1. Хотите выиграть эхолот или карманную удочку? Участвуйте в нашем конкурсе

Рыболов. Власть. Законодательство.

Тема в разделе 'Ассоциация Рыболовов Украины (АРУ)', создана пользователем Крока, 29 дек 2008.

 1. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.878
  Симпатии:
  22.039
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  ЧАСТЬ ВТОРАЯ

  11.3. Бичків:

  11.3.1. Механізованими драгами в Азовському морі вздовж українського узбережжя від краю Бердянської коси до маяка острова Бирючий на відстані від берега до 30 миль на акваторії, обмеженій на заході лінією «мис Зюк – маяк острова Бирючий», на сході – лінією «край Бердянської коси – буй Єленінської банки (46°35,7′ пн.ш., 37°24,3′ сх.д.) – буй Железинської банки (46°13,5′ пн.ш., 37°25′ сх.д.)» – з 1 березня до 30 квітня та з 15 серпня до 30 листопада. У період до 30 квітня промисел здійснюється 9 механізованими драгами (строк подання заявок - до 15 лютого), у період з 15 серпня до 30 листопада механізованими драгами (строк подання заявок - до 15 липня). Розподіл вказаної кількості драг між користувачами здійснює комісія центрального органу виконавчої влади у галузі рибного господарства за письмовими заявами користувачів водних біоресурсів.
  Весняний (до 30 квітня) промисел бичків механізованими драгами здійснюється до освоєння 40 % загального ліміту бичків, передбаченого для даного виду промислу в Україні.

  11.3.2. Підйомними пастками в прибережній півторакілометровій зоні від сел. Каменське до м. Хроні, підйомними пастками, ятерами і каравками в Керченській протоці, а також уздовж українського узбережжя Азовського моря і Таганрозької затоки – з 15 серпня до 30 листопада.

  Каравка - різновид ставного невода, складається із сітної пастки, що виступає над поверхнею води на висоту не більше 3 метрів, має постійно закріплені стінки і одне спрямовуюче крило.

  11.3.3. Ручними драгами, волоками, ятерами на відстані до 12 миль від берега вздовж українського узбережжя Азовського моря від Керченської протоки до краю Бердянської коси – з 15 серпня до 30 листопада.

  11.3.4. Лов бичків ручними драгами, волоками та ятерами здійснюється з берега або з плавзасобів, на яких відсутні промислові лебідки.

  11.3.5. Прилов бичків при промислі інших видів риб будь-якими знаряддями лову не повинен перевищувати 50 % від маси всього улову.
  11.3.6. У разі оголошення заморного періоду в Азовському морі користувачі здійснюють вилучення бичків у районі замору за процедурою, що передбачена законодавством.

  11.3.7. Мінімальний розмір бичка, допустимого до вилову (промисловий розмір), – 10 см.

  11.3.8. Мінімально допустимий розмір вічка:
  у бичкових драгах і волоках у матні та приводах – 18 мм, у крилах – 20 мм;
  у ставних неводах, каравках, ятерах, підйомних пастках для лову бичків у котлі, бочці, дворі, крилах – 18 мм;
  висота крила бичкової драги біля клячів повинна бути не більше 1,4 м.
  Довжина драги вимірюється по верхній підборі і не повинна перевищувати 45 м. Матня має бути посаджена на нерозтяжні пожилини. На 1 м пожилини повинно припадати не менше 31 вічка.

  11.4. Піленгасу:

  11.4.1. Кошільними неводами в районах та в терміни, передбачені для його промислу кільцевими неводами, при цьому розмір вічка та дозволені прилови молоді в кошільних неводах є аналогічними встановленим для кільцевих неводів. Термін промислу піленгасу кошільними та кільцевими неводами – з 01 січня до 30 квітня та з 01 жовтня до 31 грудня.

  Кільцевий невід – відціджувальне знаряддя лову, що є сітковим полотни-щем піддонностворювальної конструкції, зверху та знизу прикріплене до канатів (підбирачів), при цьому верхній підбирач обладнано поплавцями, а нижній - стяжними кільцями; вилов риби здійснюється за рахунок стягування нижнього підбирача стяжним тросом, що проходить через кільця, а також за рахунок піддонностворювальної конструкції.

  Кошільний невід – відціджувальне знаряддя лову, що є сітковим полотнищем без піддонностворювальної конструкції, зверху та знизу прикріплене до канатів (підбирачів), при цьому верхній підбирач обладнано поплавцями, а нижній - стяжними кільцями; вилов риби здійснюється за рахунок стягування нижнього підбирача стяжним тросом, що проходить через кільця.

  11.4.2. Кільцевими і кошільними неводами в Азовському морі в районі, обмеженому із заходу лінією край Бердянської коси – точка перетину меридіана 37°20' сх.д. з береговою лінією на півдні, зі сходу – лінією, що проходить по точках: край Білосарайської коси – буй коси Єленіна – точка з координатами 46°00' пн.ш., 37°50' сх.д. – точка перетину меридіана 37°20' сх.д. з береговою лінією на півдні (за винятком забороненого району Железинської банки). Лов здійснюється в районах та в терміни, передбачені для промислу піленгасу, вказаними вище знаряддями лову з використанням 2 суден. Розподіл вказаної кількості суден між користувачами здійснює комісія центрального органу виконавчої влади у галузі рибного господарства за письмовими заявами користувачів водних біоресурсів.

  11.4.3. Закидними неводами та підйомними заводами, ятерами вздовж українського узбережжя Азовського моря, у протоці Тонкій, лиманах, за винятком Молочного, Утлюцького, ставними неводами в протоці Тонкій – з
  01 січня до 31 травня і з 01 вересня по 31 грудня.

  11.4.4. Ставними неводами біля узбережжя Азовського моря, за винятком ділянки від с. Нововідрадне до точки перетину паралелі 46° пн.ш. з береговою лінією на заході – з 1 січня до 15 травня і з 01 грудня до 31 грудня, а в Таганрозькій затоці ставними неводами і ятерами – з 1 березня по 15 травня.

  11.4.5. Снюреводами з кроком вічка в кутці 30 мм. Лов здійснюється 2 суднами в районах та в терміни, передбачені для промислу піленгасу кошільними та кільцевими неводами. Розподіл вказаної кількості суден між користувачами здійснює комісія центрального органу виконавчої влади у галузі рибного господарства за письмовими заявами користувачів водних біоресурсів.

  Промисел снюреводами здійснюється із застосуванням суден з осадкою не більше ніж 4 м і потужністю двигуна не більше ніж 365 кВт (500 к.с.). Закидання снюревода виконуються з одного судна по колу і/або багатокутнику, вибірка снюревода на судно проводиться за допомогою лебідки. Після закінчення кожного закидання складається акт із зазначенням дати та координат, прилову інших видів риб та молоді піленгасу. Норми прилову – аналогічні тим, що застосовуються для промислу піленгасу кошільними і кільцевими неводами. При здійсненні промислу снюреводом на борту судна в обов'язковому порядку повинна знаходитися завірена печаткою органів рибоохорони довідка про знаряддя лову (із зазначенням технічних характеристик).

