ОтчетыСпиннингФидерНахлыстПоплавокМорскаяБарахолкаРеклама
 1. Рекомендуем вам ознакомится с кратким путеводителем по форуму

Сигналы о массовой гибели рыбы (замор,сливы отравляющих веществ и др.)

Обсуждение неправомерных действий
 1.  
  alexmarch

  alexmarch Рыболов

  Сообщения:
  949
  Адрес:
  Кривой Рог,Дзержинка
  Рейтинг:
  3.408
  Возраст:
  40
  У нас в Карачуновском водохранилище, тоже наблюдается мор рыбы, в основном карась, весь с красным пузом, а также толстолоб , судак , которого и так почти нет, иногда и щука.
   
 2.  
  Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.869
  Адрес:
  г. Киев
  Рейтинг:
  22.879
  Возраст:
  56
  У Дніпровському лимані загинуло 1,5 тонни риби​

  11 серпня поблизу с. Іванівка Очаківського району у Дніпровському лимані в прибережній зоні виявлено загибель близько 1,5 т риби (бичок, карась).
  Про це ЗІКу повідомили у прес-службі МНС України.

  Попередньою причиною загибелі риби є викид сірководню з глибинних шарів води. На місці події працюють представники СЕС, екологічної та рибної інспекцій області.
  Очаківською райдержадміністрацією організовано збір та утилізації загиблої риби.

  Подія знаходиться під контролем Управління МНС у Миколаївській області.​
   

  Вложения:

  • Спасибо Спасибо x 17
 3.  
  Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.869
  Адрес:
  г. Киев
  Рейтинг:
  22.879
  Возраст:
  56
  В Миколаївській обл. зафіксовано масовий мор риби у Дніпровському лимані
  19.08.2011

  До оперативно-диспетчерської служби УМНС в Миколаївській області 18 серпня надійшло повідомлення про виявлення загиблої риби у Дніпровському лимані біля села Іванівка Очаківського району.

  Комісією у складі представників Миколаївдержрибохорони, Державної екологічної інспекції, Миколаївської обласної ветеринарної лабораторії та Очаківського РВ УМНС в Миколаївській області було обстежено берегову смугу від села Іванівка до села Куцуруб Очаківського району.

  Концентрація загиблої риби складає 5 екземплярів на 1 кв. м берегової смуги, загальна кількість - близько 300 тисяч екземплярів. Попередня причина загибелі - викид сірководню з глибинних шарів води. Наразі відібрані проби води та риби для проведення лабораторно-діагностичного дослідження.

  У зв’язку із зазначеною подією при Очаківській райдержадміністрації створена робоча група для з’ясування причин та прийняття невідкладних заходів, повідомила прес-служба УМНС у Миколаївській області.
   

  Вложения:

  • Спасибо Спасибо x 16
 4.  
  Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.869
  Адрес:
  г. Киев
  Рейтинг:
  22.879
  Возраст:
  56
  Кременчуцьке водосховище перетворюється на відстійник
  22.08.2011

  У водах Кременчуцького водосховища в останні тижні липня стався великий мор риби. Він зачепив Лохвицький та Кременчуцький райони Полтавщини, Черкаську та частково Кіровоградську область.

  Риба почала дохнути з 12 липня на річці Сулі біля села Пісок Лохвицького району. За 10 днів мор перекинувся на села Хрулі та Бодакву.

  Місцеві припустили, у річку прорвало рідину з відстійника цукрового заводу, що в місті Червонозаводське. На заводі версію спростували: останнє обладнання мили взимку, нічого токсичного у відстійниках не було.

  За два дні в Піски виїхали працівники санепідемстанції. У пробах води виявили низький вміст кисню. Комісія сказала, кисень зник через водорості, що почали виділяти сірководень. Це сталося через спеку й низький рівень води.

  Із Сули рибний мор перекинувся на Кременчуцьке водосховище. Від нього постраждало 10 сіл Кременчуцького району. Найбільше Кагамлик, Васьківка, Шушвалівка і Максимівка.

