1. Хотите выиграть эхолот или карманную удочку? Участвуйте в нашем конкурсе

Рыболов. Власть. Законодательство.

Тема в разделе 'Ассоциация Рыболовов Украины (АРУ)', создана пользователем Крока, 29 дек 2008.

 1. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.086
  Симпатии:
  22.961
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  Волонтерів запрошують дослідити ринок чорної ікри в Україні
  У зв'язку з великою цінністю чорної ікри як делікатесу більшість видів ряду осетроподібних знаходяться зараз на межі зникнення. Чорна ікра (англ. caviar) - це оброблена незапліднена ікра риб ряду осетроподібних. З шести наявних у дикій природі України видів два - шип та атлантичний осетр - вже зникли, а решта знаходиться у критичному стані. Основна причина їх зникнення - це браконьєрський вилов (лов офіційно заборонено з 2000 р.), а наявні у продажу м’ясо та ікра осетрових мають бути тільки штучно вирощеними в аквакультурі. Разом з тим, поряд з легальним товаром можна зустріти підробку, що імітує аквакультурне виробництво, будучи при цьому браконьєрським продуктом з дикої риби.

  Тому, щоб з'ясувати цю особливість ринку чорної ікри в Україні, Всесвітній фонд природи WWF і ОБСЄ шукають допомоги волонтерів. Нам необхідно зібрати інформацію про походження і виробників чорної ікри на точках продажу, щоб потім перевірити і визначити потенційних постачальників дикої риби.

  Що Вам треба робити?

  Ідете до супермаркету, магазину чи на ринок?

  1) Сфотографуйте (на телефон чи інший гаджет) зовнішній вигляд банки з чорною ікрою разом із цінником та зафіксуйте дату і місце продажу чорної ікри. Бажано, щоб можна було прочитати максимум інформації з етикетки.

  2) Заповніть таблицю у вкладенні чи за посиланням.

  3) Вишліть фото та таблицю за адресою ngozak@wwfdcp.org


  Термін кампанії та заохочення

  Терміни проведення кампанії - з 1 по 30 червня 2015. Троє учасників, які нададуть максимально повну інформацію по найбільшій кількості банок з ікрою, отримають брендові футболки та екоторби від WWF. Учасник, який надасть максимально повну інформацію про банку з найбільш неочікуваного місця продажу, отримає заохочувальний приз від ОБСЄ.

  Кожна знахідка надзвичайно важлива для того, щоб нарешті зупинити незаконний обіг товарів із диких червонокнижних видів та врятувати риб, що за мільйони років свого існування пережили динозаврів, але можуть не пережити людину.

  Ваша допомога важлива!

  [​IMG]

  Фотографування товару не порушує закону

  Ви можете це зробити на підставі Закону України «Про захист прав споживачів», ст. 4, п.1: «Споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на: …4) необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця…»


  Джерело: Всесвітній фонд природи WWF
   

  Вложения:

  • Y6kK.jpg
   Y6kK.jpg
   Размер файла:
   33,6 КБ
   Просмотров:
   393
  • Нравится Нравится x 8
 2. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.086
  Симпатии:
  22.961
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  Ярема Ковалів: "Відповідальність за лов риби електровудкою буде виключно кримінальною"

  [​IMG]
  Держрибагентство почуло думку громадськості та ініціює посилення кримінальної відповідальності для рибалок, що здійснюють лов риби електроловом – знаряддям лову, продаж та використання якого заборонено в Україні. За перебування на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову пропонують ввести кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років.

  У разі прийняття таких змін, відповідне порушення регулюватиметься не Адміністративним і Кримінальним, а виключно Кримінальним кодексом України.

  Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «Грубе порушення правил рибальства, до якого відноситься і лов риби електроловом, довгий час одночасно регулювалося і Адміністративним, і Кримінальним Кодексами України. Відповідно, коли справа потрапляла до суду, то у порушників була можливість домовитися із «слугами Феміди» – в переважній більшості випадків вони отримували «м’який» варіант покарання не за кримінальним, а за адміністративним кодексом – штраф на суму 340–680 грн, очевидно це недостатнє покарання. Лов на електричну вудку є найжорстокішим видом браконьєрства – він не тільки вбиває рибу, але і знищує всю екосистему водойми. Практика виключно кримінальної відповідальності поширена у багатьох країнах світу. Сподіваємося, запровадивши її в Україні, нам вдасться побороти такий ганебний прояв браконьєрства як електролов».