  11.4.6. Лов піленгасу волоками, закидними неводами та ятерами здійснюється з берега або з плавзасобів, на яких відсутні промислові лебідки.

  11.4.7. Кількість сіток на промислі піленгасу в Керченській протоці та в Утлюцькому лимані обмежується. У Керченській протоці допускається використання 300 сіток, у Утлюцькому лимані 560 сіток. Мінімальна кількість сіток, котра може виділятись на один плавзасіб – 10 одиниць. Розподіл сіток між користувачами здійснює Азовдержрибоохорона.

  11.5. Тюльки у Таганрозькій затоці 150 ставними неводами з 01 березня до 15 червня.

  11.6. Азово-чорноморських кефалей:

  11.6.1. Волоками, ставними неводами, підйомними заводами та кільцевими неводами у Керченській протоці – з 01 червня до 31 грудня.

  11.6.2. Волоками і одностінними сітками в Сиваші та протоці Тонкій до вхідного створу – з 01 вересня до 31 грудня.

  11.6.3. Лов волоками здійснюється з берега або з плавзасобів, на яких відсутні промислові лебідки.

  11.7. Гамарид ручними сачками вздовж українського узбережжя Азовського моря і Таганрозької затоки, а також у затоці Сиваш та в Утлюцькому лимані – з 15 травня до 30 вересня.

  11.8. Креветок:

  11.8.1. Волоками довжиною до 6 м з розміром вічка не менше 6,5 мм і сачками вздовж українського узбережжя Азовського моря і Таганрозької затоки та в Утлюцькому лимані – з 01 липня до 31 грудня.

  11.8.2. Волоками довжиною до 6 м з розміром вічка не менше 6,5 мм, ятерами з кроком вічка 6,5-10 мм, сачками, а також із застосуванням кураю (або в'язанок сухих рослин) у затоці Сиваш – з 01 липня до 31 грудня.

  11.9. Хірономід у водоймах Азовського басейну, включаючи затоку Сиваш та Утлюцький лиман, мотильницями діаметром до 1 м, сачками діаметром до 0,6 м з капронового газу, рамками-ситами розміром до 1 м² із застосуванням знарядь для змутнення мулу (насоси або помпи потужністю не більше 45 м³/годину) – з 01 січня до 31 травня та з 01 вересня до 31 грудня.

  11.10. Ручний збір штормових викидів зостери на узбережжі та в прибережній частині акваторії моря та лиманів без зарахування до ліміту.

  11.11. Вилучення водних біоресурсів як прилову при веденні промислового рибальства тільки за умови наявності у користувача квот на вилов цих водних біоресурсів або права на їх вилов (добування) у межах загального ліміту.

  12. Прилов інших об'єктів лову на промислі калкана бавовняними одностінними сітками (нитка № 10) не повинен перевищувати 50 % від загальної маси улову.

  13. Мінімальний розмір рапани, допустимий до вилучення (промисловий розмір), – 7 см. Вимірювання здійснюється шляхом виміру найбільшої довжини черепашки. Особини рапани, що не досягли промислового розміру, повинні випускатися у рибогосподарський водний об'єкт.

  14. Забороняється:

  14.1. Промисел судака і піленгасу сітками в Азовському морі (включаючи Таганрозьку затоку).

  14.2. Промисел глоси у Сиваші.

  14.3. Промисел азово чорноморських кефалей волоками в Азовському морі вздовж українського узбережжя від Керченської протоки до краю Білосарайської коси.

  14.4. Промисел мідій.

  14.5. Вилучення ікряних самиць раків.

  14.6. Будь-який промисел протягом усього року:
  у районі Піщаних островів, обмеженому прямими лініями, що сполучають точки з такими координатами:
  1) 46°54'30" пн. ш., 38°21'00" сх. д.;
  2) 46°50'30" пн. ш., 38°21'00" сх. д.;
  3) 46°50'30" пн. ш., 38°15'00" сх. д.;
  4) 46°52'00" пн. ш., 38°12'30" сх. д.;
  5) 46°54'30" пн. ш., 38°12'30" сх. д. і далі до початкової точки;
  у районі Железинської банки, обмеженому прямими лініями, що сполучають точки з такими координатами:
  1) 46°17'00" пн. ш., 37°25'30" сх. д.;
  2) 46°11'15" пн. ш., 37°38'00" сх. д.;
  3) 46°06'00" пн. ш., 37°38'00" сх. д.;
  4) 46°06'00" пн. ш., 37°28'45" сх. д.;
  5) 46°14'15" пн. ш., 35°25'45" сх. д. і далі до початкової точки.

  14.7. Вибирати з водних об’єктів знаряддя лову або садки (кукани), що не належать даному користувачеві. У разі їх вимушеного вибирання при потраплянні в активні знаряддя лову, зачепленні плавзасобами тощо обов’язково внести відповідний запис у судновий журнал та сповістити про це органи рибоохорони.

  15. Довжина сіток для промислу піленгасу, калкана, азово-чорноморських кефалей та оселедця в басейні Азовського моря не повинна перевищувати 75 м.
  Висота сіток для промислу калкана повинна бути не більше 15 вічок та не більше 1,2 м по сторожку.

  16. Забороняється встановлення каравок у лаву.

  17. Бирками маркуються тільки ставні знаряддя лову. Бирки кріпляться на:
  ставні неводи та підйомні заводи на розтяжці при заході у двір у безпосередній близькості від крила;
  ятери до верхньої частини каркаса, що утворює вхід у ятір;
  підйомні пастки та раколовки до верхньої частини каркаса;
  сітки до верхньої підбори на відстані до 1 м від одного з країв сітки.

  18. Користувачі повинні терміново інформувати територіальні органи рибоохорони, органи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів та службу ветеринарної медицини про виявлення захворювань водних біоресурсів, погіршення стану середовища їх перебування, випадки загибелі або виникнення загрози їх загибелі.

  19. У період виникнення в Азовському морі несприятливих екологічних умов, що можуть призвести або призводять до загибелі водних біоресурсів внаслідок задухи, здійснюється меліоративний відлов (на підставі статті 47 Закону України «Про тваринний світ») за такою процедурою:

  19.1. Для контролю стану водного середовища в найвірогідніших місцях виникнення задухових ситуацій у строк до 15 травня 2013 року Азовдержрибоохороною та Державною Азовською морською екологічною інспекцією створюються спільні мобільні групи гідрохімічного контролю із залученням представників науково-дослідних рибогосподарських інститутів.

  19.2. При виникненні несприятливих екологічних умов, що можуть призвести або призводять до загибелі водних біоресурсів, науково-дослідний
  інститут, представники якого беруть участь у роботі мобільної групи гідрохімічного контролю, надає у розпорядження Азовдержрибоохорони і Державної Азовської морської екологічної інспекції офіційну довідку про виникнення задухової (передзадухової) ситуації.