  — Серед дня вода красною стала, — говорить житель Васьківки Олег, 38 років. — Риба нєсколько днєй полежала, а потом на дно ушла.

  Кременчуцьким водосховищем опікується Полтавська обласна держрибінспекція. Кажуть, підрахувати, скільки риби загинуло, не встигли.

  — Температура води різко підскочила до 30 градусів, в той час як повітря прогрілося до 37, — говорить начальник іхтіологічної групи держрибінспекції Ярослав Беззубенков.

  Екологи причиною мору вважають синьо-зелені водорості, які під час розкладання виділяють марганець. У річках та водосховищі їх дуже багато. Розрослися через стоки, що скидають навколишні підприємства.

  — Брудна вода тече з підприємств прямо у водосховище, — каже Ярослав Беззубенков. — Через це температура води постійно піднімається. Тому риба дохнутиме масово ще не раз. Особливо страждає водосховище. Бо там практично немає течії і туди стікаються стоки з Києва та Черкас.
  Чоловік говорить, якщо нічого не робити, щороку риби гинутиме все більше.
  — Може вивестися вся риба, — каже завідувач відділу екологічної безпеки Кременчука Генадій Дємьохін, 49 років. — Та, що померла, опустилася на дно і почала розкладатися. Цей процес теж забирає кисень.

  Санепідемстанція Лохвицького району заборонила купання і риболовлю на Сулі, торгувати місцевою рибою на стихійних ринках. Найбільший такий ринок у селі Градизьк Глобинського району.

  У Кременчуцькій іхтіологічній групі кажуть, сьогодні Кременчуцьке водосховище — це великий відстійник. Рибу в ньому ловити поки що можна, купатися не радять. Високий рівень газів від розкладу риби сприяє розвитку бактерій.

  В обласній держрибінспекції говорять, аби запобігти мору риби, треба звести європейські очисні споруди. Закупити спеціальний гербіцид проти розвитку водоростей. Одна упаковка коштує від 460 грн. Її вистачає на 2 га. Об'єм водосховища 260 тис. га. Таких грошей область немає.

  Природні водойми мають здатність до самоочищення. Якщо не буде повторного мору, екосистема відновиться через два роки.
   

  Вложения:

  • Спасибо Спасибо x 16
 5.  
  Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.869
  Адрес:
  г. Киев
  Рейтинг:
  22.879
  Возраст:
  56
  На Буковині масово гине риба

  26 серпня в ставку на території села Южинець Кіцманського району почалась масова загибель риби. Вказаний ставок орендує підприємець, який займається вирощуванням риби для подальшої реалізації. Він і звернувся в службу ветеринарної медицини для встановлення причин загибелі риби.

  Після чого, спеціалістами служби було відібрано проби риби та води. Згідно експертиз, встановлено низький рівень розчинного кисню у ставковій воді (0,4-0,8 мг/л, норма 4-6 мг/л), що могло бути причиною загибелі риби.

  Впродовж двох днів, працівники відділу ветеринарної міліції УМВС України в Чернівецькій області організували збір загиблої риби в окремо відведеному місці, щоб визначити кількість мертвої риби та недопустити її подальшої реалізації.

  Після проведення заходів по збагаченню води киснем - загибель риби припиналась, зібрану рибу в кількості 12 тон в присутності працівників відділу ветеринарної міліції захоронено на скотомогильнику, що знаходиться на території села Ставчани Кіцманського району. Місце збору мертвої риби та місце захоронення були знезаражені.
  Як інформує сектор зв’язків з громадськістю УМВС України в Чернівецькій області, наразі проводяться бактеріологічні, радіологічні та хіміко-токсикологічні дослідження загиблої риби, з метою виключення отруєння, інфекційних та інвазійних хвороб.
   

  Вложения:

  • 1-1.jpg
   1-1.jpg
   Размер файла:
   105,3 КБ
   Просмотров:
   223
  • 2-1.jpg
   2-1.jpg
   Размер файла:
   135,8 КБ
   Просмотров:
   211
  • 3-1.jpg
   3-1.jpg
   Размер файла:
   58,4 КБ
   Просмотров:
   201
  • Спасибо Спасибо x 13
 6.  
  Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.869
  Адрес:
  г. Киев
  Рейтинг:
  22.879
  Возраст:
  56
  Здохла риба вкрила Случ - причини невідомі
  02.09.2011

  Причини масової загибелі риби офіційно не оголошені. Люди в катастрофі звинувачують "Водоканал".

