Экология водоемов Украины. Обсуждение

Тема в разделе 'Прочее о рыбалке', создана пользователем Биос, 15 июн 2007.

 1. fidermen

  fidermen Рыболов

  Сообщения:
  820
  Симпатии:
  2.345
  Адрес:
  г.Знаменка Кировоградская-обл
  Возраст:
  53
  Гаррри
  Привет Игорь. Согласен. Восстановление ГЭС будет очень затратным и длительным процессом.
  И не очень рентабельным в наше время. Скорее всего, будет восстановлена плотина с регулируемым уровнем и сбросом воды.
   
  • Нравится Нравится x 2

 2. иванол

  иванол Рыболов

  Сообщения:
  506
  Симпатии:
  2.725
  Адрес:
  Херсон
  Вітаю всіх колег!
  У Каховське водосховище, яке було спустошено влітку 2023 року почала прибувати вода. По словам екологов зараз пішов спуск тої води, яка назбиралася в верхів'ях Дніпра під час зими. Вода прибуває по річищу Дніпра та розливається, про що свідчать супутникові знімки. Якщо подивитись зверху на супутникові знімки або на мапу Великого Лугу - то від Дніпра розгалужуються десятки й сотні проток, далі вони галузяться як кровоносна система, на менші - менші протоки, такі от капіляри своєрідні, і доходять до найвіддаленішіх куточків цього Великого Лугу.
  Такого не було 65 років. Те, що це відбувається, це дуже позитивний процес. Тому що для того, щоб плавні Великого Лугу, якій може відродитися, були, їм життєво потрібна весняна повінь. Якщо цього не буде - плавні просто деградують.
  Причина того, що відбувається - не зовсім природна. Річ у тому, що весь каскад Дніпра регулюється кількома гідровузлами електростанції, і те, що там є вода - результат управління цим каскадом.
  Зараз треба імітувати приблизно той режим, який існував у природі, коли велика вода приходила в Дніпро весною. Потім, максимально до кінца літа, поступовий рівень води знижувався та осінню зазвичай рівні були дуже низькі. Богато чого залежить від погоди - якщо буде достатньо опадів в басейні всього Дніпра, є надія що відповідний режим буде підтримуватись до початку літа.
  Надалі наявність цієї води вплине на екологію позитивно. каховское вдхр..jpg
   

  Вложения:

  • Нравится Нравится x 2
 3. иванол

  иванол Рыболов

  Сообщения:
  506
  Симпатии:
  2.725
  Адрес:
  Херсон
  Вітаю всіх колег!
  Рік тому, 6 червня 2023 року був вчинен акт варварства - підірвана Каховська ГЄС. Цей теракт спричинив не лише масштабні руйнування та затоплення територій, але й завдав непоправної шкоди довкіллю та поставив під загрозу життя людей.
  Каховська ГЄС була не просто гідроелектростанцією. Вона була серцем південних регіонів, що живило чимало життєво важливих артерій. Вмить вода, яка раніше дарувала життя, принесла руйнування і смерть.
  Водночас руйнація Каховськой ГЄС та втрата Каховського водосховища унеможливили водозабезпечення півдня України та призвели до повного припинення роботи водозаборів.
  Руйнація Каховської ГЄС унеможливила використання понад 350 зрошувальних насосних станцій та близько 1,1 тис. км. меліоративних каналів, залишивши на тривалий час без джерела зрошення 94% зрошувальних систем у Херсонській, 74% у Запорізькій та 30% у Дніпропетровській області.
  Техногенна катастрофа світового масштабу нанесла також суттєву шкоду рибному господарству України. Підірвавши Каховську ГЄС, спричинен нечуваний акт екоциду, жертвами якого стали не тільки люди, ала й тисячі безневинних тварин, зокрема й наші водні біоресурсі, які масово загинули внаслідок стрімкого обміління акваторії Каховського водосховища.
  Крім того, через затоплення двох державних рибовідтворювальних заводів Держрибагентства украинські водойми щорічно недоотримають зариблення у кількості 16 млн. екз. цінних видів водних біоресурсів. Зокрема Херсонський виробничо - експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб забезпечував щорічне вселення 13,4 млн. екз. цінних видів риб. Ще 2.6 млн. екз. мальків цінних видів риб, у тому чіслі 1.6 млн. екз. осетрових видів, мав щорічно вселяти у вітчизняні водойми Виробничо - експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С. Т. Артющика.
  Каховська катастрофа залишила глибокий слід у серцях богатьох українців. Вона призвела до значних людських жертв, спричинила масштабні руйнування та змінила життя багатьох людей назавжди.
  КАХОВКА 01.png КАХОВКА 02.png КАХОВКА 03.png КАХОВКА 04.png
   
  • Информативно Информативно x 4