  19.3. Державна Азовська морська екологічна інспекція на підставі даних про виникнення явищ задухи та офіційної довідки ухвалює рішення про проведення меліоративного відлову водних біоресурсів, про що сповіщає Азовдержрибоохорону, котра через свої територіальні відділи оповіщає користувачів.

  19.4. Під час проведення меліоративного відлову мобільні групи гідрохімічного контролю продовжують здійснювати моніторинг водного середовища. Науково-дослідний інститут, представники якого беруть участь у роботі мобільної групи, надають Державній Азовській морській екологічній інспекції оперативну інформацію про результати моніторингу. При нормалізації ситуації Державна Азовська морська екологічна інспекція приймає
  рішення про припинення меліоративного відлову та сповіщає Азовдержрибоохорону, котра через свої територіальні відділи інформує про це користувачів.

  19.5. Користувачі, що здійснюють меліоративний відлов, зобов’язані:

  - вести журнал обліку вилучених і прийнятих водних біоресурсів;
  - щоденно надавати до територіальних відділів Азовдержрибоохорони дані про кількість використаних знарядь лову, кількість та типи задіяних плавзасобів , кількість вилучених водних біоресурсів, гідрометеообставини.
  Після припинення меліоративного відлову користувачі протягом доби надають до територіальних відділів Азовдержєрибоохорони звіти про вилучення водних біоресурсів під час його проведення та журнали обліку вилучених і прийнятих водних біоресурсів.

  19.6. Азовдержрибоохорона здійснює централізований збір і узагальнення даних, отриманих від територіальних відділів про вилучення водних біоресурсів у період проведення меліоративних відловів в басейні Азовського моря. Узагальнена інформація після закінчення відловів передається до Державного агентства рибного господарства України, Державної Азовської морської екологічної інспекції та до науково-дослідного інституту, представники якого беруть участь у роботі мобільної групи.

  19.7. Бички, вилучені при проведенні меліоративних відловів у місцях виникнення задухових (передзадухових) ситуацій, враховуються Державним агентством рибного господарства України до резерву ліміту для їх вилову у лиманах та прибережній зоні заток українського узбережжя, а в разі вичерпання резерву – до загального басейнового обсягу вилучення (ліміту) морського промислу.

  20. У разі погіршення екологічного стану водойм, загрози виникнення заморних явищ тощо за рішенням відповідного територіального органу рибоохорони можуть здійснюватися заходи з регулювання кількості знарядь лову, що застосовуються на промислі, та інші передбачені законодавством заходи, спрямовані на зменшення промислового навантаження на водні біоресурси.


  Директор Департаменту тваринництва / А.А. Гетя

   
  • Информативно Информативно x 10
 2. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.878
  Симпатии:
  22.039
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  ЗАТВЕРДЖЕНО
  Наказ Мінагрополітики України

  Ліміти та прогнози допустимого використання водних біоресурсів загальнодержавного
  значення в Азовському морі із затоками у 2013 році
  (тонн)
  1 Хамса чорноморська - Не лімітується
  2 Шпрот - Не лімітується2
  3 Тюлька - 40000,08 П
  4 Судак звичайний - 28,0 Л
  5 Калкан азовський - 40,08 Л
  6 Калкан чорноморський - 0
  7 Глоса - 10,0 Л
  8 Бички - 13800,07 Л
  9 Оселедець чорноморсько-азовський прохідний - 207,09 Л
  10 Оселедець чорноморський - 0
  11 Піленгас - 1755,0 Л
  12 Барабуля - Не лімітується
  13 Інші види риб4 - Не лімітуються
  14 Креветки - 38,0 П
  15 Гамариди - 70,0 П
  16 Личинки хіроном- 760,0 П
  17 Артемія (рачки) - 240,0 П
  18 Артемія (яйця) - 30,0 П
  19 Мідії - 16,03 Л
  20 Рапана - Не лімітується
  21 Кунеарка (скафарка) - 20000,0 П
  22 Зостера - 40,05
  23 Цистозіра - 05
  24 Філофора - 0
  25 Медуза - 0
  Л Ліміти спеціального використання водних біоресурсів.
  П Прогнози допустимого вилову водних біоресурсів.
  1 У тому числі Утлюцький лиман, Сиваш, Керченська протока.
  2 Припустиме використання ліміту шпрота також в Азовському морі.
  3 Тільки для забезпечення науково-дослідних робіт та відтворення водних живих ресурсів.
  4 Інші види риб, за винятком тих, на які встановлені ліміти, а також занесених до Червоної книги
  України, – добуваються як прилов і не лімітуються.
  5 Збирання штормових викидів зостери і цистозіри не лімітується.
  6 За винятком акваторій, що входять до складу природно-заповідного фонду України, у тому числі
  ботанічного заказника загальнодержавного значення “Філофорне поле Зернова”,
  також забороняється використання засобів лову, що порушують донні екосистеми.
  7 У тому числі загальнобасейновий обсяг вилучення (ліміт) 9300 тонн морського промислу та 4500 тонн вилову
  у лиманах та прибережній зоні заток українського узбережжя.
  8 Промисел азовської хамси (80 000 тонн), тюльки (40 000 тонн) і камбали-калкан азовської (40 тонн)
  здійснюється за рахунок загальнобасейнового обсягу вилучення (ліміту), без його розділення на
  національні квоти.Обмін інформацією про обсяг вилову кожного виду здійснюється сторонами
  в період промислу станом на 1 і 15 числа кожного місяця.При освоєнні 80 % обсягів вилучення
  (ліміту) кожного виду обмін інформацією проводиться щодня, а при освоєнні 95 % промисел
  призупиняється.Використання залишку обсягу вилучення (ліміту) визначається робочою групою
  з охорони та контролю вилучення водних біологічних ресурсів.
  9Освоєння квот по хамсі азовській і оселедцю чорноморсько-азовському прохідному здійснюється в Азовському і Чорному морях.

  Директор Департаменту тваринництва / А.А. Гетя

   
 3. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.878
  Симпатии:
  22.039
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  ЗАТВЕРДЖЕНО
  Наказ Міністерства аграрної
  політики та продовольства України

  Режим рибальства в дніпровських водосховищах у 2013 році

  1. Цей Режим розроблено відповідно до Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».

  2. Промисел водних живих ресурсів у дніпровських водосховищах у 2013 році здійснюється відповідно до Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 18 березня 1999 року № 33, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25 травня 1999 року за № 326/3619 (із змінами) (далі – Правила рибальства), а також цього Режиму.

  3. Промислове рибальство в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду здійснюється відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та положень про них.

  4. Терміни початку й закінчення лову, установлені Правилами рибальства та цим Режимом, включають першу та останню дати вказаних періодів промислу.

  5. Довжина ставних сіток, що застосовуються на промислі на водосховищах Дніпровського каскаду, повинна бути не більше 70 м.

