Приказ МАПУ "ПОЛОЖЕННЯ про громадських інспекторів рибоохорони"

Тема в разделе 'Нормативная база', создана пользователем Andrej, 18 дек 2006.

Статус темы:
Закрыта.
 1. Andrej

  Andrej гость Временно заблокирован

  ПРО ГРОМАДСЬКИХ ІНСПЕКТОРІВ РИБООХОРОНИ
  31.07.2006 14:05
  МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

  Н А К А З 09.10.2002 N 324
  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2002 р. за N 842/7130

  Про затвердження Положення про громадських інспекторів рибоохорони Відповідно до статті 58 Закону України "Про тваринний світ" (2894-14) та Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 року N 1192 (1192-96-п),

  Н А К А З У Ю:

  1. Затвердити Положення про громадських інспекторів рибоохорони, що додається.
  2. Державному департаменту рибного господарства (Алимов С.І.) забезпечити подання наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
  3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінрибгоспу України від 14.07.97 N 114 (z0372-97) "Про затвердження Положення про громадських інспекторів рибоохорони", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 02.09.97 за N 372/2176.
  4. Контроль за виконанням наказу покласти на голову Державного департаменту рибного господарства Алимова С.І. Міністр С.Рижук

  ЗАТВЕРДЖЕНО
  Наказ Міністерства аграрної політики України 09.10.2002 N 324
  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2002 р. за N 842/7130

  ПОЛОЖЕННЯ про громадських інспекторів рибоохорони

  1. Загальні положення.
  1.1. Це Положення розроблене відповідно до статті 58 Закону України "Про тваринний світ" (2894-14) та пункту 42 Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 року N 1192 (1192-96-п).
  1.2. Громадський контроль у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства здійснюють громадські інспектори рибоохорони (далі - громадські інспектори) за їх згодою.
  1.3. Громадські інспектори призначаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі рибного господарства та його територіальними органами.

  2. Діяльність громадських інспекторів.
  2.1. Діяльність, керівництво і контроль за роботою громадських інспекторів здійснюються Головним управлінням охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (далі - Головрибвод) Державного департаменту рибного господарства та територіальними органами рибоохорони, які:
  а) здійснюють підбір громадських інспекторів;
  б) проводять інструктажі та семінари;
  в) забезпечують нормативно-правовими актами;
  г) координують роботу громадських інспекторів, ведуть облік проведеної роботи;
  ґ) спрямовують роботу громадських інспекторів шляхом видачі планів та наказів на певні види робіт;
  д) надають практичну допомогу в організації та проведенні рибоохоронних рейдів;
  е) підводять підсумки роботи громадських інспекторів за рік.

  3. Порядок призначення громадських інспекторів.
  3.1. Громадськими інспекторами можуть бути громадяни України, які досягли 18 років.
  3.2. Громадянин, який бажає бути громадським інспектором, подає до відповідного територіального органу рибоохорони заяву, подання організації, підприємства або установи, що його рекомендує, або письмове клопотання державного інспектора рибоохорони.
  3.3. Громадські інспектори відповідно до поданої заяви призначаються начальником Головрибводу або його заступниками, керівниками територіальних органів рибоохорони після проходження ними співбесіди.
  3.4. Громадські інспектори отримують посвідчення встановленого Головрибводом зразка (додаток 1). Облік посвідчень громадських інспекторів ведеться у журналі спеціально уповноваженою особою.
  3.5. Посвідчення громадського інспектора за підписом осіб, визначених у п.3.3 цього Положення, видаються терміном на один рік із щорічним продовженням за позитивними результатами роботи.
  3.6. Громадський інспектор діє в територіальних межах повноважень органу, що видав посвідчення. На кожного громадського інспектора ведеться картка обліку проведеної роботи (додаток 2).
  3.7. Громадські інспектори виконують роботу з охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства без звільнення від основної роботи та додаткової оплати праці.
  3.8. Стимулювання громадських інспекторів, які беруть активну участь в охороні, відтворенні водних живих ресурсів та регулюванні рибальства, здійснюється у встановленому законодавством порядку.

  4. Координація діяльності громадських інспекторів.
  4.1. Кожний громадський інспектор працює у взаємодії з державним інспектором рибоохорони і під його керівництвом у межах відповідного територіального органу рибоохорони (відділу, дільниці тощо).
  4.2. Керівник підрозділу (державний інспектор), за яким закріплений громадський інспектор:
  надає йому практичну і методичну допомогу з питань здійснення громадського контролю за дотриманням вимог законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства;
  координує його діяльність; проводить з ним навчання, регулярні інструктажі з охорони праці та техніки безпеки, ознайомлює його з нормативно-правовими актами, які регулюють здійснення громадського контролю;
  залучає його до участі у перевірках виконання вимог законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства рибодобувними підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), громадянами, які здійснюють вилучення водних живих ресурсів.

