озеро Свитязь (Шацкие озера)

Тема в разделе 'Рыбалка в Волынской области', создана пользователем Oldest, 20 янв 2008.

  1. Bichunya

    Bichunya Рыболов

    Сообщения:
    195
    Симпатии:
    233
    Адрес:
    Луцьк 33-кв
    Возраст:
    55

  2. fisherman friend

    fisherman friend Рыболов

    Сообщения:
    158
    Симпатии:
    653
    Адрес:
    м.Луцьк
    Возраст:
    41
    Перелистав я тему і хотів у вас колеги поцікавитись на рахунок відловочноі карти, в кого і де можна придбати, бо не до кінця зрозумів. Ще так собі вирішив, що буду всерівно впиратись в спінінг, але виникає питання з човном, бо брати на прокат погодинно на турбазі-то не варіант. Будемо відпочивати в районі Супутника, може підкажете якісь варіанти, буду дуже вдячний.
     
  3. Олег G

    Олег G Рыболов

    Сообщения:
    10
    Симпатии:
    19
    Адрес:
    Киев
    Привіт! Стосовно лодки в цьому районі, у місцевих є свої лодки (як у мене на фото) з ними можна домовитись. Я брав на цілий тиждень, ціна біль-менш нормальна. З відловочними картами не знаю, кажуть в куточку рибака в Шацьку десь продають.
     
    • Информативно Информативно x 2
    • Нравится Нравится x 1
  4. IronFish

    IronFish гость Временно заблокирован

    Привіт!Я відпочивав на оз.Лука що зєднане з Світязем .на базі бескоштовні човни.На луці щуки багато тому на Світязь не плавав.Хоча там десь біля острова ловиться.
     
    • Нравится Нравится x 1
  5. ВУГОР

    ВУГОР Рыболов

    Сообщения:
    132
    Симпатии:
    672
    Адрес:
    Луцьк
    Возраст:
    На вихідні 16.08.14 вдалося вирватись на кілька годин на рибалочку на озеро Світязь, результат і процес на фото
     

    Вложения:

    • Нравится Нравится x 9
  6. AleXXX

    AleXXX Рыболов

    Сообщения:
    337
    Симпатии:
    2.363
    Адрес:
    Владимир-Волынский
    Возраст:
    44
    21-й серпневий сезон на Світязі. Чим порадувала рибалка цього літа, що було цікавого – все по порядку.

    Почну з ляща. Не знаю як для кого, а для мене найкращим відпочинком на Світязі є полювання на цих бронзових красенів! Але на цей раз з лящами дружби не вийшло. Самі «козирні» місця, різні прикорми, різні насадки – лящ не брав. Взагалі! Не брали навіть маленькі підлящики, наловити яких зазвичай можна було без проблем. Я грішив насамперед на дуже нестабільну погоду: усі 2 тижні стрибав атмосферний тиск, мінялися напрямки вітру, часто йшли дощі.

    За 21 рік я лише двічі «пролітав» з лящем, і вже думав що це станеться втретє. Але останній(!) вихід на озеро потішив. Зловив лише одного, але якого – красеня вагою 3,700 (на фото). Цей єдиний за 2 тижні лящ став для мене новим особистим рекордом по цій рибі! Попередній найкращий результат був 3,600 у 2006 році.

    Багато хто запитує, чи тяжко витягати таку рибину на вудочку. Я скажу так: змусити ляща клюнути це набагато складніше, ніж вийняти його з води. Риба дуже обережна, до того ж чутлива до змін погоди і прив`язана до певних місць існування. А витягати зовсім не складно, бо лящ опирається набагато слабше ніж наприклад щука такої ж ваги, не кажучи про коропа чи сазана.

    Яка наживка найкраща? Особисто я переконаний, що це гнойовий червяк. Лящ ніколи не відмовиться від в’язки червоних черв’ячків, і саме на них мені попадалися найбільші екземпляри. Хоча ловилися і на мастирку, опариш, і навіть звичайний хліб.

    Далі розповім про плотву. Це наймасовіша риба на Світязі, яка складає кількісну більшість уловів. І виростає там до непоганих розмірів – понад кілограм! А 300-грамова плотва опирається не слабше, ніж півторакілограмовий лящ.

    По плотві результати були непогані: стандартний улов за рибалку – від 30 до 60 штук. Часом кльов був настільки активний, що насадка ледь встигала опускатися на дно. Тільки встигай витягати сріблясту рибку з 11-метрової глибини. Найефективнішою насадкою для плотви я вважаю опариш. Дуже непогано ловилася на мариновану кукурудзу, на неї брала лише крупна плотва – від 150 грамів, а від 300-грамових лєска тріщить і адреналіну хоч відбавляй!

    Плотву можна половити і в прибережній зоні біля очерета, де глибина 2-3 метри. Брав на рибалку свого малого, вчив його практикуватися з поплавчанкою. Заброс в нього ще не виходить, але підсікти і витягнути рибку вже вміє. Зловив кількох непоганих плотвиць, краснопірок і окунів (на фото).

    Спінінг. Хижій рибі я приділив небагато уваги, бо ж затято полював за лящами. Але навчаючи малого, водночас трохи кидав. Щука і окунь тримаються у прибережній зоні, з глибинами 3-4м. Хлопчаки непогано ловили на мікруху окунців і краснопірок просто на пляжі, зайшовши у воду по пояс. Я зловив на блешні-оберталки кількох невеличких окунців, які атакували навіть блешні 3-го номера. Щуку зловити не вдалося.

    Отака вийшла рибалка на Світязі у серпні 2014)))
     

    Вложения:

    • Нравится Нравится x 10
  7. AleXXX

    AleXXX Рыболов

    Сообщения:
    337
    Симпатии:
    2.363
    Адрес:
    Владимир-Волынский
    Возраст:
    44
    Щодо т.зв. відловочних карток. Так, колись рибінспекція моталася на катерах...перевіряли ті картки, штрафували, відбирали снасті. Років 5-10 тому. Але тоді ці картки продавалися на усіх рятувальних станціях, було зручно: орендуєш човен - тут же купляєш фішкарту. Також їх можна було купити в адміністраторів на базах відпочинку, і навіть інспектори під час рейду в доброму настрої могли продати.
    Зараз, по-перше - жодного разу я не бачив інспекторів на озері. По-друге, картки тепер продаються лише в самій рибінспекції у Світязі, а їхати за ними на інший кінець озера - я манав, ПНХ. Останні років 4 не купляв, не купляю і купляти не збираюся. В тому числі через неналежну роботу рибінспекції - весь Світязь у неводах, а вони з любителів бабки зшибають. Як і цей довбаний еко-пост на в"їзді в парк. Словом - ПНХ.