  6. Допускається на Київському водосховищі:

  6.1. Протягом усього промислового періоду проводити відлов верховодки та тюльки в місцях їх скупчень активними знаряддями лову під контролем органів рибоохорони.

  6.2. Протягом всього промислового періоду використовувати для облову скупчень сріблястого карася та плітки сітки з кроком вічка а = 50 мм.

  7. Допускається на Канівському водосховищі протягом усього промислового періоду використовувати для облову скупчень сріблястого карася та плітки сітки з кроком вічка а = 50, 60 мм.

  8. Допускається на Кременчуцькому водосховищі:

  8.1. Відповідно до наказу Мінприроди України від 15 листопада 2005 року № 411 «Щодо затвердження змін до Положення про ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Сулинський» на території заказника:

  8.1.1. Зариблення рослиноїдними рибами (товстолобик та ін.) на ділянці «Насосна № 2» у районі с. Бугаївка Глобинського району Полтавської області.

  8.1.2. Спеціалізований лов старшовікових груп рослиноїдних та аборигенних видів риб крупновічковими сітками з вічком 110 мм і більше в осінній період з 01 жовтня до встановлення льодоставу, але не пізніше 15 грудня, на ділянці від створу Жовнінська круча - село Мозоліївка вгору до гирла р. Сула на відстані нижче 1 км від Липівського автомобільного мосту. Лов здійснюється на підставі біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України згідно з лімітом Кременчуцького водосховища. Кількість сіток, що встановлюються під час лову на акваторії, регулюється залежно від рівня води у водосховищі координаційним штабом з проведення лову за участю представників органів охорони навколишнього природного середовища. Учасників відбіркового лову визначають спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань рибного господарства та територіальні органи Мінприроди України з числа користувачів водних живих ресурсів, які вкладають кошти на зариблення Кременчуцького водосховища та мають власні плавзасоби. Штаб відбіркового лову в Сулинській затоці Кременчуцького водосховища в осінній період та його повноваження визначаються під час засідання комісії Державного агентства рибного господарства України з визначення користувачів водних біоресурсів, що здійснюватимуть зазначений лов відповідно до чинного законодавства.

  8.2. Проведення лову верховодки і тюльки в забороненій зоні Канівської ГЕС протягом усього промислового періоду.

  8.3. Використання дрібновічкових ятерів (вічко 5-10 мм) для відлову верховодки і тюльки у весняно-літній період, включаючи період заборони на лов водних живих ресурсів, під контролем органів рибоохорони.

  8.4. Вилов тюльки і верховодки тюльковими тралами протягом усього промислового періоду в 500-метровій зоні насосних станцій.

  8.5. Протягом всього промислового періоду використовувати для облову скупчень сріблястого карася та плітки сітки з кроком вічка а = 50 мм.

  9. Допускається на Дніпродзержинському водосховищі:

  9.1. На закорчованих і зарослих ділянках водойми (до ізобати 2 м) в межах: острів Крячок, Чикалівських, Успенських, Келебердянських та Солошинських заплав (до Тахтаївського кар'єру і с. Світлогорське) та Орлянської заплави (до лівобережної захисної греблі) застосування низькостінних ріжових сіток з кроком вічка 36-60 мм і вище.

  9.2. У період з 01 жовтня у середній частині водосховища (с. Кам'яні Потоки – с. Бородаївка) в місцях концентрації карася та плітки використовувати для їх облову сітки з кроком вічка 50-60 мм.

  10. Допускається на Запорізькому водосховищі:

  10.1. Використання закидних неводів з вічком 100 мм і більше на нижній ділянці водосховища від греблі ДніпроГЕС до аміакопроводу з 01 липня до 20 вересня.

  10.2. Застосування за наявності відповідного науково-біологічного обґрунтування поріжних ставних сіток з кроком вічка 45 - 60 мм на зарослих вищою водною рослинністю ділянках Самарської затоки для відлову крупних особин карася сріблястого.

  10.3. Застосування за наявності відповідного науково-біологічного обґрунтування дрібновічкових ставних сіток з кроком вічка 32 - 34 мм на всій акваторії Самарської затоки.

  11. Допускається на Каховському водосховищі:

  11.1. Для відлову вселених рослиноїдних риб у місцях їх скупчення протягом усього року в районі скидного каналу Запорізької теплоелектростанції застосовувати два ставних неводи з вічком у задній стінці котла не менше 100 мм; в районі приймального ковша каналу продувки Запорізької АЕС (Водянський ковш) – два ставних неводи з вічком у задній стінці котла не менше 100 мм; в районі Іванівських Кучугур - один ставний невід з вічком у задній стінці котла не менше 100 мм.

  11.2. Протягом усього промислового періоду використання ставних сіток (у тому числі поріжних) з кроком вічка а = 50 - 60 мм у верхній частині водосховища до межі: с. Вищетарасівка Томаківського району (з правого берега) – пасажирська пристань м. Енергодар (з лівого берега).

  11.3. Протягом усього промислового періоду використання ставних (у тому числі поріжних) сіток з кроком вічка а = 50 - 60 мм на ділянках: від
  м. Благовіщенський до Іванівських Кучугур углиб водосховища на 2 км та від Кам'янських Кучугур до Майгори углиб водосховища на 2 км.

  11.4. Протягом усього промислового періоду використання ставних (у тому числі поріжних) сіток з кроком вічка а = 50 - 60 мм у районі скидного каналу Запорізької теплоелектростанції від лінії електричних мереж до кінця греблі водойми-охолоджувача Запорізької атомної електростанції у глиб водосховища на 1 км.

  11.5. Для виявлення скупчень рослиноїдних риб здійснення лову з 01 грудня в затоці Нижньорогачицький лиман сітками з кроком вічка а = 100 мм і більше у кількості 20 од. та за наявності скупчення цих риб - проведення їх відлову одним закидним неводом.

  11.6. Відлов вселених рослиноїдних риб у місцях їх скупчення на ділянках, відведених для любительського рибальства, сітками з кроком вічка а=100 мм і більше.

  12. Забороняється у Київському та Канівському водосховищах:

  12.1. Протягом усього року промислове рибальство на ділянці Київського водосховища (нижня частина) в межах: 500 м від забороненої зони греблі Київської ГЕС (правий, лівий берег), яка обмежена зверху: по правому берегу – 200 м вище хвилеріза в с. Нові Петрівці, по лівому берегу – о. Лисий (50035'12.00" пн.д., 30031'26.13" сх.д., 50035'30.27" пн.д., 30030'3.87" сх.д., 50035'34.01" пн.д., 30032'10.75" сх.д., 50036'48.88" пн.д., 30029'15.29" сх.д., 50038'53.52" пн.д., 30031'6.31" сх.д., 50037'24.85" пн.д., 30031'26.90" сх.д., 50037'45.47" пн.д., 30027'41.37" сх.д.).
  12.2. Використання ставних сіток з кроком вічка менше а = 36 мм, а= 70-74 мм протягом усього року.

