово, вул. Мужайська 34.а кВ. 22 тел.+38 066 43 59 909...+38 096 65 67 165
  e-mail: bochor45@gmail.com ЄДРПОУ 38068710

  Р/р 26003392779 АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ» МФО 380805

  Після переказу коштів на рахунок необхідно повідомити Імре Бочкор про внесок через смс чи е-мейл, вказати своє прізвище та суму внеску для відображення в списку спонсорів .
   
  • Нравится Нравится x 9
  • Информативно Информативно x 1
 5. BeregFish

  BeregFish Рыболов

  Сообщения:
  14
  Симпатии:
  186
  Возраст:
  51
  19 серпня під час проведення рибоохоронної роботи працівниками Закарпаттярибоохорони спільно із співробітниками природо-заповідного фонду за порушення Правил рибальства кваліфікованого по статті 90 КУпАП, затримано гр.Ш. та гр.С., які здійснювали вилов водних біоресурсів на р. Чорна Ріка Міжгірського району Закарпатської області.

  При затриманні виявлено та вилучено харіуса європейського, який занесений до Червоної книги України – 9 шт./1,3 кг.
  Збитки заподіяні внаслідок незаконного добування цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України складають 126 033,36 грн
  За фактом затримання та виявленого порушення, оформлені матеріали направлені в Міжгірський районний суд для прийняття рішення.

  http://main.golovrubvod.kiev.ua/ind...ticle&id=2788:-lr-120-&catid=39:2011-08-03-11
   

  Вложения:

  • Нравится Нравится x 10
 6. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.137
  Симпатии:
  22.998
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  58
  В карпатских реках исчезает рыба

  Речная форель, хариус, дунайский лосось. Ещё лет 15 назад такую рыбу - килограммами ловили в карпатских реках. Теперь её практически не осталось. Разве что в байках рыбаков. Учёные - пытаются возобновить популяцию аборигенных видов: выращивают мальков, зарыбливают реки. Но строительство в Карпатах всё новых мини-ГЭС и массовая добыча гравия - сводят все усилия на нет.

  Сюжет ТРК «Интер»
   
  • Нравится Нравится x 10
 7. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.137
  Симпатии:
  22.998
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  58
  Закон і рибалка

  9 ПО 14 ГРУДНЯ 2013 РОКУ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА.

  Громадська організація ПОР "Берегфіш" повідомляє всіх рибалок та зацікавлених громадян, що вони можуть, звернувшись в організацію, отримати правову інформацію, консультації та роз’яснення з правових питань у галузі рибальства.

  Крім того, повідомляємо, що 10 грудня 2013 року о 1615 к.ч. (1515м.ч.), в будівлі Закарпатського Угорського Інституту ім. Ференца Раковці ІІ (м.Берегово, пл..Кошута,2) відбудеться семінар з правових знань «Права та обов’язки рибалок». На семінарі будуть присутні: начальник Берегівського районного управліня юстиції Габор М.І., представники Управління Закарпаттярибоохорони та представники екологічної інспекції.

  Метою проведення заходу є підвищення рівня правової освіти населення, створення належних умов щодо набуття громадянами правових знань та навичок і їх застосування у галузі рибальства.

  Запрошуємо прийняти участь всіх бажаючих.

  Семінар відбудеться за підтримки Закарпатського Угорського Інституту ім. Ференца Раковці ІІ.

  [​IMG]
   

  Вложения:

  • 65253600-1.jpg
   65253600-1.jpg
   Размер файла:
   14,2 КБ
   Просмотров:
   564
  • Нравится Нравится x 8
 8. BeregFish

  BeregFish Рыболов

  Сообщения:
  14
  Симпатии:
  186
  Возраст:
  51
  Закон і рибалка

  10 грудня 2013 року о 1615 к.ч. (1515м.ч.), в будівлі Закарпатського Угорського Інституту ім. Ференца Раковці ІІ (м.Берегово, пл..Кошута,2) відбувся семінар з правових знань «Права та обов’язки рибалок». На семінарі булі присутні: начальник Берегівського районного управліня юстиції Габор М.І.,Заступник началника Управління Закарпаттярибоохорони Ополонський О.М., началник юридичного відділу Управління Закарпаттярибоохорони Гонтар Д.І., державний реєстратор Берегівського р-ну. Сіладі О.О.