  Ці та низку інших інновацій із посилення контролю над виконанням правил рибальства Держрибагентство розробило в рамках законопроекту «Про внесення змін до Кримінального Кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду».

  В той час коли законопроект чекає на прийняття, Держрибагентство уже розпочало посилену боротьбу з «електровудочниками» в рамках чинного законодавства та своєї компетенції. Наприкінці серпня Голова Держрибагентства Ярема Ковалів дав доручення керівникам територіальних управлінь суттєво посилити контроль над незаконним ловом електровудками, на виконання цього завдання було визначено строк у 14 днів.

  Протягом першого тижня позитивну динаміку у боротьбі з електровудочниками показали Харківське, Чернігівське, Запорізьке та Івано-Франківське територіальні управління рибоохорони. Зокрема, на Івано-Франківщині інспектори затримали браконьєра, що виловив 100 кг риби, більшість із якої занесена до Червоної книги України. Суму збитків оцінюють у більше ніж 70 тис. грн. Інспекторами Харківрибоохорони було затримано браконьєра, який незважаючи на заборону вилову раків до кінця вересня, виловив 5 кг раків, чим завдав державі збитків на суму 10 692 грн. Інспектори Чернігіврибоохорони під час рибоохоронного рейду на р. Сейм було затримали громадянина з електровудкою, що виловив цінної риби на суму близько 5 тис. грн. Державним інспекторам Запоріжжярибоохорони спільно з представниками громадськості вдалося знешкодити відразу дві бригади електровудочників на Запорізькому водосховищі на річці Вільнянка.


  Довідкова інформація:

  Продаж, придбання та рибальство електровудкою заборонені законодавством України, проте браконьєри активно використовують це знаряддя лову, чим наносять колосальну шкоду рибним ресурсам та екосистемі водойм України. Механізм дії електровудки залежить від розряду струму, що подається та схеми електровудки: якщо імпульс струму не дуже сильний – риба шокується і спливає на поверхню води, при потужному струмі риба гине. Навіть якщо рибі вдалося вижити – вона втрачає здатність до нересту. Крім того, електровудки буквально випалюють дно водойми: знищують планктон, ікру, личинку тощо. Струм, запущений у воду, не зникає одразу і перетворюється у електроліз, що лишає після себе отруйні хімічні речовини, які поширюються за межі дії вудки. Через це риба та водні біоресурси вимушені мігрувати до іншого середовища.

  08.09.2015

  http://main.golovrubvod.kiev.ua/2011-07-27-09-19-23/2011-08-03-12-04-21/4474--q-q.html
   

  Вложения:

  • 21RYA.jpg
   21RYA.jpg
   Размер файла:
   181,9 КБ
   Просмотров:
   413
  • Нравится Нравится x 8
  • Информативно Информативно x 1
 3. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.086
  Симпатии:
  22.961
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  Канівське водосховище стане першою в Україні водоймою із зонами для любительського та промислового лову, - Держрибагентство
  «Нові правила рибальства» один з ключових напрямів Концепції реформування рибної галузі, він передбачає визначення чітких зон для любительського, спортивного та промислового рибальства. Держрибагентство обрало Канівське водосховище в межах Київської області для пілотного проекту із запровадження на водоймах чітких зон для різних видів лову.

  Нові правила рибальства діють на водоймі з 2 вересня, їх запровадження дозволить апробувати механізм відокремлення зон для любительського та промислового рибальства і перевірити, наскільки методика є ефективною для повномасштабної імплементації на інших водоймах України.