  З приводу екологічної катастрофи на річці Случ першими на сполох забили депутати Старокостянтинівської районної та міської рад Юрій Карпусь, Сергій Нечаснюк, Георгій Висоцький і редактор газети «Голос громади» Микола Хіцінський. Вони виявили вниз по течії від місця скиду очисних споруд старокостянтинівського комунального підприємства «Водоканал» і аж до села Самчики, що розташоване приблизно в чотирнадцяти кілометрах від міста, масову загибель риби. Підняли на ноги інспекцію охорони навколишнього середовища у Хмельницькій області, представництво якої знаходиться у Старокостянтинові, повідомили у місцеве відділення міліції, зателефонували в сільські ради, через територію яких протікає Случ.

  Місцева екологічна катастрофа

  «Це було жахливо. На поворотах русла було дуже багато неживої щуки, ляща, плотви, товстолобика, коропа та інших видів риби. Місцями плавали здохлі молоденькі ондатри і чайки. Ми взяли із собою підхвати, аби подивитися, що коїться. У Самчиках здохла риба в перемішку з рястом вкривала водне плесо на ділянках довжиною сімдесят і більше метрів. Стривожені тим, що відбувається, селяни не знали, що робити», - розповідає Юрій Карпусь. За свідченнями очевидців, риба якось дивно почала себе поводити у воді ще звечора 18 серпня. А наступного дня почався масовий мор.

  «20 серпня ми обстежили русло річки Случ вниз від шлюзу цукрового заводу. Мертву рибу виявили приблизно за двісті метрів нижче скиду стічних вод з міських очисних споруд і далі за течією. Склали відповідного акта, взяли проби води і відправили в лабораторію на дослідження. Мені повідомляли, про здохлу рибу на річці в Самчиках та Красносілці. Однак я туди не виїжджав”, - каже інспектор охорони навколишнього середовища у Хмельницькій області Тарас Цапар.

  Природоохоронець переконаний, що навіть, якби це були отруйні стоки очисних споруд міського водоканалу, вони б до Красносілки та Самчиків розбавилися б водою і не становили б ніякої загрози. Матеріали за фактом масової загибелі риби передано в природоохоронну прокуратуру.

  Мер Старокостянтинова Микола Мельничук категорично відкидає причетність до цієї екологічної катастрофи міського комунального підприємства «Водоканал».

  Масову загибель риби він пов'язує із кисневим голодуванням, небезпека якого особливо зростає в спекотну погоду. Микола Мельничук вважає, що окремі депутати спеціально нагнітають обстановку навколо цієї проблеми, аби підірвати авторитет міського голови.

  У всьому винен аміак

  Втім, експертний висновок Хмельницької зональної спеціалізованої державної лабораторії ветеринарної медицини свідчить про те, що в пробах поверхневої води, які взяли в різних місцях річки Случ, де спостерігався масовий мор риби, вміст нітритів на дециметр кубічний в два з половиною рази перевищує допустиму норму. А вміст аміаку при нормі 0,05 складає 2,0 міліграма на дециметр кубічний, тобто більший у сорок(!) разів. Як повідомив начальник Старокостянтинівської районної державної лікарні ветеринарної медицини Леонід Слободянюк, лабораторні аналізи мертвої риби не проводилися, оскільки під дією спекотливої погоди вона почала швидко розкладатися і матеріал дослідженню не підлягав.

  Наразі причини масової загибелі риби офіційно не доведені.

  “Я не можу підтвердити чи заперечити, що риба та інші живі організми в річці загинули від перевищеної концентрації аміаку. В мене такого документа немає. Але те, що в стічних водах очисних споруд міськводоканалу і нижче за течією було виявлено завищений вміст аміаку, факт незаперечний”, - каже головний санітарний лікар Старокостянтинівського району Іван Ступницький.

