1. Как я поймал 30кг рыбы за 1 день Читать.

Убрать незаконные земснаряды с Наших Рек.

Тема в разделе 'Ассоциация Рыболовов Украины (АРУ)', создана пользователем Less, 22 авг 2008.

 1. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.137
  Симпатии:
  22.998
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  58
  Стон Днепра

  Великий Днепр уже не гудит, а стонет. Сбылась мечта чиновников: столичной земли становится все больше, а реки все меньше

  Прогулка по колено в воде посредине Днепра в Киеве стала реальностью. Это может сделать сегодня любой желающий. Правда, в связи с похолоданием лучше отложить это занятие до весны.

  Состояние главной реки Украины критическое. Куда делся воспетый классиками «широкий и могучий Днепр?»


  Третий год подряд природоохранные общественные организации обеспокоенные, тем, что происходит с главной рекой страны, проводят пресс-конференцию… прямо посреди Днепра по колено в воде. Чтобы приглашенные на нее государственные служащие представляющие ведомства, от которых зависит жизнь и здоровье реки не на «картинке», а воочию увидели ее состояние. Годы идут… Но до сих пор нет Государственной Программы по расчистке столичной акватории Днепра. Поэтому Ассоциация рыболовов Украины, ОО «Стоп Коррупции», Водно-моторный Клуб «Выдубицкий», Ассоциация лодочников Киевщины, ОО «Выдыбай - защита водоемов и берегов», Водно-моторный Клуб «Феникс», Общественное объединение Фонд «Наша Лыбидь», ОО «Украина. Воля. Жизнь», созвали пресс-конференцию «Пешком по Днепру. Кто убивает главную реку Украины?», на которую пригласили представителей Минприроды, Агентства водного хозяйства Украины, Госэкоинспекции, Агентства рыбного хозяйства Украины, Института гидробиологии НАН Украины, Института водных проблем и мелиорации НААН Украины,экспертов Национальной экологической Рады Украины.

  Общественность бьет тревогу из-за ужасного состояния главной водной артерии Украины. Экологическое состояние реки Днепр оказалось под серьезной угрозой.
  Ученые, чиновники и общественность в центре Киева на Днепровской Набережной возле памятника «Основателям Киева», прямо напротив образованных наносами «островов» рассказали о причинах такого состояния главной водной артерии Украины, а так же представили пути решения проблемы, и взгляд на видение цивилизованной хозяйственной деятельности на Днепре.

  С полной версией статьи о событии можно ознакомиться по ссылке:
  http://www.svoboda.fm/politics/ukraine/254881.html

   

  Вложения:

  • Нравится Нравится x 3
 2. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.137
  Симпатии:
  22.998
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  58
  Асоціація рибалок України організувала акцію протесту через незаконне вивезення піску зі скандальної точки у Погребах
  20.12.2017

  Асоціація рибалок України спільно з активістами ГО "Стоп корупції" організували акцію протесту проти вивозу піску з незаконної точки видобутку у селищі Погреби Броварського району Київської області. Представники проекту встановили на виїзді з точки військовий намет та перекрили рух вантажівок із піском.

  - Нами викрито та задокументовано нелегальний видобуток на річці Десна піску та його незаконний намив на березі, рекреаційній земельній ділянці – говорить голова правозахисного блоку "Стоп корупції" Ігор Бондарчук .

  У селищі Погреби Броварського району Київської області на р. Десна службовими особами ТОВ "СОБІ" організовано та здійснюється незаконний видобуток корисних копалин (піску) шляхом гідронамиву. Спецдозволу Державної служби геології та надр України на видобуток піску на даній ділянці акваторії р. Десни у ТОВ "СОБІ" не має, про що свідчить офіційна інтерактивна карта спецдозволів "Геоінформ" (додаток №1). Ділянка річки Десна, на яка є спецдозвіл № 04788 на видобуток піску, знаходиться на 1 км північніше по річищу та належить ТОВ "Надра Ресурс.

  Додамо, що днями баржа із піском, яка за попередньою інформацією належить ТОВ "СОБІ", врізалась у кам'яну насип навколо опори Пішохідного мосту у Києві. Екіпаж був у стані алкогольного сп'яніння.

  Про це у соцмережі повідомив громадський активіст ГО "АвтоМайдан" Олексій Гриценко.

  "А чи знають кияни, що позавчора ми ледь не втратили пішохідний міст?

  Баржа, повністю навантажена піском, вдарилася в кам’яний насип навколо опори. Добре, що удар був не дуже сильний.