  Згідно з наказом Київрибоохорони від 02.09.2015 № 96, для любительського та спортивного рибальства було виділено наступні ділянки: від початку адміністративної межі Київської області, вниз за течією до гирла р. Павлівка с. Проців (лівий берег); від початку адміністративної межі Київської області, вниз за течією до південної адміністративної межі с. с. Плюти (правий берег); від початку адміністративної межі Київської області по обидва береги, вниз за течією, де нижня межа зони проходить через водосховище по лінії, яка з’єднує на правому березі південну адміністративну межу с. Плюти, на лівому гирло р. Павлівка в районі села Проців. Промисловий вилов на вказаних вище територіях заборонено.

  Голова Держрибагентства Ярема Ковалів відзначив: «На прикладі Канівського водосховища Держрибагентство має намір в тестовому режимі оцінити, як працюватимуть нові правила рибальства, отримати зворотний зв’язок від рибалок-любителів, спортсменів та промисловиків. Запронований розподіл має на меті реалізацію прав населення на відпочинок з раціональним використанням рекреаційного потенціалу Канівського водосховища, зменшення технічної інтенсивності промислу, забезпечення раціонального використання водних біоресурсів та надання жителям Київської області можливості любительського рибальства у спеціально відведених для цього місцях. Не виключено, що в майбутньому ми встановимо плату за користування водоймою рибалкам-любителям, як це запроваджено у більшості країн Європи, але ця плата буде мінімальною, а отримані кошти направлятимуться виключно на зариблення цієї ж водойми».

  Начальник Київрибоохорони Вадим Литвиненко в свою чергу зазначив, що прохання посприяти у створенні комфортних умов для любительського рибальства і розмежувати любительський та промисловий лов неодноразово надходили від рибалок любителів. Це стало підґрунтям для ініціативи Київрибоохорони запровадити пілотний проект на Канівському водосховищі, ініціатива знайшла підтримку в Держрибагентстві. «Такий підхід зменшить навантаження на водойми Київщини і дозволить посилити роботу з відновлення популяцій водних біоресурсів, на яку переноситься основний акцент нашої діяльності» - наголосив Вадим Литвиненко.

  Запровадження зон для промислового, любительського та спортивного рибальства є складовою напряму «Нові правила рибальства» відповідно до Концепції реформування рибної галузі. Воно є частиною комплексного вирішення питання регулювання промислового і любительського рибальства, що включає запровадження системи електронного моніторингу суден, системи звітування про виловлену рибу, сертифіката походження риби, а також створення саморегулювних організацій користувачів водойм.


  http://darg.gov.ua/_kanivsjke_vodoshovishche_0_0_0_2096_1.html
   
  • Нравится Нравится x 8
  • Информативно Информативно x 1
 4. DeLife

  DeLife Рыболов

  Сообщения:
  478
  Симпатии:
  1.715
  Адрес:
  Ровно
  Хочу таку новину.
  Канівське водосховище стане першою в Україні водоймою виключно для любительського лову, - Держрибагентство
   
  • Нравится Нравится x 2
 5. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.086
  Симпатии:
  22.961
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  Держрибагентство пропонує збільшити штрафи за порушення в десятки разів
  Проблема порушення правил рибальства в України потребує комплексного підходу. В рамках процесу реформування галузі Держрибагентство пропонує втілити ряд заходів із посилення відповідальності за порушення правил, в тому числі кримінальної, і підвищення суми штрафів.

  «Мінімальні штрафи є однією з причин того, чому і рибалки-промисловики, і рибалки-любителі, і підприємці, що здійснюють днопоглиблювальні роботи, систематично порушують законодавство. Експерти галузі стверджують, що тільки за перше півріччя 2015 року суто через браконьєрство Україна втратила близько 50 млн. грн.» – заявив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

  У Держрибагентстві зазначають, що порушення правил рибальства сьогодні здебільшого регулюється КУпАП, кримінальна відповідальність передбачена виключно за грубі порушення. Це також є проблемним аспектом чинного законодавства, оскільки у Законі відсутні чітко визначені критерії «грубих порушень», що дозволяє майже всі діяння кваліфікувати як адміністративні правопорушення.

  Для вирішення існуючих проблем Держрибагентство підготувало проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду» (зміни до ККУ – ст. 249, КУпАП – ст. 85, ст. 85 (1), ст. 86-1, ст. 87, ст. 88 (3), ст. 90, ст. 91-2 та уточнення положень Законів України «Про тваринний світ» та «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів»).