  12.3. Використання ставних сіток з кроком вічка а = 36 мм у період з кінця весняно-літньої заборони до 01 вересня.

  13. Забороняється у Київському та Кременчуцькому водосховищах використання закидних частикових неводів у переднерестовий період при освоєнні 20 % річного ліміту ляща.

  14. Забороняється на Кременчуцькому водосховищі використання ставних сіток з кроком вічка менше а = 36 мм протягом усього року.

  15. Забороняється на Дніпродзержинському водосховищі використання ставних сіток з кроком вічка а = 30 - 36 мм протягом усього року.

  16. Забороняється у Запорізькому водосховищі:

  16.1. Застосування протягом усього року ставних сіток з кроком вічка а = 30-36 мм та 70 мм.

  16.2. Використання ставних сіток з кроком вічка а = 38 мм у період з кінця весняної заборони до 20 серпня.

  17. Забороняється у Каховському водосховищі:

  17.1. Використання ставних сіток з кроком вічка а = 30 - 36 мм та 70 мм протягом усього року.

  17.2. Використання порядків (лав) ятерів, ставних неводів довжиною порядку (лави) понад 500 м; відстань між порядками (лавами) повинна бути не менше 500 м.

  17.3. Використання сіток з кроком вічка а =70 мм і менше у Каїрській та Василівській балках.

  17.4. Промисловий лов у межах орнітологічного та ландшафтного заказників загальнодержавного значення «Великі та Малі Кучугури» та «Крутосхили Каховського водосховища», що входять до території національного природного парку «Великий Луг», а також у межах загальногеологічного заказника загальнодержавного значення «Дніпровські пороги».

  17.5. Встановлення у період до початку весняної заборони ставних неводів, ятерів та сіток ближче ніж 500 м від межі заростей повітряно-водної рослинності заплавної частини Дніпровської гряди, Водянських та Іванівських Кучугур.

  18. На всіх дніпровських водосховищах допускається:

  18.1. Максимальна довжина крила (сумарна довжина сіткового полотна від входу бочки) ятеря – не більше 25 м. Кількість бочок на 1 ятір – не більше 2.

  18.2. Максимально допустимий прилов риби непромислової міри для сіток з кроком вічка а = 50, 60 мм – не більше 20 % від загальної кількості риб, що охороняються Правилами рибальства.

  19. На Запорізькому (Дніпровському) та Каховському водосховищах допускається:

  19.1. Мінімально допустимий для вилову розмір білого, строкатого товстолоба та білого амура - 60 см (у свіжому вигляді).

  19.2. Використання закидних неводів виключно під контролем органів рибоохорони.

  19.3. Максимальна довжина крила раколовки – 50 м.

  20. У разі погіршення екологічного стану водойм, загрози виникнення заморних явищ тощо за рішенням відповідних територіальних органів рибоохорони можуть здійснюватися заходи з регулювання кількості знарядь лову, що застосовуються на промислі, та інші передбачені законодавством заходи, спрямовані на зменшення промислового навантаження на водні біологічні ресурси.

  21. Користувачі повинні терміново інформувати відповідні територіальні органи рибоохорони, органи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів та службу ветеринарної медицини про виявлення захворювань водних біологічних ресурсів, погіршення стану середовища їх перебування, випадки загибелі або виникнення загрози їх загибелі.

  22. Кількість знарядь лову, які будуть використовуватись на промислі протягом 2013 року на дніпровських водосховищах, наведено в додатку до цього Режиму.

  Директор Департаменту тваринництва / А.А. Гетя
   
  • Нравится Нравится x 10
  • Информативно Информативно x 1
 4. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.878
  Симпатии:
  22.039
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  ЗАТВЕРДЖЕНО

  Наказ Мінагрополітики України

  Ліміти та прогнози допустимого використання водних біоресурсів у дніпровських водосховищах у 2013 році

  Київське водосховище
  1 Лящ - 207,0 Л
  2 Судак звичайний - 25,0 Л
  3 Сазан (короп) - 5,0 П
  4 Щука - 29,0 П
  5 Сом - 18,0 П
  6 Плітка (тараня) - 122,0 Л
  7 Плоскирка - 220,0 Л
  8 Синець - 15,0 П
  9 Карась сріблястий - 142,0 П
  10 Чехоня - 9,0 П
  11 Верховодка і тюлька - Не лімітується
  12 Інший крупний частик1 - 6,0 П
  13 Інший дрібний частик2 - 63,0 П
  14 Бички - 0
  15 Раки - 0,13 Л

  Канівське водосховище
  1 Лящ - 98,0 Л
  2 Судак звичайний - 58,0 Л
  4 Щука - 13,0 П
  5 Сом - 29,0 П
  6 Плітка (тараня) - 268,0 Л
  7 Плоскирка - 51,0 Л
  8 Синець - 6,0 П
  9 Карась сріблястий - 180,0 П
  10 Чехоня - 5,0 П
  11 Верховодка і тюлька - Не лімітується
  12 Інший крупний частик1 - 3,0 П
  13 Інший дрібний частик2 - 71,0 П
  14 Бички - 0
  15 Раки - 0

  Кременчуцьке водосховище
  1 Лящ - 1933,0 Л
  2 Судак звичайний - 92,0 Л
  3 Сазан (короп) - 48,0 П
  4 Щука - 16,0 П
  5 Сом - 53,0 П
  6 Плітка (тараня) - 1541,0 Л
  7 Плоскирка - 458,0 Л
  8 Синець - 46,0 П
  9 Карась сріблястий - 279,0 П
  10 Чехоня - 45,0 П
  11 Верховодка і тюлька - Не лімітується
  12 Інший крупний частик1 - 18,0 П
  13 Інший дрібний частик2 - 29,0 П
  14 Бички - 0
  15 Раки - 0,13

  Дніпродзержинське водосховище

  1 Лящ - 271,0 Л
  2 Судак звичайний - 37,0 Л
  3 Сазан (короп) - 9,0 П
  4 Щука - 21,0 П
  5 Сом - 32,0 П
  6 Плітка (тараня) - 210,0 Л
  7 Плоскирка - 99,0 Л
  8 Синець - 1,0 П
  9 Карась сріблястий - 228,0 П
  10 Чехоня - 2,0 П
  11 Верховодка і тюлька - Не лімітується
  12 Інший крупний частик1 - 8,0 П
  13 Інший дрібний частик2 - 70,0 П
  14 Бички - 0
  15 Раки - 0

  Каховське водосховище

  1 Лящ - 338,0 Л
  2 Судак звичайний - 77,0 Л
  3 Сазан (короп) - 43,0 П
  4 Щука - 6,0 П
  5 Сом - 56,0 П
  6 Плітка (тараня) - 387,0 Л
  7 Плоскирка - 60,0 Л
  8 Синець - 1,0 П
  9 Карась сріблястий - 1720,0 П
  10 Чехоня - 1,0 П
  11 Верховодка і тюлька - Не лімітується
  12 Інший крупний частик1 - 3,0 П
  13 Інший дрібний частик2 - 17,0 П
  14 Бички - 0,13
  15 Раки - 3,7 Л

