ОтчетыСпиннингФидерНахлыстПоплавокМорскаяБарахолкаРеклама
  1. Рекомендуем вам ознакомится с кратким путеводителем по форуму

Родбилдинг

Общий раздел о спиннинге
  1.  
    klinok

klinok наложен кляп

Рейтинг:
    392
    Александр, спасибо за разъяснение. Очень интересно.
    Про ручку на бумаге - особенно (вот только не могу понять, что такое "арбор"). А применяются ли такие решения с бумагой в случае разнесённой ручки, или так бывает только в случае цельной пробковой рукояти?
    Кстати, нередко в случае разнесёнки запястье или один из пальцев касается бланка, так что чувствительность должна быть выше.

2.  
    trans

trans Рыболов

Рейтинг:
    42
    Арбор це керамічний (графітовий, поліуретановий, поліпропіленовий.....) циліндр, внутрішній діаметр якого дорівнює зовнішньому діаметру бланка а зовнішній діаметр арбора повинен щільно заходити в катушкотримач.
    По простому - це перехід від бланка до катушкотримача.

• Информативно Информативно x 2
  3.  
    trans

trans Рыболов

Рейтинг:
    42
    Тепер на рахунок "пальця на бланку" - якщо Ви звертали увагу - палець (зазвичай вказівний) ставиться поверх бланку - клювання риби - "відтягує" бланк від пальця - тепер з власного досвіду: палець на бланку покращує чутливість сністі, але відчуття через всю долоню (які покращує в тому числі і арбор) - значно кращі. Ну, але ще краще - долоня+палець (я навіть ставив спеціально упори на бланку під палець)

4.  
    Роман 2013

Роман 2013 Рыболов

Рейтинг:
    3
    Повністю згідний із trans, не розумію навіщо переплачувати за бренд, за саме імя, напис на бланку. Мені також частенько доводилось рибалити відомими пропіареними моделями спінінгів і розчаровуватись, типу а що тут особливого, спінінг як спінінг. А вот ціна захмарна відомих брендів і часто доводиться чуть не трястись перед тою палкою щоб не пошкодити, бо такі гроші вивалив. А загалом і на сепер спінах буває присутні потьоки лаку, криво вклеєні вершинки і є до чого придертись. Виробник поміняє кільця на інші, змінить пробку на еву і вже нова модель і вже нові гроші, а те старе часто набагато краще нового. Я також вважаю що економніше, зручніше, надійніше замовити інструмент під свої вподобання, свої умови ловлі, якісь особисті закономірності у хорошого білдера і ловити собі в задоволення тим чим ти хочеш, а не тим, що тобі диктує ринок. Інколи заміна вклейки на іншу кардинально міняє сам спінінг, чуйку і інші характеристики, а графітові арбори взагалі мовчу, вважаю за білдерами майбутнє, адже у нас багато людей із золотими руками які зроблять якісніше і так як ти собі вирішив!

5.  
    Plagus

Plagus всё ещё ловлю рыбу Команда форума

Рейтинг:
    26.735
    Мысль вслух, отвлечённо :) - ни себе чего билдерский спининг за 500 гривен :фигасе:%)

Цены действительно бывают всякие разные, с этим ничего не поделаешь :no:
    а трястись над своим спинингом не надо , надо просто его использовать строго по назначению :)
    Ну и правильно, играет роль в резонансе (чуйке) не сам арбор, а мебрана из смолы ,
    скрепляющаяя бланк, арбор и держак :ага:
    Абсолютно согласен, только не будущее, а для увлечённых билдеров и спинингистов и настоящее :ok:

• Нравится Нравится x 2
  6.  
    j_shadow

j_shadow Рыболов

Рейтинг:
    3.267
    Здесь важно оценивать еще и ценовую составляющую. Любая вещь собранная вручную будет стоить дороже серийной.