  Законопроектом агентство має намір посилити відповідальність за порушення правил рибальства, вимог охорони середовища їх перебування, шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування, а також забруднення, проведення днопоглиблювальних, берегоукріплювальних та гідромеліоративних робіт.

  «Якщо підприємство чи рибалка переступили межу закону, то на них чекатиме дуже серйозний штраф, сплативши його раз-другий – бажання порушувати більше не виникатиме. Разом з тим Держрибагентство максимально дерегулює галузь, створює умови, в яких можна чесно і прозоро займатися промисловим ловом риби. Хочеш заробляти на цьому гроші – держава йде тобі назустріч. Але, будь ласкавий, роби це в рамках закону!» - прокоментував Ярема Ковалів.

  Зокрема, запропоновано ввести кримінальну відповідальність за частину грубих порушень, які були здійснені особливо небезпечним шляхом (електролов, промисел із застосуванням вогнепальної зброї, вибухових та отруйних речовин). Крім того, до ст. 249 додається п.3 та п.4. Відповідно до них, ті рибалки, які перебуватимуть на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову отримають покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 3 років. На рибалок, які здійснюватимуть вилов риби з використанням електровудки, вогнепальної зброї, вибухових чи отруйних речовин буде накладено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

  Держрибагентство пропонує збільшити суми штрафів за правопорушення в десятки разів. За незаконне зайняття рибним промислом сума підвищується з 100-200 неоподаткованих мінімумів (1700-3400 грн) до 2 тис. – 5 тис. (34 тис. – 85 тис. грн). За діяння, що спричинили тяжкі наслідки – від 3400-6800 грн збільшується до 119 000-255 000 грн. Крім того, надається чітке роз’яснення поняття тяжких наслідків як таких, що у 500 і більше разів перевищують неподатковий мінімум доходів громадян, тобто 8500 грн і більше.

  В проекті змін до КУпАП також суттєво підвищується відповідальність за порушення правил використання об’єктів тваринного світу, в тому числі і для посадових осіб. За порушення правил рибальства (ст. 85, ч. 1) штраф збільшується з 34-170 грн. до 680-2550 грн. для громадян та з 170-510 грн до 3400-5100 грн для посадових осіб. В ч. 5 даної статті вводиться поняття повторного грубого порушення, за яке передбачено штраф від 400 до 750 неоподаткованих мінімумів (6800 – 12 750 грн) з конфіскацією засобів вчинення правопорушення. Для посадовців штраф є у 2 рази вищим: 13 600 – 25 500 грн.

  Окремо законом передбачено покарання за здійснення днопоглиблювальних робіт без дозволу. До цієї категорії підпадають особи, що: без проведення експертизи виконують будівельні роботи, видобувають пісок чи гравій, прокладають кабелі, трубопроводи та інші комунікації, що впливають або можуть вплинути на стан рибного господарства. Сума штрафу за ст. 87 складає від 8330 до 16 830 грн.

  Окремо виділяються порушення щодо вилову осетрових видів риб як національного надбання України. Нововведенням є відповідальність за незаконне ввезення, вивезення, зберігання з метою збуту та торгівлю осетрових. Такий вид порушення тепер тягне за собою штраф від 700 до 1300 неоподаткованих мінімумів (11 900 – 22 100 грн.). За повторне порушення, вчинене протягом року штраф збільшується вдвічі – 1600-2500 неоподаткованих мінімумів, що складає 27 200 – 42 500 грн.
   