  Запорізьке водосховище
  1 Лящ - 70,0 П
  2 Судак звичайний - 9,5 П
  3 Сазан (короп) - 30,0 П
  4 Щука - 5,0 П
  5 Сом - 5,0 П
  6 Плітка (тараня) - 180,0 П
  7 Плоскирка - 63,0 П
  8 Синець - 0
  9 Карась сріблястий - 255,0 П
  10 Чехоня - 6,0 П
  11 Верховодка і тюлька - Не лімітується
  12 Інший крупний частик1 - 4,0 П
  13 Інший дрібний частик2 - 16,0 П
  14 Бички - 0
  15 Раки - 0,05 П


  Л Ліміти спеціального використання водних біоресурсів.
  П Прогнози допустимого вилову водних біоресурсів.
  1 Головень, білизна, в’язь.
  2 Окунь, лин, краснопірка, клепець, підуст, рибець звичайний, йорж звичайний.
  3 Тільки для забезпечення науково-дослідних робіт та відтворення водних живих ресурсів.

  Директор Департаменту тваринництва / А.А. Гетя
   
  • Нравится Нравится x 10
  • Информативно Информативно x 1
 5. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.878
  Симпатии:
  22.039
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  ЗАТВЕРДЖЕНО
  Наказ Мінагрополітики України

  Ліміти використання водних біоресурсів загальнодержавного значення у водних об’єктах Волинської області у 2013 році

  Озеро Шині
  (тони)
  1 Лящ - 1,3
  2 Плітка - 0,4
  3 Сазан (короп) - 4,0
  4 Щука - 0,8
  5 Окунь - 0,3
  6 Лин - 0,2
  7 Карась сріблястий - 0,5
  Усього - 7,5

  -----------------------------------------------------------------------------------

  Ліміти використання водних живих ресурсів загальнодержавного значення у водних об’єктах Чернігівської області у 2013 році

  Річка Дніпро
  1 Судак звичайний - 1,0
  2 Сом - 0,7
  3 Лящ - 17,0
  4 Плітка - 5,0
  5 Щука - 3,0
  6 Окунь - 0,9
  7 В’язь - 0,2
  8 Плоскирка - 10,0
  9 Синець - 1,0
  10 Верховодка - 7,0
  11 Клепець - 0,5
  12 Лин - 0,5
  13 Карась сріблястий - 0,3
  14 Чехоня - 0,2
  15 Білизна - 0,4
  16 Краснопірка - 0,4
  17 Підуст - 0,2
  18 Раки - 0,5
  Усього, - 48,8
  у т.ч. риби - 48,3


  Річка Десна з озерами
  1 Судак звичайний - 0,6
  2 Сом - 0,2
  3 Лящ - 15,0
  4 Плітка - 5,0
  5 Щука - 3,0
  6 Окунь - 1,0
  7 В’язь - 0,5
  8 Плоскирка - 8,0
  9 Синець - 3,0
  10 Верховодка - 7,0
  11 Клепець - 0,5
  12 Лин - 0,5
  13 Карась сріблястий - 0,5
  14 Чехоня - 0,4
  15 Білизна - 0,4
  16 Краснопірка - 0,4
  17 Підуст - 0,2
  18 Раки - 0,5
  Усього, - 46,7
  у т.ч. риби - 46,2


  -----------------------------------------------------------------------------------

  Ліміти та прогнози допустимого використання водних біоресурсів загальнодержавного значення у Дніпровсько-Бузькій естуарній системі, пониззях Дністра та Дунаю, Дністровському лимані та Кучурганському водосховищі у 2013 році

  Дніпровсько-Бузька естуарна система
  (тонн)
  1 Оселедець чорноморський - 10,0 П
  2 Сазан (короп) - 10,0 П
  3 Пузанок - 40,0 П
  4 Лящ - 142,0 Л
  5 Карась сріблястий - 400,0 П
  6 Судак звичайний - 20,0 Л
  7 Рибець великий - 5,0 П
  8 Тараня (плітка) - 71,0 Л
  9 Плоскирка - 30,0 П
  10 В’юн - 0
  11 Тюлька - 4500,0 П
  12 Бички - 0,52 Л
  13 Щука - 8,0 П
  14 Білизна - 1,0 П
  15 Сом - 5,0 П
  16 Окунь - 5,0 П
  17 Краснопірка - 6,0 П
  18 Інші види риб1 - 01
  19 Піленгас - 5,0 П
  20 Атерина - 50,0 П
  21 Чехоня - 0
  22 Раки - 1,5 Л
  23 Гамариди - 0

  Пониззя Дністра з озерами та Дністровський лиман

  1 Оселедець чорноморський - Не лімітується
  2 Сазан (короп) - Не лімітується
  4 Лящ - 180,0 П
  5 Карась сріблястий - Не лімітується
  6 Судак звичайний - 30,0 П
  7 Рибець великий - Не лімітується
  8 Тараня (плітка) - 40,0 П
  9 Плоскирка - Не лімітується
  10 В’юн - Не лімітується
  11 Тюлька - Не лімітується
  12 Бички - Не лімітуються
  13 Щука - Не лімітується
  14 Білизна - Не лімітується
  15 Сом - Не лімітується
  16 Окунь - Не лімітується
  17 Краснопірка - Не лімітується
  18 Інші види риб1 - 01
  19 Піленгас - 01
  20 Атерина - 01
  21 Чехоня - Не лімітується
  22 Раки - 5,0 Л
  23 Гамариди - Не лімітуються

  Кучурганське водосховище

  1 Оселедець чорноморський - 0
  2 Сазан (короп) - Не лімітується
  3 Пузанок - 0
  4 Лящ - Не лімітується
  5 Карась сріблястий - Не лімітується
  6 Судак звичайний - Не лімітується
  7 Рибець великий - 0
  8 Тараня (плітка) - Не лімітується
  9 Плоскирка - Не лімітується
  10 В’юн - 0
  11 Тюлька - 0
  12 Бички - 0
  13 Щука - Не лімітується
  14 Білизна - Не лімітується
  15 Сом - Не лімітується
  16 Окунь - Не лімітується
  17 Краснопірка - Не лімітується
  18 Інші види риб1 - 0
  19 Піленгас - 0
  20 Атерина - 0
  21 Чехоня - Не лімітується
  22 Раки - 0,5 Л
  23 Гамариди - 0