  DSCN5826.JPG DSCN5826.JPG DSCN5809.JPG DSCN5810.JPG DSCN5816.JPG DSCN5817.JPG DSCN5820.JPG DSCN5822.JPG
   

  Вложения:

  • DSCN5824.JPG
   DSCN5824.JPG
   Размер файла:
   234 КБ
   Просмотров:
   258
  • Нравится Нравится x 8
 9. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.137
  Симпатии:
  22.998
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  58
  Профилактический рейд по местам зимней рыбалки

  Сотрудники Главного управления Закарпатьерыбоохраны совместно со спасателями Береговского отдела Управления ДСНС Украины в Закарпатской области и общественной природоохранной организацией «БерегФиш» провели профилактический рейд по местам зимней рыбалки. Такие меры, прежде всего, направлены на предупреждение людей, особенно любителей зимней рыбалки, об опасности тонкого льда, переохлаждения, бережного и цивилизованного отношения к природе. Ведь у рыбьих стай сегодня особый период, рыба массово скопилась на зимовальных ямах, и нельзя позволить браконьерам воспользоваться этим. Общественный контроль самый действенный метод в борьбе с браконьерством.

  Слава Богу, что трагических случаев этой зимой на водоемах области спасателями не зафиксировано, однако терять бдительность не стоит. Из-за резких перепадов температуры нынешняя рыбалка не слишком безопасна, ведь от того, что столбик термометра «скачет» то вверх, то вниз лед становится хрупким, а иногда и вовсе опасным. Однако не все рыболовы соблюдают меры безопасности нахождения на льду. А иногда, в пылу рыбацкого азарта, и вообще забывают проверять лед на прочность, тем самым подвергая себя опасности.

  Инициировала проведения такого рейда общественная природоохранная организация «БерегФиш». В этот раз напомнить правила поведения во время зимней рыбалки сборная группа рыбоохранников, спасателей и общественников отправилась вдоль реки Боржава. Во время встреч с рыбаками спасатели рассказывали о первой медицинской помощи при переохлаждении и обморожении. Общественники вручали профилактические листовки с правилами безопасного поведения на льду.

  Уважаемые любители зимней рыбалки! Чтобы Ваше увлечение принесло только приятные воспоминания и большой улов соблюдайте правила поведения на льду. Так, рыболовам следует помнить, что во время подледного лова рыбы не рекомендуется на небольшой площадке пробивать много лунок, прыгать и бегать по льду, собираться в большие группы на одном месте. Рыбаки должны пробивать полыньи одну от другой на расстоянии минимум 5-6 м.
  Каждый любитель подледного лова должен иметь на себе спасательный жилет или лень длиной 15-20 м с петлей на одном конце и грузом весом 400-500 г на втором.

  Если же все-таки попали под лед, прежде всего, не следует паниковать, а пытаться мыслить конструктивно. Следует избавиться от лишнего груза. Удерживаясь на поверхности, достичь края проруби с более прочным льдом. Раскинуть руки в стороны, чтобы опереться предплечьями и плечами на лед. Постараться лечь на лед грудью или спиной. Если лед слабый, его надо постепенно поламывать по направлению к берегу и попытаться выбраться еще раз, когда почувствуете, что он стал прочнее. Если Вы смогли выбраться из полыньи, то быстро откатитесь подальше от края и начинайте отползать от нее. При этом необходимо звать на помощь. Никогда не ходите на зимнею рыбалку в одиночестве. Держитесь вблизи людей, которые смогут оказать Вам помощь в случае непредвиденных ситуаций. Будьте внимательны!

  [​IMG] [​IMG]
   

  Вложения:

  • FCcH.jpg
   FCcH.jpg
   Размер файла:
   20,5 КБ
   Просмотров:
   491
  • FCcG.jpg
   FCcG.jpg
   Размер файла:
   21 КБ
   Просмотров:
   476
  • Нравится Нравится x 9
 10. BeregFish

  BeregFish Рыболов

  Сообщения:
  14
  Симпатии:
  186
  Возраст:
  51
  Рибалки Закарпаття візьмуть під контроль

  Більше 20-ти рибалок з усіх куточків Закарпаття днями навідались до Виноградова, щоб висловити своє невдоволення роботою начальника управління держрибоохорони Закарпаття Едуарда Чорногора. Загалом рибалки незадоволені неадекватно низькою ефективністю роботи управління у області.
  Представники більшості рибальських спільнот Закарпаття з Ужгорода, Берегового, Мукачева, Хуста, Виноградова, Рахівщини приїхали до управління вранці, аби заявити про те, що рибоохорона краю неефективно використовує навіть наявні у неї ресурси для забезпечення охорони рибних багатств області.