  За його словами, санепідемстанція неодноразово складала приписи, направляла подання в прокуратуру про те, що очисні споруди комунального підприємства «Водоканал» працюють не в повному обсязі, і мають місце факти неякісного очищення стічних вод. На керівництво підприємства неодноразово накладалися штрафи. Та ситуація не змінюється.

  Небезпечно для усіх!

  І дуже прикро, що в цій ситуації про підвищену концентрацію аміаку у воді не повідомили населення, не попередили, що в Случі не можна купатися та напувати худоби. Хоча в інспекції охорони навколишнього середовища та райсанепідемстанції запевняють, що про екологічну небезпеку своєчасно інформували райдержадміністрацію, районну та міську ради.

  Утім, як стверджують фахівці, аміак дуже шкідливий для здоров'я. Він уражає в першу чергу нервову систему, знижує спроможність клітин нервової системи засвоювати кисень. Подразнення рецепторів блукаючого нерва може викликати рефлекторне гноблення дихального центру і серцевої діяльності. При великих концентраціях аміаку в повітрі (1,5-3,5 мг/л) смерть може наступити в перші ж хвилини через гостру дихальну і серцево-судинну недостатність. Ураження парами аміаку викликає запалення легенів, бронхіти, пневмонії, трахеобронхіти, набряки гортані, токсичний набряк легенів.
   

  Вложения:

  • Спасибо Спасибо x 14
 7.  
  Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.869
  Адрес:
  г. Киев
  Рейтинг:
  22.879
  Возраст:
  56
  На Черкащині цукрозавод знову почав отруювати річку
  14.09.2011
  Жителі Черкащини знову нарікають на місцевий цукровий завод: через нього у річці, що протікає тут, гине риба.

  "Річка знову смердить чортом. Видно, що цукрозавод запрацював, – скаржиться 53-річний Віктор Красніцький із Тального Черкаської області. – Знову риба в Гірському Тікичі подохне". Місцеві жителі скаржаться на те, що цукрозавод "Панда" отруює річку Тальянку. Тальянка є притокою Гірського Тікича.

  "Ми з'ясували в чому справа, – розповів головний санітарний лікар району Віктор Зозуля. – Правда, на територію заводу нас не пускають. Самі тим часом зливають чисту, але дуже гарячу воду в Тальянку. Температура води в річці – 30-35 градусів. В таких умовах гинуть водорості. Вони чорніють, падають на дно й починають смердіти. З річки тікає все живе. Цукрозавод порушує технологію. Замість того, щоб качати гарячу воду у відстійники, вони зливають її в річку. Думаю, що в такий спосіб вони економлять електроенергію.
   

  Вложения:

  • Спасибо Спасибо x 13
 8.  
  Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.869
  Адрес:
  г. Киев
  Рейтинг:
  22.879
  Возраст:
  56
  У Львові - масова загибель риби в Стрийському парку
  16.09.2011

  У Львові - масова загибель риби. Що це - екологічне лихо або справа браконьєрських рук - ще невідомо. А поки мертві рибини комунальники не встигають виловлювати з поверхні водойми в Стрийському парку, навколо якого відпочивають батьки з дітьми.

  Цих карасів у львівському Стрийському парку вирощували три роки. Сьогодні з невідомих причин риба вимерла, вся - догори черевом.

  Богдан Романець, львів'янин:

  Рік тому був у Стрийському парку і бачив, як та риба собі гарно плавала, вискакувала із водички. А сьогодні прийшов і здивувався, що всі вони плавають мертвими… Всьо може бути. Дивно, що ще лебеді ті живі. Що ще плавають.

  Спеціальна комісія, яку зібрали на ранок, задекларувала майже півтисячі мертвих карасів загальною вагою сотня кілограмів. Поки доводиться тільки висувати версії мору риби.

  Василь Лаврін, керівник відділу охорони парків Львівської міськради:

  Могли вбити струмом, заглушити її… Чекаємо на лабораторні дослідження. Паразитів там не виявлено.

