1. Как я поймал 30кг рыбы за 1 день Читать.

Ловля голавля

Тема в разделе 'Способы и методы ловли', создана пользователем Maxim, 21 сен 2007.

 1. Valen

  Valen Рыболов

  Сообщения:
  303
  Симпатии:
  2.040
  Спеціально для Grek :).
  Ось порився в снастях і знайшов ще пару поплавців які робив для ловлі клена в проводку пару років назад - саме так почав знайомство з ним.
  Поплавець з винної пробки, трохи зрізав кути, просвердлив отвір і вставив антену з зубочистки. Огрузив стрічкою свинця намотаної на зубочистку - біля 4-5гр. можна й більше. По парі кембриків на антену і вийшов самоогружений поплавець. Може і не естетично - " зато дешево, недежно и практично" :gi-gi:
  Далі беру 60-80см. моно, з одного боку прив'язую одинарник з заусенницями на цевье, з іншого вертлюг з карабіном для того щоб швидко можна було відстебнути оснастку і пристебнути воблер. Відстань від гачка до поплавця близько пів-метра.
  Ось і вся оснастка. Завдяки огружену поплавцеві спіном 2,7м кидав її на 20м, якщо хрущ в польоті крила не розправляв. Жук перші три проводки пливе по воді потім тоне, можна ловити і на тонучого але мені більше подобалось на плаваючого - ефектніше тай покльовок більше, тому міняв на свіжого. Хруща насаджував через головогрудь так щоб піддів гака повністю вийшов з дупи, довге цевье повністю в тілі жука.
  В мене пустих покльовок було 9 з 10 :gi-gi:. Тому для вищої реалізації бажаний трійник з довгою тонкою ніжкою, який необхідно заводити через дупу ніжкою вперед а на виході пристібати маленькою застібкою - але я таких трійників не знайшов.
  Підсікати не відразу після чмока і зникнення жука з поверхні води а через 2-5 сек. в залежності від розміру клена, тобто - навмання.:somyara:

  Забув сказати, що кожний десятий раз, а може й частіше, клен б'є в поплавець%)
   

  Вложения:

  • IMG_0458.JPG
   IMG_0458.JPG
   Размер файла:
   96,9 КБ
   Просмотров:
   487
  • IMG_0459.JPG
   IMG_0459.JPG
   Размер файла:
   65,4 КБ
   Просмотров:
   491
  • IMG_0460.JPG
   IMG_0460.JPG
   Размер файла:
   63,7 КБ
   Просмотров:
   505
  • IMG_0462.JPG
   IMG_0462.JPG
   Размер файла:
   100,4 КБ
   Просмотров:
   533
  • Нравится Нравится x 21
 2. ВикторGVS

  ВикторGVS гость Временно заблокирован

  Дозволі собі доповнити.
  Відстань від поплавка до гачка (тобто хруща) я ставив на метр і більше (на скільки дозволяють умови ловлі) - помічено, якщо близько хрущ і поплавок (до речі поплавок такий самий із пробки), то головень боїться.
  Гачок використовував №10-12 за вітчизняною номкрацією, і головне - з коротким ців"ям і тонкої проволоки, тобто має бути максимально легким. Це потрібно для того, щоб хрущ довший час був плаваючий. Тоді його вистачить не на три закидання, а на 15 мінімум, хоча точно і не рахував.
  Дійсно після клювання потрібно обов"язково витримати паузу в декілька секунд і ні в якому разі відразу не підсікати. Я наприклад після клювання (тобто "чмоку" на поверхні) зосереджую увагу на волосіні і чекаю поки головень, який завжди в цей час швидко стартує десь на дно і в сторону, не вибере повністю слабину жилки і лише тоді акуратно, щоб не порвати снасть на протиході, підсікаю. Запевняю, - випадків коли головень взяв хруща, а потім виплюнув - немає, ну принаймні в мене не було. Тобто 100% реалізація.
  Інша справа, що часто головень атакуючи хруща на поверхні, промахується. Але в більшості випадків це трапляється з вини риболова, тому що внаслідок течії і викривлення волосіні часто-густо хрущ рухається на поверхні не зовсім природньо і тоді головень не правильно обирає траекторію своєї атаки.
   
  • Нравится Нравится x 14
 3. Valen

  Valen Рыболов

  Сообщения:
  303
  Симпатии:
  2.040
  Я не казав, що він його випльовує. В мене було багато випадків коли через три секунди поплавець вспливав а на гакулише голова та жорсткі крила від жука, клен дуже вправно лущить хруща та вмудряється його зняти з гаку :) за пару секунд.
   
  • Нравится Нравится x 2
 4. ВикторGVS

  ВикторGVS гость Временно заблокирован

  Може бути 2 варіанти:
  1.Дрібний голавлик і невзмозі проковнтути, хоча таких проблем особисто ніколи не мав: малий часто-густо смикає хруща на поверхні і все. Але якщо вже "чмок", то це значить, що головень достатнь здоровий щоб хруща проковтнути і відповідно сісти на гачка.
  2. Ще може бути варіант занадто великого і не зовсім правильно (недостатньо) відгруженого поплавця. В моєму варіанті поплавець з половини пробки, обробленої до веретено подібної форми із вставленою білою 2-3см паличкою і огружений по- максимуму.
   