  Попередньо – це баржа "СОБІ".

  Люди, які були на місці, кажуть, що екіпаж був нетверезий, але все ніби зам’яли. Офіційна версія, що один спав, а другому стало погано...

  Додам ще важливий момент: на скільки я розумію, то 21 листопада була закрита навігація між київським та канівським шлюзом", – написав громадський активіст Олексій Гриценко у своєму Фейсбуці.


  За даними юристів Асоціації рибалок України, пісок в порушення земельного та водного законодавства України, намивається та складується на береговій смузі на земельні ділянки з кадастровими номерами:

  3221286400:02:002:0002, розміром 1 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, належить на праві власності приватній особі Федорчук Наталії Анатоліївні з цільовим призначенням : "для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби".

  3221286400:02:002:0040, розміром 2 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, належить на праві власності приватній особі з цільовим призначенням: "для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби".

  В земельному кадастрі на використання даної земельної ділянки накладені обмеження у використанні, оскільки вона знаходиться у водоохоронній зоні р. Десна (додаток № 3).

  Діяльність з видобутку піску, його складуванню на березі та реалізацію здійснює: ТОВ "Собі". Техніка (земснаряд, бульдозери, навантажувачі) також належать ТОВ "Собі". Незаконне складування піску здійснюється з 2016 року по даний час в обсягах близько 1 – 3 тис м куб на добу.

  Реалізація видобутого піску здійснюється цілодобово, обсяги залежать від потреби постачальників, у весняний та літній період року з відкритого майданчика. Всього на даний момент на вказаній земельній ділянці складовано близько 400-450 тис. тонн (приблизно на 30 млн грн).

  Щоденно незаконно видобутий пісок продається за готівку. За розрахунками фахівців, в рік видобувається понад 1 млн м куб піску. Вартість тонни піску складає 50-150 грн/т. Таким чином, щорічно незаконно видобувається та реалізується піску на 50-150 млн грн, з яких не сплачується жодних платежів ні до держаного ні до місцевих бюджетів, що завдає прямих збитків державі.

  Будь-яка дозвільна документація у ТОВ "Собі" на видобуток та реалізацію надр (піску) відсутня. Відповідно до даних з публічної карти "Геоінформ", відсутні спеціальні дозволи на розробку родовища та на видобуток надр(будівельних корисних копалин, зокрема піску) Державної служби геології та надр України.

  Крім того, особи, що видобувають пісок на вказаній території, не мають у власності або у користуванні земельних ділянок на цій території з необхідним цільовим призначенням "видобуток піску" або "розчищення водойм" і т.п. Також відсутнє Рішення органу місцевого самоврядування щодо погодження на видобування піску.

  Зокрема, слід зазначити, що товариством не ведеться обов’язкова геологічна та маркшейдерська документація, де зазначається видобуток піску і як наслідок не проводиться сплата за користування надрами.

  Крім того, викладена діяльність "Собі" по намиву піску призводить до завдання істотної та непоправної шкоди екології: знищується флора та фауна водоохоронної зони, знищений верхній родючий шар ґрунту, зелені насадження тощо.

  Враховуючи вищевикладене, дії службових осіб ТОВ "Собі" по незаконному намиву та складуванню піску на земельній ділянці водного фонду в с. Погреби становлять склад злочину, передбаченого ст. 239-2 "незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах", ст. 240 "порушення правил охорони або використання надр" ст. 356 "самоправство", ч. 5 ст. 191 "привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем" (в особливо великих розмірах) КК України", – зазначили у юридичному департаменті "Стоп корупції".

  Прокурор району повідомив, що в курсі ситуації з незаконним видобутком піску та нецільовим використанням земельної ділянки. За словами Котяша, таких ділянок уздовж берегової лінії Десни останнім часом стало дуже багато. Прокурор додав, що має намір звертатися з цього приводу до суду.
   

  Вложения:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Размер файла:
   449,2 КБ
   Просмотров:
   71
  • 2-1.jpg
   2-1.jpg
   Размер файла:
   339,4 КБ
   Просмотров:
   59
  • 3.jpg
   3.jpg
   Размер файла:
   387 КБ
   Просмотров:
   69
  • 4.jpg
   4.jpg
   Размер файла:
   191 КБ
   Просмотров:
   64
  • 5-1.jpg
   5-1.jpg
   Размер файла:
   345,6 КБ
   Просмотров:
   62
  • Нравится Нравится x 1
 3. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.137
  Симпатии:
  22.998
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  58
  Другий день Акції за закриття незаконної піщаної точки у Погребах на Київщині
  21.12.2017