  Кількість мертвої риби і продовжує зростати. По парку поширюється неприємний запах.

  Хто б не був причетний до цього лиха, покарання має бути публічним і справедливим - каже професійний рибалка Сергій Князєв. Знищення риби в самому центрі міського парку - порушення не тільки професійної етики.

  Сергій Князєв, професійний рибалка:

  Просто нема слів. Для чого людям це робити? Чому б просто, якщо вони хочуть риби, не сходити на базар? Таких людей треба карати, і публічно. Щоб усі побачили, що з ними зробили. Чи посадили, чи що. І мали на увазі, щоб так більше не робити.

  Кому знадобилося знищити всю рибу в парковому озері - з'ясувати допоможуть лабораторні дослідження і адміністративні заходи. Тоді як для лову 150-грамових карасів не потрібно ні електричних проводів, ні спеціальної хімії. Хороший улов гарантує найпростіша вудка, найдешевша волосінь, маленький гачок і наживка з хліба.


   
  • Спасибо Спасибо x 13
 9.  
  Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.869
  Адрес:
  г. Киев
  Рейтинг:
  22.879
  Возраст:
  56
  У річці Случ в районі Старокостянтинова через потрапляння нечистот вимерла риба
  26.09.2011
  Надзвичайна ситуація на Хмельниччині. У річці Случ в районі Старокостянтинова - вимерла риба. Екологічна катастрофа, стверджують природоохоронці, сталася з вини місцевого комунального підприємства "Водоканал". У його стічних водах виявили надмірний вміст аміаку. Комунальники своєї вини не визнають. Хоча й не заперечують: очисні споруди в аварійному стані.
  ****
  На Прикарпатті виявлено загибель риби

  Сьогодні, 27 вересня, у р. Бистриця поблизу с. Єзупіль Тисменицького району Івано-Франківської області виявлено загибель риби.

  На місце події виїхали фахівці Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, обласного управління МНС, головного державного управління рибоохорони та регулювання рибальства в області та правоохоронних органів.

  Зі слів місцевих мешканців, сьогодні вранці на поверхні води спостерігалась велика кількість білої піни. У ході перевірки працівники екологічної інспекції відбирають проби поверхневих вод р. Бистриця, а рибінспектори відбирають зразки загиблої іхтіофауни для проведення аналітичних досліджень та встановлення причин загибелі риби.

   
  • Спасибо Спасибо x 13
 10.  
  Крока

  Крока Рыболов

  Сообщения:
  1.869
  Адрес:
  г. Киев
  Рейтинг:
  22.879
  Возраст:
  56
  На керченський берег викинуло хамсу

  1 грудня на перемичку біля озера Тобечик викинуло велику кількість хамси. У ПівденНІРО повідомили, що при низьких температурах води хамса в протоці гине щороку. У цьому році явище більш масштабне, тому що в протоці спостерігається велика кількість цієї риби.

  Коментує ситуацію завідувач відділу Азово-Чорноморських і океанічних морських живих ресурсів ПівденНІРО Владислав Олексійович Шляхов:

  - Це звичайне природне явище. Ці процеси відбуваються щороку. Цього року запас хамси в морі дуже великий. Тому ми бачимо викиди риби в такій кількості. Вони пов'язані з тим, що хамса не витримує певного рівня температури. Похолодало, і та риба, яка не встигла піти у теплу воду Чорного моря замерзає. Це звичайний природний процес. Для хамси температура води нижче 6 градусів є летальною. У протоці температура змінюється в залежності від течій. Холодну воду в протоку принесла Азовська течія. Зараз в Азовському морі температура води нижче 6 градусів, - сказав Владислав Шляхов.
   

  Вложения:

  • 676710_png.jpg
   676710_png.jpg
   Размер файла:
   106,1 КБ
   Просмотров:
   248
  • 1211932.jpg
   1211932.jpg
   Размер файла:
   76,9 КБ
   Просмотров:
   214
  • 9446803.jpg
   9446803.jpg
   Размер файла:
   144,4 КБ
   Просмотров:
   222
  • Спасибо Спасибо x 12
 Поделиться этой страницей