  Рибалки розповіли Едуарду Чорногорі про засилля браконьєрів на берегах річок та стоячих водойм, про незаконний видобуток гравію та ніше.

  Загалом увагу начальника управління закцентували на таких пунктах:

  1) Тотальне засилля браконьєрів.

  Причиною цього, на думку рибаків, є робота більшості штатних рибінспекторів «на здачу плану». Щоб не завдавати собі клопоту інспектори виходять раз на тиждень і штрафують на мінімальну суму кількох перших зустрічних рибалок, таким чином виконуючи «план». Тим часом сіткарі, електровудочники, рибалки, що незаконно виловлюють харіуса у гірських районах, залишаються безкарними.

  І хоч пан Чорногора намагався виправдатись тим, що у рибінспекторів немає бензину, їх усього 6 осіб на область і тим, що у них майже немає належного інвентарю (що є правдою), рибалки на це резонно заперечили, що інспектори не виконують свою роботу належним чином навіть на ближніх і наче підконтрольних їм ділянках річок. Про це, зокрема, свідчить практична відсутність протоколів, у яких сума штрафу відрізняється від мінімальної (в районі 35 гривень).

  2) Незаконний видобуток гравію. За словами самого Чорногори, в області видано всього 2-3 офіційні дозволи на видобуток гравію, в той час як майже біля кожного населеного пункту діють до кількох десятків несанкціонованих бригад. Ці незаконні видобутки завдають значної шкоди руслам річок і всьому їх підводному населенню.

  Рибалки відмічають, що у тих рідкісних випадках коли на їх дзвінки щодо незаконних «копанок» реагували, злочинці дивовижним чином дізнавались про це раніше, ніж приїздив інспектор, і встигали забратись з усім знаряддям.

  3) Начальник управління усіляко гальмує видачу посвідчень дружинників при держохороні, які мають певні (обмежені у порівняні зі штатним рибінспектором) повноваження.

  Крім того, зі слів начальника управління, виявилось, що жоден інспектор не звітує про свої денні переміщення і виконану роботу прозоро, і що начебто Чорногора сам закупив своїм коштом інспекторам щоденники, аби отримувати бодай якусь звітність.

  У зв’язку з тим, що Едуард Чорногора не сказав на зустрічі нічого конструктивного, рибалки заявили, що починаючи з 26-го лютого вестимуть власну статистику викликів на місце злочину рибінспекторів, та фотографуватимуть усі підозрілі випадки на доступних їм ділянках найближчих водойм. Вони документуватимуть кожен виклик і перевірятимуть місцезнаходження інспекторів. У випадку неналежного реагування ставитимуть питання про доцільність перебування Едуарда Чорногори на даній посаді.

  Якщо ж і зі зміною начальника ситуація з рибоохороною не зміниться на краще, то рибалки вимагатимуть усіма доступними законними способами взагалі розформувати держрибоохорону Закарпаття, як абсолютно непотрібний орган, що не виконує своїх функцій, натомість намарне витрачаючи гроші платників податків.


  Томаш Деяк http://zakarpattya.net.ua/News/120939-Rybalky-Zakarpattia-vizmut-pid-kontrol-diialnist-nachalnyka-upravlinnia-derzhrybookhorony-Zakarpattia-

  http://2.bp.blogspot.com/-hNrk8V7Wymg/UxjANADw2YI/AAAAAAAABhE/4YSb55Ac8wE/s1600/DSCN2880.JPG http://4.bp.blogspot.com/-VaM4o5cutI8/UxjATP1_9xI/AAAAAAAABhM/lsEIQ6VL4mQ/s1600/DSCN2895.JPG http://4.bp.blogspot.com/-YR4l4X2JX...Q2Kma_ATH_Y/s1600/браконьєр+с.Червоне+002.jpg
   
  • Нравится Нравится x 8