  • Информативно Информативно x 7
  • Нравится Нравится x 1
 6. Игорь 1

  Игорь 1 Рыболов

  Сообщения:
  1.069
  Симпатии:
  945
  Адрес:
  Украина. Черкассы
  Возраст:
  57
  Промысловики, как перегораживали Днепр связкой из 3-4 сетей, так и будут перегораживать. Только теперь вдали от рыболовов-любителей. И ставить сети 30-40 для, "типа ПРОМЫШЛЕННОГО ВЫЛОВА." А инспекция, будет с простых рыбаков, с удочкой, больше "драть", потому-что он поймал не 3 , а 5 кг.
  С рыбинспекции надо начинать. С замывом нерестилищ и застройками с 100-метровой береговой линии. Очистить 100 метровую зону, а виновных наказать ...За діяння, що спричинили тяжкі наслідки ... СКОРО ДНЕПР БУДЕТ ЗАКРЫТОЙ ЗОНОЙ ОТДЫХА. Дедушку с 5-ю кг рыбы легче поймать.
  Вывод: РЫБА, ГНИЕТ С ГОЛОВЫ :zachet:
   
  • Нравится Нравится x 3
 7. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.086
  Симпатии:
  22.961
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  Результати двотижневика боротьби з електровудочниками
  11.09.2015

  Держрибагентство підбило підсумки першого двотижневика посиленої боротьби із незаконним ловом електровудкою. Так, з 27 серпня по 10 вересня територіальними органами охорони водних біоресурсів було проведено 314 оперативних заходів у всіх областях України, завдяки яким вдалося зафіксувати 14 правопорушень у 8-ми областях. По 2 випадки було викрито у Закарпатській, Запорізькій, Полтавській, Чернігівській та Дніпропетровській областях, а також у Сулинському теруправлінні. По 1 випадку було зафіксовано рибоохороною Черкащини та Донеччини.

  «За ці 2 тижні було зафіксовано 14 правопорушень, для порівняння – за весь минулий рік таких випадків було 25-30, - відзначив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. – Мінусом є те, що раніше Держрибагентство не вело окремої статистики за цим видом порушень. Дані, якими ми оперуємо за минулий період – приблизні. Проте зараз ми націлені тримати питання електролову на особливому контролі, буде і регулярна звітність і посилена боротьба. Не тільки у вересневий двотижневик, а постійна».

  Внаслідок незаконних дій за цими 14 випадками рибному господарству України було завдано шкоду на суму 46 742 грн, всі справи передано до суду. Станом на 11 вересня в судовому порядку вже розглянуто порушення у Закарпатській області, відповідно до Адміністративного кодексу на порушника накладено штраф у розмірі 1370 грн.

  Нагадаємо, рибацька громадськість та Держрибагентство вважає адміністративні штрафи недостатньою мірою покарання за таке грубе порушення правил, як електролов. Відомство виступає за посилення кримінальної відповідальності за даний вид порушення. За перебування на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову пропонують ввести кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років.

  «Лов електровудкою ставить під загрозу природне відтворення іхтіофауни, знищує все живе. Власне тому ми і запропонували законопроект, в якому за вилов із застосуванням електроструму – передбачено більш жорстке покарання» - наголосив Ярема Ковалів.

  У нинішній час органи рибоохорони продовжують заходи по боротьбі з електровудочниками, Держрибагентство інформуватиме громадськість про результати такої роботи.

  [​IMG]
   

  Вложения:

  • 21Xhk.jpg
   21Xhk.jpg
   Размер файла:
   118,1 КБ
   Просмотров:
   511
  • Нравится Нравится x 8
 8. Игорь 1

  Игорь 1 Рыболов

  Сообщения:
  1.069
  Симпатии:
  945
  Адрес:
  Украина. Черкассы
  Возраст:
  57
  Крока, ... Станом на 11 вересня в судовому порядку вже розглянуто порушення у Закарпатській області, відповідно до Адміністративного кодексу на порушника накладено штраф у розмірі 1370 грн. ... Этот штраф, смешной и не обоснованый, по сравнению с ущербом, который был нанесен. Рыбы, погибает гораздо больше, чем ловится. "Плавали, знаем" Был грешок в начале 80-х, поехал за компанию. Рыбы, т. е. МАЛЬКА, проходит через подсаку очень много. После такой "рыбалки", мы решили, что это не рыбалка и "электроподсаку" распаяли в тот-же день. С тех пор стал Благородным рыбаком.
   