  Активісти Асоціації рибалок України та ГО "Стоп корупції" другий день проводять Акцію за закриття і припинення незаконного вивезення піску з точки у селищі Погреби на Київщині. Представники проекту встановили на виїзді з території військовий намет та перекрили рух вантажівок з нелегальним піском. До Акції приєдналася правозахисне громадське об’єднання «Захист»

  - Ми хочемо привернути увагу контролюючих структур до того, що робота незаконна, ми фіксуємо факт того, що вивозиться пісок і з тими компаніями ми будемо зв’язуватися і спілкуватися стосовно того, що вони закуповують будматеріали які добуті злочинним чином - зазначив правозахисник "Стоп корупції" Костянтин Варшавський.- У нас були схожі випадки, коли ми виявили нелегальну точку піску біля "Скаймолу" в місті Київ, звернулись до компаній, повідомили, що цей пісок незаконно намитий, 90% компаній відмовилась від праці з нелегалами.

  - Наші правозахисники навідувались до голови селищної ради Погребів та повідомили про те, що є порушення, нецільове використання земельної ділянки, на що було в усному порядку отримано відповідь, що голова сільради знає про такі порушення. Натомість нічого з йього боку не робиться щоб припинити незаконне використання земельної ділянки, а навпаки голова сільради готує відповідні документи для того, щоб змінити цільове призначення цієї ділянки, що викликає дуже багато питань… – розповів журналістам юрист Асоціації рибалок України Володимир Приходько.

  _______________________________________________________________________


  Піщані браконьєри з Погребів на Київщині не дають провести заміри нелегального піску
  21.12.2017. 16:00

  Представники ТОВ "СОБІ" не пропускають експерта для проведення замірів незаконно намитого піску, який браконьєри зберігають на точці у селищі Погреби на Київщині. За словами активістів, зловмисники намагаються вивезти надра з території. На місці під завантаження стоять п'ять вантажівок. Вахта стопокорівців та рибалок викликали на місце правоохоронців.

  Протистояння активістів "Стоп корупція" та Асоціації рибалок України з пісочним браконьєрами переходить в гарячу фазу. Представники "Собі" викликали підкріплення. Приїхали більш двадцяти людей в камуфляжі і в масках з вимогою розблокувати вивезення піску. Серед них були озброєні автоматами.

  Активісти не пішли на відкрите протистояння, але й дорогу не звільнили, викликавши на місце поліцію. Поліція перебуваючи в п'ятнадцяти хвилинах їзди добиралася більше години. Оперативно на гостру ситуацію відреагували в штабах громадських організаціях. Через півгодини після початку інциденту на місце незаконної перевалки піску в Погребах приїхали машини з більш ніж п'ятдесятьма активістів. Озброєні люди зразу ж покинули місце Акції. Тільки після цього конфлікт змогли перевести в мирне русло.

  Після приїзду поліції з'ясувалося, що виявляється блокування незаконно добутого піску - це не що інше, як "перешкоджання комерційній діяльності" ... поки суд не вирішить що пісок здобутий незаконно, а дії "Собі" протизаконні.

  Довелося розблокувати виїзд самоскидів з піском. Але на цьому Акція не закінчилася. Активісти залишили пост в наметі, який буде моніторити кількість завантажених машин і по можливості кому вони належать і куди везуть цей крадений пісок.

  - Не можна уподібнюватися злочинцям і порушувати закони, інакше ми ні чим не будемо відрізнятися від них - говорить Артем Лакшин член Асоціації рибалок України.

  Дійсно наш суд і правоохоронні органи не завжди оперативно реагують на вчинення злочину. Так, і чого душею кривити, є ще випадки кришування і спроби замовчування таких справ. Але коли злочин стає резонансним, то від нього "біжать стрімголов" всі колишні заступники. І тому першочергове завдання громадськості зробити боротьбу з незаконними гідронамивами відкритою і максимально гласною, залучаючи до її висвітлення якомога більше представників ЗМІ. А так же не можна пускати розпочату справу на самоплив. Її потрібно доводити до кінця. При цьому не даючи спокою представникам правоохоронних структур і прокуратури, постійно цікавлячись як просувається розслідування і чому виникають затримки.

  Нагадаємо, що 20.12.2017 активісти Асоціації рибалок України спільно з ГО "Стоп корупції" організували акцію протесту проти вивозу піску з незаконної точки видобутку у селищі Погреби Броварського району Київської області. Представники проекту встановили на виїзді з точки військовий намет та слідкують за рухом вантажівок із піском.