  Річка Дунай

  1 Оселедець чорноморський - 470,0 П
  2 Сазан (короп) - 32,0 П
  3 Пузанок - Не лімітується
  4 Лящ - 20,0 П
  5 Карась сріблястий - Не лімітується
  6 Судак звичайний - 10,0 П
  7 Рибець великий - Не лімітується
  8 Тараня (плітка) - 12,0 П
  9 Плоскирка - Не лімітується
  10 В’юн - 0
  11 Тюлька - 0
  12 Бички - 0
  13 Щука - Не лімітується
  14 Білизна - Не лімітується
  15 Сом - Не лімітується
  16 Окунь - Не лімітується
  17 Краснопірка - Не лімітується
  18 Інші види риб1 - 01
  19 Піленгас - Не лімітується
  20 Атерина - 0
  21 Чехоня 0 - Не лімітується
  22 Раки - 0
  23 Гамариди - 0
  Л Ліміти спеціального використання водних біоресурсів.
  П Прогнози допустимого вилову водних біоресурсів.
  1 Добуваються в межах загальних лімітів, зазначених у додатках 1 і 2 (кефалеві, піленгас, тюлька, атерина, хамса, шпрот).
  2 Тільки для забезпечення науково-дослідних робіт та відтворення водних живих ресурсів.
  3 Можливе здійснення промислу чорноморського оселедця (під час здійснення міграцій) понад установлену величину в межах загального ліміту 470,0 тонн для р. Дунай, пониззя р. Дністер з озерами та лиманами та Дністровського лиману.
   
  • Информативно Информативно x 10
 6. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.878
  Симпатии:
  22.039
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  Ліміти використання водних біоресурсів у водних об’єктах Хмельницької області у 2013 році

  Дністровське водосховище

  1 Лящ - 30,0
  2 Судак звичайний - 7,0
  3 Короп (сазан) - 5,0
  4 Сом - 3,0
  5 Білизна - 3,0
  6 Плітка - 14,0
  7 Рибець - 5,5
  8 Карась сріблястий - 6,5
  9 Окунь - 6,0
  Усього - 80,0

  ---------------------------------------------------------------------------------​

  Ліміти використання водних біоресурсів загальнодержавного значення у внутрішніх водних об’єктах Херсонської області в 2013 році
  (тонн)
  Личинки хірономід -
  Озеро Нечаєве - 2,0
  Озеро Устричне - 10,0
  Озеро Сапетне - 4,0
  Озеро Змієве - 5,0
  -----------------------------------------------------------------------------------​

  Ліміти та прогнози допустимого використання водних біоресурсів загальнодержавного значення (мігруючих риб) у Чорному, Азовському морях із затоками й лиманами та Керченській протоці у 2013 році

  (тонн)
  1 Кефалеві - 150,0 Л
  2 Пузанок - Не лімітується
  3 Атерина - Не лімітується
  4 Сарган - Не лімітується
  5 Ставрида - Не лімітується
  6 Катран - Не лімітується
  7 Скати - Не лімітується
  8 Хамса азовська1 - 80000,0 П
  9 Мерланг - Не лімітується

  Л Ліміти спеціального використання водних біоресурсів.
  П Прогнози допустимого вилову водних біоресурсів.
  1 Промисел азовської хамси (80 000 тонн), тюльки (40 000 тонн) і камбали-калкан азовської (40 тонн)
  здійснюється за рахунок загальнобасейнового обсягу вилучення (ліміту), без його розділення на
  національні квоти. Обмін інформацією про обсяг вилову кожного виду здійснюється сторонами
  в період промислу станом на 1 і 15 числа кожного місяця. При освоєнні 80 % обсягів вилучення
  (ліміту) кожного виду обмін інформацією проводиться щодня, а при освоєнні 95 % промисел
  призупиняється. Використання залишку обсягу вилучення (ліміту) визначається робочою групою
  з охорони та контролю вилучення водних біологічних ресурсів.
  Освоєння квот по хамсі азовській і оселедцю чорноморсько-азовському прохідному здійснюється в Азовському і Чорному морях.

  -----------------------------------------------------------------------------------​

  Ліміти використання водних біоресурсів загальнодержавного значення у причорноморських лиманах у 2013 році

  Тилігульський лиман

  (тонн)
  1 Судак звичайний - 0
  2 Карась сріблястий - 01
  3 Сазан (короп) - 0
  4 Лящ - 0
  5 Тараня (плітка) - 0
  6 Камбала-глоса - 0,5 Л
  7 Бички - Не лімітуються
  8 Інші види риб1 - 01
  9 Креветки - 01
  10 Личинки хірономід - 01
  11 Артемія (науплії, цисти) - 0
  12 Гамариди - 0

  Шаболацький лиман
  1 Судак звичайний - 0
  2 Карась сріблястий - 01
  3 Сазан (короп) - 0
  4 Лящ - 0
  5 Тараня (плітка) - 0
  6 Камбала-глоса - 0,5 Л
  7 Бички - Не лімітуються
  8 Інші види риб1 - 01
  9 Креветки - 01
  10 Личинки хірономід - 0
  11 Артемія (науплії, цисти) 0 - 0
  12 Гамариди - 0

  Березанський лиман
  1 Судак звичайний - 01
  2 Карась сріблястий - 01
  3 Сазан (короп) - 01
  4 Лящ - 01
  5 Тараня (плітка) - 01
  6 Камбала-глоса - 0,5 Л
  7 Бички - Не лімітуються
  8 Інші види риб1 - 01
  9 Креветки - 0
  10 Личинки хірономід - 0
  11 Артемія (науплії, цисти) - 0
  12 Гамариди - 01

  Малі водойми північно-західного Причорномор’я, Куяльницький лиман

  1 Судак звичайний - 0
  2 Карась сріблястий - 0
  3 Сазан (короп) - 0
  4 Лящ - 0
  5 Тараня (плітка) - 0
  6 Камбала-глоса - 0
  7 Бички - 0
  8 Інші види риб1 - 01
  9 Креветки - 01
  10 Личинки хірономід - 01
  11 Артемія (науплії, цисти) - 01
  12 Гамариди - 01

  Тузловські лимани
  1 Судак звичайний - 0
  2 Карась сріблястий - 0
  3 Сазан (короп) - 0
  4 Лящ - 0
  5 Тараня (плітка) - 0
  6 Камбала-глоса - 1,5 Л
  7 Бички - Не лімітуються
  8 Інші види риб1 - 01
  9 Креветки - 01
  10 Личинки хірономід - 01
  11 Артемія (науплії, цисти) - Не лімітуються
  12 Гамариди - 0

  Л Ліміти спеціального використання водних біоресурсів.
  1 Види водних біоресурсів, що не лімітуються (атерина, хамса, піленгас, кефалеві, а також прісноводні окунь, білизна, щука, сом, краснопірка, чехоня, плоскирка ).
  2 Тільки для забезпечення науково-дослідних робіт та відтворення водних живих ресурсів.
   