  5. Права громадських інспекторів.
  Громадські інспектори мають право:
  спільно з працівниками органів рибоохорони брати участь у проведенні перевірок дотримання вимог законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства рибодобувними підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), громадянами, які здійснюють вилучення водних живих ресурсів;
  складати протоколи або брати участь у складанні протоколів про правопорушення відповідно до вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення (80731-10, 80732-10);
  разом з працівниками органів рибоохорони доставляти осіб, які порушують законодавство у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, до міліції чи в приміщення виконавчого органу сільської, селищної ради, якщо особа порушника не може бути встановлена на місці порушення;
  перевіряти документи на право використання рибних та інших водних живих ресурсів, проводити огляд речей, знарядь рибальства, добутих об'єктів лову;
  проводити у випадках, передбачених законом, фотографування, звукозапис, кіно- та відеозйомку, як допоміжні засоби для попередження і розкриття порушень законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства;
  брати участь у підготовці для передачі до судових органів матеріалів про відшкодування збитків, заподіяних внаслідок порушення законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, та виступати в ролі свідків;
  роз'яснювати громадянам вимоги правил рибальства та законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства.

  6. Обов'язки громадських інспекторів.
  Громадські інспектори зобов'язані: дотримуватись вимог чинного законодавства при проведенні рейдів і перевірок; виконувати покладені на них завдання; подавати органу рибоохорони, який призначив громадського інспектора, щорічний звіт про проведену роботу не пізніше 1 січня наступного за звітним роком.

  7. Позбавлення повноважень громадського інспектора.
  7.1. Орган рибоохорони, що призначив громадського інспектора, має право позбавити його права виконувати обов'язки громадського інспектора з вилученням посвідчення у разі:
  ненадання щорічного звіту;
  негативної оцінки роботи; учинення громадським інспектором порушень законодавства у галузі охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, а також протиправних дій при виконанні обов'язків громадського інспектора.
  7.2. Рішення про позбавлення права виконувати покладені обов'язки громадського інспектора з вилученням посвідчення приймається начальником Головрибводу, його заступниками або керівниками територіальних органів рибоохорони. Начальник Головрибводу О.М.Степаненко Додаток 1 до п.3.4 Положення про громадських інспекторів рибоохорони.
   

 2. Andrej

  Andrej гость Временно заблокирован

  Приказ МАПУ "ПОЛОЖЕННЯ про громадських інспекторів рибоохорони" ч. 2

  Зразок посвідчення громадського інспектора рибоохорони

  Перша сторінка обкладинки.

  ГОЛОВРИБВОД

  (Державний герб України)

  ПОСВІДЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ІНСПЕКТОРА РИБООХОРОНИ

  Перша сторінка розвороту

  _____________________________________________
  _____________________________________________
  повна назва органу рибоохорони, який видав посвідчення) ПОСВІДЧЕННЯ ДІЙСНЕ
  до "____" ______________________ 200__р.
  ПОСВІДЧЕННЯ N_____
  Прізвище _________________ Продовжено до "___"______________200__р.
  Ім'я _____________________
  По батькові ______________| Підпис __________________
  є громадським інспектором
  рибоохорони
  Продовжено до "___"______________200__р.
  ______________________________________
  ______________________________________
  (назва органу рибоохорони)
  Підпис __________________

  М.П. Начальник управління Продовжено до "___"______________200__р.
  (інспекції) рибоохорони
  "___"_______200_р. ________ ___________ Підпис __________________
  (підпис) (прізвище)

  Додаток 2 до п.3.6 Положення про громадських інспекторів рибоохорони

  Посвідчення: N__________
  КАРТКА обліку проведеної роботи громадським інспектором рибоохорони за ____________ рік

  Прізвище, ім'я, по батькові громадського інспектора________________________________________________
  _____________________________________________________________________________________________
  Місце проживання:____________________________________________________________________________
  Брав участь у рибоохоронних рейдах_____________________________________________________________
  Викрито порушень_____________________________________________________________________________
  Проведено виступів :
  на радіо __________________
  у пресі ___________________
  Проведена інша робота _________________________________________________________________________
  ( вид робіт, їх результат )
  Держінспектор рибоохорони _________________ ___________________
  (підпис) (прізвище)
   

  Вложения:

Статус темы:
Закрыта.