  • Нравится Нравится x 5
 5. Vob Ler

  Vob Ler гость Временно заблокирован

  Когда-то в продаже были прозрачные круглые полые поплавки, которые заполнялись водой наполовину. В воде они невидемые. К ушку цеплялся поводок. В детстве я ловил голавликов и ельцов на муху, трутня с моста сплавом. Интересно, а сейчас ещё такие есть в продаже???
   
  • Нравится Нравится x 1
 6. Сокол А.В.

  Сокол А.В. гость Временно заблокирован

  Поплавки есть, но редкость огромная, скупаю все, как только где-то вижу. Пользуюсь четырьмя размерами таких поплавков (в зависимости от волны на воде и необходимой дальности заброса). Поводок НЕ МЕНЕЕ МЕТРА. Заметил, что на жука в толще воды берёт более крупный и смелее.
  Ещё: Водоналивные поплавки необходимо или переклеивать,или бондажировать - в прошлом сезоне два развалились пополам в момент подсечки. Ну и затычки в них желательно менять, родные оч плохо держат воду.
   
  • Нравится Нравится x 4
 7. viking

  viking гость Временно заблокирован

  У нас в магазинах их полно. Стоят около 3-5 грн.
  А вот нашёл на другом форуме:
   
  • Нравится Нравится x 3
 8. Valen

  Valen Рыболов

  Сообщения:
  303
  Симпатии:
  2.040
  Резюмуємо...
  - поводок (відстань від поплавця до гачка) залежить від глибини річки та вудки якою ловите. Тобто, якщо ловите на мілких перекатах та біля них на плесах з глибиною до 1м то 50см достатьньо, для того щоб не збирати гаком латаття, якщо ловите над ямами і хрущ з пів проводки йде під водою - довжину повідка можна збільшити. І другий момент, зручності - якою вудкою ловите, якщо ловите переробленим спіном з довжиною 2,4-2,7м і при цьому закидаєте оснастку скажімо під протилежний берег - звичайно коротший повідок зручніше. Якщо ловите проводочною вудкою чи просто телескопом 4м і ловите недалеким закиданням (опусканням під кущі) та сплавом - тут вже довжина вовідка може бути і більше метра.
  - поплавець якщо він не яскравих, природніх кольорів не лякає рибу - стверджую тому, що по декілька раз за рибалку він атакується кленом, як під час проводки так під час приводнення оснастки. І в випадку з ловлею клена в проводку поплавець служить не тільки сигналізатором покльовки (на перекатах хруща не завжди помітно вже з десяти метрів, навіть як що він пливе по поверхні) але й огрузкою оснастки. Тобто він має бути помітний вам метрів з 20, бути достатноьої ваги та не викликати підозри у клена.
  - Над ямами проводки бажано виконувати в пів води оскільки великі клени рідко беруть з поверхні.
  - при клюванні необхідно витримувати паузу в декілька секунд. Скільки саме - визначаємо на водоймі методом проб та помилок.
  - ну і останє - клена ловимо - фотографуємо та відпускаємо, повірте він не смачний ні в якому вигляді (ні жарений, ні парений, ні в'ялений). Тому давайте берегти цю яскраву сильну рибу - форель українських перекатів. :)

  Все вище ИМХО і не притендує на істину, ДОПОВНЮЙТЕ...
   
  • Нравится Нравится x 12
 9. Grek

  Grek Рыболов

  Сообщения:
  273
  Симпатии:
  2.321
  Адрес:
  Луцьк
  Возраст:
  36
  Дуже хочеься половити головня на травневі свята от і придбав в магазині поплавок 5 грн. та 2 тройнічка гамакатсу №10 і 12. по 7 грн. кожен ну волосінь 1.2м. на поводок нашлась 0.165 трабуко 3.800 на розрив думаю достатньо. Зробив оснастку наповнив поплавок водою, попробував закидати трохи шумний як на воду падае, а так нормально видно червону верхушку і коротку антенку добре. Но всеж таки зроблю ще собі оснастку з коркової пробки. щоб була трохи легша. Подивлюсь на результат яка з оснасток дасть кращий результат. Обовязково як будуть якісь результати відпишусь у відповідних темах. Всім Удачі.
   

  Вложения:

  • DSC02798.JPG
   DSC02798.JPG
   Размер файла:
   274,1 КБ
   Просмотров:
   621
  • Нравится Нравится x 11
 10. fmsuser

  fmsuser гость Временно заблокирован

  Осторожно с такой леской!!! Я тоже 2 месяца назад прикупил моток такой 0.165, принес домой, на кантере потянул - еле-еле 1.5 кг выдержало. ИМХО - лучше толще, но качественнее. В советских книгах при ловле голавля рекомендовали вообще до 0.3 цеплять (и ведь ловилось!)