 7. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.878
  Симпатии:
  22.039
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  (Засідання комісії проводяться на виконання абзацу 38 статті 9 та статті 30 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», підпунктів 42 та 56 пункту 4 Положення про Державне агентство рибного господарства України, затвердженого Указом Президента України від 16.04.2011 № 484, постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.1992 № 459 «Про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів і встановлення лімітів використання ресурсів загальнодержавного значення» (зі змінами), пунктів 13 та 14 постанови Кабінету Міністрів України від 28.09.1996 № 1192 «Про затвердження Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства», пункту 3.2 спільного наказу Міністерства аграрної політики України і Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 11.11.2005 № 623/404 «Про затвердження Інструкції про порядок спеціального використання риби та інших водних живих ресурсів», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06.12.2005 за № 1458/11738, та наказу Держрибагентства України від 22.11.2011 № 272 «Про затвердження складу комісії з розгляду заявок користувачів на виділення квот для спеціального використання водних біоресурсів на водних об’єктах загальнодержавного значення» (із змінами).

  Місце проведення засідань комісії актовий зал Держрибагентства України (адреса розташування Держрибагентства України – вул. Артема, 45 а, м. Київ), початок роботи об 11 годині відповідно до графіка.
  Дата проведення засідань та водні об’єкти, на яких користувачі планують здійснювати спеціальне використання водних біоресурсів у 2013 році

  12.11.2012 – розгляд заявок користувачів на спеціальне використання водних біоресурсів у внутрішніх водних об’єктах загальнодержавного значення Вінницької, Чернівецької, Хмельницької, Чернігівської, Волинської та Херсонської областей за участю представників територіальних органів Державного агентства рибного господарства України у відповідних регіонах.

  13.11.2012 – розгляд заявок користувачів на спеціальне використання водних біоресурсів у Київському, Канівському та Дніпродзержинському водосховищах за участю представників Управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Київській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській, Черкаській, Запорізькій і Чернігівській областях.

  14.11.2012 – розгляд заявок користувачів на спеціальне використання водних біоресурсів у Кременчуцькому, Запорізькому (Дніпровському) та Каховському водосховищах за участю представників Управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській, Черкаській та Херсонській областях.

  15.11.2012 – розгляд заявок користувачів на спеціальне використання водних біоресурсів у Азовському морі із затоками, лиманами, протоками (у тому числі Утлюцький лиман, Сиваш, Керченська протока, Молочний лиман) за участю представників відповідних басейнових управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства.

  16.11.2012 – розгляд заявок користувачів на спеціальне використання водних біоресурсів у Чорному морі із затоками, лиманами, протоками, пониззі Дністра з озерами та Дністровському лимані, пониззях річки Дунай, Дніпровсько – Бузькій естуарній системі (пониззя Дніпра і Південного Бугу, Дніпровсько – Бузькому і Бузькому лиманах), Шаболаському та Березанському лиманах, малих водоймах північно-західного Причорномор’я, Кучурганському водосховищі, внутрішніх водоймах Автономної Республіки Крим, Молочному лимані, НПП «Тузловські лимани» та РЛП «Тилігульський» за участю представників відповідних басейнових управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства і Управлінь охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській, Одеській та Херсонській областях.

  Примітка – телефони для довідок: (044) 484 – 63 – 32; 484 – 63 – 55.
   
  • Нравится Нравится x 9
  • Информативно Информативно x 2
 8. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.878
  Симпатии:
  22.039
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  Увеличение сумм компенсации за уничтожение видов животного и растительного мира, занесенных в Красную Книгу Украины

  16.11.2012 правительство приняло Постановление «О взимании компенсации за незаконное добывание, уничтожение или повреждение видов животного и растительного мира, занесенных в Красную книгу Украины, а также за уничтожение или ухудшение среды их обитания (произрастания)».

  Проект акта был разработан на замену постановления Кабинета Министров от 01.06.1993 № 399 (в редакции постановления Кабинета Министров Украины от 16.03.1999 № 398), которым утверждены действующие размеры компенсации за незаконное добывание, уничтожение или повреждение объектов Красной книги Украины. Целью акта является установление размеров компенсации за незаконное добывание животных и растений, виды которых дополнительно занесены в третье издание Красной книги в 2009 году (445 видов).

  Действующие размеры компенсации были значительно меньшими, чем те, которые установлены, в частности для охотничьих животных. Такая ситуация делает объекты Красной книги менее защищенными, чем общераспространенные представители флоры и фауны. Последнее размеры компенсации были перечислены в 1993 году. В принятом акте, согласно экспертным выводам ученых и с учетом инфляционных процессов, размеры компенсации увеличены в среднем по видам животных и растений в 10 раз. А для наиболее уязвимых и коммерчески значимых видов размеры компенсации увеличены в 40 и более раз.
  Прежде всего, это касается дельфинов, зубра, хищных птиц и осетровых рыб.

  Учитывая, что существует насущная необходимость усиления охраны редких и исчезающих видов растений и животных путем существенного повышения материальной ответственности за незаконное добывание или уничтожение, и учитывая то, что затронутый вопрос находится на постоянном контроле общественных природоохранных организаций, а незаконное использование редких животных и растений наносит значительный ущерб бюджету, Постановление 7 ноября было принято.

  Подробнее с Постановлением «О взимании компенсации за незаконное добывание, уничтожение или повреждение видов животного и растительного мира, занесенных в Красную книгу Украины, а также за уничтожение или ухудшение среды их обитания (произрастания)» можно ознакомиться здесь:

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​
  Суммы компенсаций за вылов краснокнижных видов рыб увеличены

  Сумма компенсации за вылов «краснокнижных» видов рыбы многократно увеличены! В Красную книгу попадают виды, требующие особой охраны, поскольку есть угроза их исчезновению. Поэтому запрещается изымать их из среды любым способом, а за нарушение природоохранного законодательства усиливается ответственность.


  !

   

  Вложения:

  • Нравится Нравится x 9
  • Информативно Информативно x 1
 9. Plagus

  Plagus всё ещё ловлю рыбу Команда форума

  Сообщения:
  6.886
  Симпатии:
  26.623
  Адрес:
  Александрия
  Возраст:
  58
  Я так понимаю, что дело с запретом ПО заглохло ?
  спущено на тормозах, положено под сукно, отложено в долгий ящик ....
   
 10. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.878
  Симпатии:
  22.039
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  Уважаемый Сергей Петрович!

  Ничего подобного. Ни кто идею о запрете подводной охоты во внутренних водоемах у нас в стране не откладывал в "ящик" и не "спускал на тормозах". Идет планомерная работа по ее осуществлению. Несколько выбили (законодательно) из колеи выборы и ожидаемая перетасовка чиновничьего аппарата. Но и это вынужденное затишье было использовано с толком - были направлены Письма-запросы в институты Академии Наук и получены от них за подписью ведущих ученых страны Научные Обоснования запрета подводной охоты во внутренних водоемах. Теперь требования по запрету звучат не как выкрики, а имеют под собой научную платформу. Ну и еще ряд мероприятий необходимых для претворения в жизнь этого запрета были сделаны.
  Так что все нормально! Двигаемся! Может не так быстро, как хотелось бы, но прогресс есть!

  С уважением
   
  • Нравится Нравится x 14
  • Информативно Информативно x 1