ОтчетыСпиннингФидерНахлыстПоплавокМорскаяБарахолкаРеклама
 1. Рекомендуем вам ознакомится с кратким путеводителем по форуму

Ловля микроджигом

Обсуждаем все способы и методы ловли на спиннинг.
 1.  
  B.B.B.

  B.B.B. Форумчанин 80 уровня

  Сообщения:
  1.452
  Адрес:
  м. Луцьк
  Рейтинг:
  13.061
  Возраст:
  40
  На продовження теми щодо мікроджигу, відзначу кілька моментів у ловлі мікроджигом взимку із власного досвіду:
  1. Мікроджиг дуже захоплюючий. Навіть у зимову пору загальне безкльов’я із використанням МДЖ дозволяє отримати клювання, хвилюючі моменти того легкого або слабо відчутного „тук” у спін чи в руку. Однак не мікроджигом єдиним!
  2. Взимку ловля здебільшого ведеться на річках, що передбачає врахування такого фактору, як течія. Для прикладу, у нашому Волинському краї переважна більшість річок все таки має досить швидку течію і при цьому відносяться до розряду малих та з великою натяжкою середніх річок. Враховуючи зиму, здебільшого риба буде уникати потужних потоків цієї течії і все таки тяготіти до так званих заплав, завалів, тихих глибин тощо.
  3. Основний об’єкт у ловлі МДЖ взимку все таки окунь, рідше коли щука і значно рідше судак. Принаймні такий висновок роблю зі свого досвіду. Та оскільки взимку час від часу хочеться кинути спіном, відповідно доводиться радіти навіть полосатому хижаку.
  4. Місце застосування МДЖ на річках. Як правило, це так звані місця перепадів: з ями на мілину чи навпаки, бровки, на заплавах, на обратках, поворотах русла, у завалах серед кущів, дерев, навіть міляках. Історія із міляками досить цікава. Мені неодноразово доводилось ловити полосатого і звичайну щучку на глибинах у 20-40 см. Здавалось би, хижак повинен був стояти у ямі і чим поглибше, однак той, хто рибачив не раз узимку міг би час від часу побачити вже для сьогодення типову картину – хвилювання на поверхні у береговій лінії. Для спінінгіста – це добрий знак, що хижак активний навіть у таку пору. Ще років так 3-4 тому таку картину доводилось бачити частіше, ніж зараз, однак час від часу зимовий вихід окуня (та іншого хижака, наприклад щуки) на поверхні або у верхніх слоях води таки відбувається. Як виняток у цьому плані, для нашого краю, є хіба що р. Іква – там такого виходу ще не спостерігав, що для себе пояснюю тою причиною, що руслова частина на цій річці досить глибока як для такої річки. Відповідно перепад із глибини на міль, що сягає 2-4 метрів, мабуть, болюче відзначається на самій рибі.
  5. У місцях перепаду глибин у зимовий період позиція лову МДЖ із глибини на міль є ефективнішою, ніж при облові із мілини на глибину. Можливо, у когось ця практика є подібною з точністю до навпаки, однак такого висновку дійшов вже із досвіду зимових змагань. Хоча, якщо протилежний берег має так звану мілину, а під вашим берегом глибина – це також гарна можливість обловити таке місце. Обидві позиції „з глибини на мілину” і „навпаки” обумовлюють різні проводки. Для випадку, коли ловимо „з глибини на мілину” здебільшого у зимовий період використовую так зване волочіння або пунктир із характерними паузами. Коли ж здійснюємо облов із позиції „із мілини на глибину” переважно застосовую звичайну класику – ступінчаста низька проводка…
   
  • Спасибо Спасибо x 18
 2.  
  Jacs

  Jacs Рыболов

  Сообщения:
  290
  Адрес:
  Луганск
  Рейтинг:
  2.256
  Возраст:
  32
  Зимой МДЖ просто находка и часто поклевку заработать можно исключительно на микроджиг. На последней рыбалке мы с другом ловили довольно активно ловили окуньков, а примерно 20 человек рядом ловили лайт-джигом и за все время не увидели и поклевки.


  Я на разумную критику никогда не обижаюсь, но Кингфишер за такую цену чувствительности мне хватает, просто я тоже знаком со спиннингами Микадо и их вес меня как раз не удовлетворяет, а так довольно нормальные спиннинги на свои деньги.
   
  • Спасибо Спасибо x 2
 3.  
  Валерий

  Валерий Рыболов

  Сообщения:
  566
  Адрес:
  Умань
  Рейтинг:
  5.138
  Возраст:
  61
  Все зависит не от спиннинга ( вернее не только от спиннинга), а в основном, от рук рыболова. В прошлом сезоне у меня на Shimano Catana UL 240 два трофея- щуки 7,5 и 6,55 кГ. Все должно работать в комплексе : удилище, катушка, шнур, руки и самое главное - голова.Это все приходит только с опытом, поэтому не переживайте и ловите большую рыбку и маленькую. Удачи !
   
  • Спасибо Спасибо x 9
 4.  
  Sem

  Sem Рыболов

  Сообщения:
  1.215
  Адрес:
  Вол-Волинський
  Рейтинг:
  7.517
  Возраст:
  28
  Помогите выбрать плетёнку для мдж, максимальный вес приманок 4 г. Ценовой диапазон до 400 грн.
  Взять Mebaru Night Game 0.4号 4lb 150m, или Sunline ROCK FISH PE 120м #0.3/0.09мм ну или же Вашы предложения.
   
  • Спасибо Спасибо x 1
 5.  
  Magalon

  Magalon *Bilogorodka Fishing*

  Сообщения:
  2.120
  Адрес:
  Київська область.
  Рейтинг:
  10.755
  Возраст:
  51
  Я використовую якісну жилку 0.14-0.16.:)
   
  • Спасибо Спасибо x 1
 6.  
  Sem

  Sem Рыболов

  Сообщения:
  1.215
  Адрес:
  Вол-Волинський
  Рейтинг:
  7.517
  Возраст:
  28
  Після ловлі на шнури, не уявляю як ловити на моножилку.:i070522:
   
  • Спасибо Спасибо x 1
 7.  
  Magalon

  Magalon *Bilogorodka Fishing*

  Сообщения:
  2.120
  Адрес:
  Київська область.
  Рейтинг:
  10.755
  Возраст:
  51
  Сергію спробуй!:predator:І губи в окунів ціліші будуть...:gi-gi:
   
 8.  
  Plagus

  Plagus всё ещё ловлю рыбу Команда форума

  Сообщения:
  6.827
  Адрес:
  Александрия
  Рейтинг:
  26.829
  Возраст:
  58
  Бери рок фиш , его используют давно, отзывы только положительные,
  не стоит эскперементировать за свои деньги с Юнитикой..
   
  • Спасибо Спасибо x 1
 9.  
  Ромко

  Ромко Рыболов

  Сообщения:
  370
  Адрес:
  Львів, Іваничі (Волинська обл.)
  Рейтинг:
  2.433
  Возраст:
  27
  Не підходить жилка - тоді хороший флюр. Задоволений повністю. Юзав флюр від Owner 0,14 під аналогічні цілі. Розтяжність суттєво менша, ніж в жилки.
   
  • Спасибо Спасибо x 2
 10.  
  Sem

  Sem Рыболов

  Сообщения:
  1.215
  Адрес:
  Вол-Волинський
  Рейтинг:
  7.517
  Возраст:
  28
  Чим хороший шнур гірший за флюр.?
  Флюр я використовую як поводок.
   
 Поделиться этой страницей