  • Нравится Нравится x 4
 9. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.086
  Симпатии:
  22.961
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  Игорь Федорович! Согласен с Вами, что штраф за это правонарушение очень "мягкий" и не соизмерим с тем колоссальным вредом наносимым электроудочкой. Но, на сегодня действуют такие штрафы... Мало того не единичны случаи, когда суд вообще оправдывает нарушителей и возвращает конфискованную у них электроудочку (в разделе "Доска "Почета" неоднократно писалось об этих фактах. Вот один из них: статья "Бывает и такое!!!...." http://fishing-ua.com/threads/3008/page-4). Поэтому не первый год подряд мы инициируем карать за это преступление перед природой не административно, а уголовно (на предыдущей странице статья "Відповідальність за лов риби електровудкою буде виключно кримінальною" http://fishing-ua.com/threads/2793/page-19).
  Поднимать штрафы или вводить уголовную ответственность за массовое убийство водных живых ресурсов - исключительно важно, но не является самоцелью. Борьба с браконьерством - это целый комплекс. И одним из "винтиков" в этом комплексе и есть ужесточение ответственности и увеличение штрафов. Поэтому если даже "наши народные избранники" и примут предлагаемый Законопроект, то все равно расслабляться рано, т.к. до полного искоренения браконьерского зла еще очень далеко.
   
  • Нравится Нравится x 8
 10. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.086
  Симпатии:
  22.961
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  57
  Закон єдиний для всіх

  10 вересня оперативна група Головрибводу спільно з громадськими інспекторами рибоохорони затримали головного державного інспектора Чернігіврибоохорони – Примачка Ярослава, що разом зі своїм братом та громадянином Г. здійснювали лов риби незаконним знаряддям лову – електровудкою. Інцидент стався на озері Плівня Чернігівської області.

  «У порушників було виявлено та вилучено гумовий човен «Барк», акумуляторну батарею, дроти та 4 кг свіжовиловленої риби. На місце події негайно викликали працівників міліції Чернігівської області. Рибоохоронні заходи здійснювались в селі Шаболинов Короповського району» - прокоментував затримання т.в.о. начальника Головрибводу Олександр Тітов.

  Сума збитків, завданих рибному господарству складає 1530 грн. За фактом незаконного вилову складено протоколи про адміністративні правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 85 ч.4 КУпАП.

  Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «10 вересня Держрибагентство підбило перші підсумки посиленої боротьби з електровудочниками. Ми сфокусувалися на цьому напрямі і за 2 тижні нам вдалося виявити майже стільки порушень, скільки було зафіксовано за весь минулий рік. Разом з тим Держрибагентство попередило, що не обмежиться двотижневиком – контроль буде постійним. Випадок на Чернігівщині є цьому підтвердженням. Незважаючи на посаду чи звання, інспектор ти чи звичайний громадянин – за свої дії доведеться відповідати перед законом. Підкреслюю, закон єдиний для всіх – поблажок нікому не буде».

  Нагадаємо, Держрибагентство вважає адміністративні штрафи недостатньою мірою покарання за таке грубе порушення правил рибальства, як електролов. Відомство виступає за посилення кримінальної відповідальності за даний вид порушення. За перебування на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову пропонують ввести кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років. За вилов забороненими знаряддями – позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

  Довідкова інформація:

  Продаж, придбання та рибальство електровудкою заборонені законодавством України, проте браконьєри активно використовують це знаряддя лову, чим наносять колосальну шкоду рибним ресурсам та екосистемі водойм України. Механізм дії електровудки залежить від розряду струму, що подається та схеми електровудки: якщо імпульс струму не дуже сильний – риба шокується і спливає на поверхню води, при потужному струмі риба гине. Навіть якщо рибі вдалося вижити – вона втрачає здатність до нересту. Крім того, електровудки буквально випалюють дно водойми: знищують планктон, ікру, личинку тощо. Струм, запущений у воду, не зникає одразу і перетворюється у електроліз, що лишає після себе отруйні хімічні речовини, які поширюються за межі дії вудки. Через це риба та водні біоресурси вимушені мігрувати до іншого середовища.

  [​IMG]
   

  Вложения:

  • 21Vqj.jpg
   21Vqj.jpg
   Размер файла:
   206,2 КБ
   Просмотров:
   433
  • Нравится Нравится x 9