  - Нами викрито та задокументовано нелегальний видобуток на річці Десна піску та його незаконний намив на березі, рекреаційній земельній ділянці, - повідомив голова правозахисного блоку "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

  20.12.2017 активісти звернулись до Броварської місцевої прокуратури Київської області та до Броварського районного відділку поліції за фактом незаконного вивозу піску на незаконній точці видобутку у селищі Погреби. Відкрито кримінальне провадження.

  ______________________________________________________________________________

  - Сьогодні земснаряди працюють не там, де це потрібно для річки, а там, де є запаси піску, потрібного “бізнесу, – Асоціація рибалок України

  Нецільове використання земснарядів призводить до розриву річки на частини, зміни річища Дніпра, ландшафту та конфігурації берега. На дні водойми виникають величезні вирви, які провокують зсуви ґрунту, що може призвести до катастрофічних наслідків.

  Про такі результати діяльності піщаних браконьєрів та нецільового використання земснарядів розповів на прес конференції «Укрінформ» голова Асоціації риболовів України Олександр Чистяков.

  - Незаконний видобуток піску вносить свій невідворотний вклад у фактичне вбивство річки. За своєю суттю земснаряди – корисний винахід людства, покликаний давати друге життя замуленим озерам та витокам річок, що обміліли. Але щойно техніка потрапляє в руки зловмисників, це призводить до незворотних процесів та катастрофічних наслідків для екології, – зазначив Олександр Чистяков.

  Зазначимо, що Асоціація рибалок України спільно з ГО "Стоп корупції" веде боротьбу із незаконним видобутком піску та проводить громадський моніторинг нелегальних точок видобутку та складування піску у Києві та Київській області.
   

  Вложения:

 4. Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  2.137
  Симпатии:
  22.998
  Адрес:
  г. Киев
  Возраст:
  58
  Як крадуть пісок і що з цим робити
  Дуже багато залежить від нас з Вами. Не можна байдуже проходити повз порушень природоохоронного законодавства. Потрібно негайно повідомляти про них правоохоронним та природоохоронним органам. Щоб врятувати наші річки і озера від варварського грабежу з них піску, потрібно нам встати на їх захист. Всім хто має бажання і відчуває в собі силу духу почати в рамках існуючого законодавства протидіяти знищенню наших водойм, Асоціація рибалок України надасть, в будь-якому куточку нашої країни, підтримку і допомогу. Разом – ми СИЛА!

  1. Чому добування піску це проблема?
  Нелегальне добування піску, насамперед, не оподатковується. Тобто суми, які мали б опинятися у держбюджеті/місцевих бюджетах, осідають у кишенях власників піщаних точок. Також згідно з Конституцією України, надра, які розташовані в межах території нашої держави, належать українському народу. На практиці він не отримує жодної копійки з нелегально добутих надр.

  2. Скільки легального/нелегального піску добувають у Києві?
  Залежно від попиту на будівництво, у Києві та на околицях столиці щорічно добувають від 5-ти до 7-ми млн. тонн піску. Щоб зрозуміти, скільки це, варто уявити 10 футбольних полів із 50-метровими горами піску. Тобто лише з одного такого «поля» надходять податки, з 9-ти інших - ні

  3. Куди потрапляє нелегальний пісок?
  Переважна більшість добутого піску, зокрема і нелегального, надходить до бетонних заводів. Бетон – основний будівельний матеріал, а 30% його маси складає пісок. Решта, тобто 70% - це щебінь, цемент та вода. Також у будівництві використовують пісок у чистому вигляді. Крім цього, великі об’єми піску необхідні для прокладання, реконструкції та ремонту доріг. Варто розрізняти кар’єрний та річковий пісок. Останній дорожчий та краще підходить для виготовлення бетонних конструкцій та цегли. Натомість кар’єрний післк зазвичай використовують для дорожніх робіт

  4. Які найбільш поширені схеми нелегального добування піску?
  Існує три найбільш поширені схеми нелегального видобування піску. Перша і найпоширеніша – намивання корисної копалини з річок та озер під приводом благоустрою території та створення пляжу. Для цього підприємство укладає договір із держпідприємством «Укрводсервіс» або з місцевою владою.
  Друга схема – укладання договору з держпідприємством «Укрводсервіс» про очищення русла річки. Згідно з договором, земснаряди нібито роблять річку придатною для судноплавства. На прктиці земснаряд працює в одному місці, вимиває на дні величезний котлован, а річка все одно залишається непридатною для проходження суден середньої та великої водотоннажності. І перша, і друга схема показова тим, що підприємці маскують пісок під поняття «піщана суміш».
  Третя і найбільш рідкісна схема – маскування нелегального добування піску під будівництво. На ділянці з великими покладами піску дійсно відбуваються підготовчі роботи, вирівнювання землі, осування болотистої місцевості. Паралельно з цим більшість піску вивозиться на продаж.