• Нравится Нравится x 1
  7.  
    trans

trans Рыболов

Рейтинг:
    42
    Я трошки роблю по іншому - смола - вязке середовище і дуже погано передає коливання. Я роблю по іншому, арбор однорядно (а деколи робив і в два ряда) розірваний по всьому діаметру. В утворену виборку радіально вставляються графітові стержні (як спиці в велосипеді). Спиця графітом впирається в зачищений від фарби графіт бланка. Іншим кінцем, який спеціально трошки вище арбора, спиця фактично вкручується в катушкотримач. Таким чином, контакт бланк - катушкотримач через однорідний графіт без жодних посередників (лаків, фарб і т.д.).
    Разом з тим абсолютно згоден з разючим ефектом резонансу коливань, але для цього створюю всередині ручки мембранно обмежені вакуумні камери, принцип роботи яких подібний на шкільний переговорний пристрій на уроках фізики (дві коробочки зєднані ниткою передають звук). Аналогічно і в модернізованих катушкотримачах - тільки співрозмовниками стають ваша рука і риба, які зєднані між собою натягнутим шнуром.

100% згоден, і це повірте нелегка праця.
    У мому варіанті низькі ціни (причому 500грн це самі дорогі моделі :), подивіться на 3 сторінці перелік робіт там ціни по 400, а досить часто і по 250грн за спінінг, вчора взагалі так розчулив один риболов що я з нього грошей небрав - вирішив краще подарити ніж брати чисто символічну плату) мабудь тому що сам процес приносить мені задоволення і за це я кошти неберу та ще й тому що донорами комплектуючих служать зломані, пошкоджені спінінги які я купляю дешево або й взагалі отримую в подарунок.

• Нравится Нравится x 1
    • Информативно Информативно x 1
  8.  
    Plagus

Рейтинг:
    26.735
    trans,
    Александр, а может сообщения перенести в Родбилдинг ?
    заодно можно там и фото Ваших работ выложить , интересно же :podmignul:
    я то то там, то сям и раньше кое что видел и читал :)

9.  
    trans

trans Рыболов

Рейтинг:
    42
    Ні, ні в якому разі не варто. Я взагалі не вважаю себе родбілдером. В моєму розумінні - нехочу нікого образити, класичний (є винятки) родбілдінг - це робота реміснича - Вам дали бланк, кільця з готовою розстановкою, задані параметри (обриси ручки) і все. Так часто родбілдер є непоганий художник-декоратор, але це не моє.
    Я абсолютно готовий розкрити всі свої набуті навички, поділитися технологіями, можу також допомогти якимись комплектуючими.... але хвалитися багатокольоровими люрексами, косічками, бантіками ..... не буду та й невмію я цього робити.
    Мене більш цікавлять знаходження технічних рішень проблеми (можливо і через те що тривалив час викладав в університеті теоретичну механіку, опір матеріалів.....).
    Я дуже люблю експериментувати, люблю ламати бланки - надаючи їм різних навантажень, люблю змінювати стрій навіть існуючих бланків (заповнюю критичні місця бланків постійно пластичними масами), експериментую з кільцями.
    До речі, можливо навіть можна найти в моїх повідомленнях декількох років назад - я доказував, що повинне бути велике перше кільце для гасіння "факелу" шнура. а дальше конус може бути умовним. Зараз це загальноприйнята РЕ-концепція розстановки кілець.
    Я також писав що при використанні тонких шнурів взагалі і перше кільце може бути малого розміру, недавно звернув увагу на "крутий" спінінг Tict - так там перше кільце 20 (а може і ще й менше - бачив на відстані). Також ніколи не розумів для чого крайні обмотки роблять на ширину 1см і більше, адже проти проти деформації розчеплення достатньо і кількох міліметрів (що я робив часто в своїх роботах).
    Недавно подивився на UFM Pro4 - аналогічно досить вузькі обмотки...

Я вибачаюсь, знову пишу багато вівдповідаючи на просте питання - просто дуже багато інформації якою хочеться поділитися.
    Останніх декілька років займаюся принципово зробити "нормальний" спінінг до 500грн, а тут тема з однаковою назвою та ще й посилання на мої роботи двохрічної давнини, які я прочитав лише сьогодня.

Якщо даний флуд невідповідає даній темі, згоден на його видалення.
    Можливо варто також перенести, якщо є розділ технічних інновацій, саморобок і т.д., але не родбілдінгу.

• Нравится Нравится x 5
  10.  
    Plagus

Рейтинг:
    26.735
    Тим більш варто :в_натуре:
    наработками по удочкустроения луше делиться в профильной Теме

Ні в якому разі :)

Не знаю как на Тиктах, а на УФМ Про4 входное вообще 12 :ага:

Поделиться этой страницей