"Читаем" воду

Тема в разделе 'Прочее о рыбалке', создана пользователем Oldest, 30 ноя 2008.

 1. Oldest

  Oldest гость Временно заблокирован

  Определить перспективное место по внешним "видимым" приметам - считаю, наверное, основным для удачной рыбалки. Да и рыбаков, которые не имеют эхолотов намного больше, чем счастливцев, которые могут созерцать дно ;). Вот и решил создать эту тему, чтоб можна было поделится опытом на счет всего вышесказаного... Было бы неплохо, если б кто-нибудь пару схем разместил или фотографий для илюстрации "уловистых точек"...
   
  • Нравится Нравится x 19

 2. B.B.B.

  B.B.B. гость Временно заблокирован

  Oldest +5. Гарна тема, підтримую. Особливо, якщо врахувати той факт, що тут можна розмістити роздуми із власного досвіду, а не інфу із ІНЕТу. ТОбто, поділитись власним досвідом більш краще, хоч і стаття майстра-риболова теж непогано.
  Відповідно внесу свої 5 коп. із фотками. Оскільки ловлю в переважній мірі на річках, то відповідно викладаю фотки уловистих місць на фото у р. Стир та р. Іква.
  На фото під №393 - окуневе місце. Чим фоно характерне:
  - зворотна течія;
  - глибина до 3-4 м;
  - ближня бровка;
  - наявність коряги із дна.
  Цих даних більш, ніж достатньо, щоб там був окунь. Однак за такої глибини тут, звісно, буде і щука. Оскільки цю точку знаю кілька років, стверджую на всі 100% - це окунева і частково щуча яма. Однак вже на течії поряд є головень, і, звісно, трапляється жерех.
  Інша особливість - по поверхні водойми помітно різкий контраст: тиха вода - це зворотна течія, хвилі - це звична течія річки. І якщо приходимо на таке місце вперше - ставим джигу. Далі бачимо, що тут за глибина. Пробиваємо цю ділянку наскільки можливо і якщо вже на перших проводках мали удар, то ми що "називається" натрапили на "крапку" (точку). Згодом цю точку проб"ємо не раз. І якщо вона вистрілить кілька разів - це "козирна крапка".
  Фото №410 - окунева яма і не тільки. На першому плані йде яма, яка виказує себе гарною зворотною і повільною течією. На другому плані коряга і бистряк. За корягою стоїть переважно головень, однак лупить і жерех. За корягою йде дуже солідна яма - там "господар" річки - сом. Відзначити візуально "що-де-хто-як" відносно складно, доведеться кинути джигу, її зачепити і втратити, потім втратити ще одну, можливо і ще одну. Провести згодом поверхневим вобом. Опісля, як узяв головень, пройтись вертушкою. Як узяв окунь, стає ясно: на бистряку виходить головень, у зворотній течії полює окунь. Сомову яму - підказали, але про солідну глибину дізнався після того, коли джигу на 8 грам із дуже мальенькою поролонкою прорахувався до 30. Далі стало не цікаво - "безодня". Із фото №410 також проглядаються принципи гарного місця: зворотна течія; достатня глибина; бровка; наявність коряги.
  Фото №633 - типове місце для гоовня. Головень у даному випадку атакує в тіні нависших гілок. Тут же наявність достатньої течії, рослинності у воді, затінок і яскрава відмінність: тінь-світло.
  Такі мої міркування. З повагою
   

  Вложения:

  • P1030393.JPG
   P1030393.JPG
   Размер файла:
   538,8 КБ
   Просмотров:
   670
  • P1030410.JPG
   P1030410.JPG
   Размер файла:
   559,5 КБ
   Просмотров:
   673
  • P1010633.JPG
   P1010633.JPG
   Размер файла:
   945 КБ
   Просмотров:
   638
  • Нравится Нравится x 41
 3. SoffT

  SoffT Рыболов

  Сообщения:
  417
  Симпатии:
  2.167
  Адрес:
  Кривой Рог
  Зеленые помощники рыболова

  Читал, однажды, полезную, на мой взгляд, статью про разные водные растения - на какой глубине, в какой воде, на каком грунте растут и т. д.
  Полезность статьи каждый может определить для себя сам, но я считаю что определять (хоть приблизительно) глубину, характер и состав дна еще до заброса снасти, лишь взглянув на водоем, будет не лишним навыком для любого рыболова.
   

  Вложения:

  • Нравится Нравится x 19
 4. def

  def Рыболов

  Сообщения:
  392
  Симпатии:
  1.125
  Адрес:
  Черновцы
  Возраст:
  50
  • Нравится Нравится x 1
 5. сияз

  сияз Рыболов

  Сообщения:
  350
  Симпатии:
  1.499
  Адрес:
  Павлоград
  :hi:По моим проверенным наблюдениям ,чтобы определить скопление и прохождение такой рыбы,как карп,карась,лещ,надо обратить внимание на пузыри,выходящие из воды.Чем крупнее-это карп,мелкие и много-лещ,не много-карась.Могут тянутся вереницей.Не надо путать с пузырями,которые выделяются сероводородом(они постоянны и на одном месте).Рыбные повторяются через короткое расстояние(хаотично) и в основном против течения.Если поможет, то НХНЧ!!!
   
  • Нравится Нравится x 3