  5. Чому добувати пісок нелегально більш вигідно для підприємців?
  Підприємцям, які звикли працювати нелегально, простіше дати хабара місцевій владі, правоохоронцям, екологам, ніж вкладати кошти в офіційні дозволи, які коштують дорожче, а потім ще й платити податки. Причина цього проста: нелегали зазвичай обирають невеликі кар’єри та малопомітні точки на воді, де обсяги піску важко назвати промисловими. Тому їм економічно не вигідно вкладати кілька мільйонів нрівень тільки для «зеленого світла» від контролюючих органів. Тож вони обирають варіант «поділитися, з ким потрібно» і працювати за раніше описаними схемами.

  6. Як зрозуміти, що у конкретному місці добувають пісок нелегально?
  Для цього варто попросити у тамтешніх підприємців копію так званого «спецдозволу» (детальніше про нього розповімо окремо), а також витяг про право власності на ділянку на котру складується пісок, де має бути зазначене відповідне цільове призначення, і аж ніяке не під «газонокосіння», чи «сільськогосподарське призначення». Це не всі, але важливі документи для офіційного добування надр. Усі інші папери, на кшталт раніше описаних договорів про благоустрій, або розчищення русла та облаштування пляжів не дають дозволу на регулярне вивезення та продаж піску.

  7. Що таке «Спецдозвіл» і для чого він потрібен?
  Спецдозвіл на користування надрами – найважливіший документ для офіційного початку добування піску на продаж. Видається він Державною службою геології на надр України (Держгеонадра) на конкретну ділянку із точеними координатами, на конкретний вид корисної копалини, на конкретний період часу, і, звісно, для конкретного суб’єкта господарювання. Для отримання спецдозволу має бути відповідне погодження депутатів обласної ради, дде розташована ділянка. Коштує отримання цього документу приблизно 1,5 млн. грн., і потребує неабиякого терпіння: від 3 місяців (теоретично цей термін майже нереальний) і до одного року (з урахуванням усіх бюрократичних затягувань).

  8. Як нелегальне добування піску шкодить екології?
  Пісок насипаний на земельній ділянці, вбиває всю рослинність. Коли ж пісок вивозиться, нерідко пошкоджується, а подекуди й повністю знищується верхній родючий шар ґрунту. Тоді для відновлення земельної ділянки потрібно 15-17 років. Також слід зазначити що в багатьох випадках при підготовці міста для складування піску вирубаються усі зелені насадження.
  Якщо говорити про русло річки, тобто коли земснаряд довготривале працює на одній точці, може бути непередбачений зсув берегів. Піратські гідронамиви змінюють русло річок, конфігурацію берегів, ландшафт дна. Знищується на дні водойми кормова база риби. Для її відновлення потрібні десятки років.
  Також може змінюватися рівень підземних вод, що порушує локальну екосистему. В результаті в колодязях найближчих населених пунктів може пропасти вода. У ставках і малих річках, пов'язаних єдиної водної системою з водоймою на якому працюють земснаряди, можливо зниження рівня води, а то і взагалі її зникнення.

  9. Що потрібно зробити, або добування піску вивести з тіні?
  По-перше, необхідно щоб запрацював головний контролюючий орган у цій галузі – Державна екологічна інспекція. Тобто щоб працівники цієї служби отримали назад повноваження оперативно перевіряти точки нелегального добування піску.
  Також щоб була повернена стара, але ефективна система нарахування реальних штрафів, еквівалентних обсягам добутого піску. А суми штрафів повинно збільшити в рази, також треба максимально посилити відповідальність, до кримінальної відповідальності за незаконний видобуток піску. Законодавчо повинна бути чітко урегульовано видача дозволів.
  Треба прийняти Новий Кодекс про надра.
  Головна умова ефективної боротьби з «піщаними нелегалами», обов’язково повинне бути викорінення корупції серед контролюючих та правоохоронних органів, адже без цього усі попередні кроки нівелюються.
  Дуже багато залежить від участі суспільства в захисті своїх водойм. Воно повинно взяти під громадський контроль роботу державних контролюючих структур, а так само своєчасно повідомляти про факти порушення природоохоронного законодавства.