м. Шумськ

Тема в разделе 'Рыбалка в Тернопольской области', создана пользователем Bulick, 30 авг 2011.

  1. Bulick

    Bulick гость Временно заблокирован

    На вихідних, 28-29 серпня, випала нагода поїхати на риболовлю з батьком та його друзями в Шумськ, де я раніше ніколи не бував, проте чув від багатьох знайомих. Отже, готую снасті, прикормку та наживку, забираємо по дорозі друзів та близько 15:30 виїжджаємо дружньою компанією зі Здолбунова :73562:. Годинка дороги до Шумська і майже відразу за містом відкривається прекрасний краєвид на озеро, де ми й збираємося рибалити. Оскільки в Шумську є 3 великих стави, стрілочкою на карті позначив те, на якому ловили ми (зліва знизу).
    Карта.jpg IMG_8053.JPG

    Спочатку коротка інформація про озеро. За словами охорони, озеро розміщене на торфовищі і не спускалося близько 20 років, тому риба є доволі великих розмірів. В ставі присутні у великій кількості короп (найбільший виловлений 19 кг), карась до 1 кг, лини (зустрічаються особини по 2-3 кг, ловлять на плавлений сир), товстолоби, щука, окунь і маса дрібної плотви. За словами друзів-карпятників, які тут часто рибалять, найбільший виловлений ними короп 13 кг, проте найчастіше трапляються особини 4-6 кг, рідше в районі 8 кг. Вартість риболовлі становить 70 грн. з людини за добу без обмежень щодо кількості снастей, нічної ловлі та норм вилову - вже залежить від конкретного рибалки як людини...

    Тепер детальніше про саму риболовлю. Приїхавши на озеро, побачили велику кількість рибаків-карпятників, які вже ловили або щойно розкладалися. В мене склалося таке враження, що я потрапив на коропові змагання. Пройшовши по дорозі з півночі озера на південь до місця, яке ми обрали, я нарахував 8 :i070522: таборів карпятників з однієї сторони і ще десь 5-6 з іншої!!!! Озеро обставлене род-подами :gi-gi: При чому майже всі машини були з рівненськими номерами. По цій же дорозі нас спіткала перша неприємність - сміття :buee: . Практично біля кожного другого місця для риболовлі пластикові пакети, пляшки і туалетний папір... Зустрічалися цілі купи з пакетами... :( Враз прийшли слова з підпису в декого з форумчан:
    Слова, які на мою думку, стосуються як рибалок, що ще не раз сюди приїдуть, так і власників ставу, які спершу продають ВІДПОЧИНОК, а не рибу як таку :?: Обравши місце для риболовлі, починаємо не з підготовки снастей, а з прибирання цього самого місця...
    Невже так важко зібрати тих пару пакетиків з собою і викинути з собою в смітник по дорозі??? :в_натуре: Всі ж на авто приїжджають!!!
    IMG_8043.JPG IMG_8022.JPG

    Нарешті потроху підготувались, закинулись і приємне очікування... яке, на жаль, тривало досить довго :( Дядьки потроху перейшли до вечері, смажили шашлички й потрошку собі відпочивали :присоединяюсь:. Я ж перекусив і гайда до вудок. Скажу, що друзі закинулись на карпа, а я кинув 3 фідери з розрахунку на карася й линка:намана:. Закидав ще й махову поплавчанку, але через півгодини ловлі вона пішла відпочивати, оскільки 10-15 м від берега глибина не більше 50-60 см, й клює плотва розміром з палець як з кулемета на все - опариш, черв'як, мастирка, кукурузка, пшениця, манка... За вечір мені вдалося вимучити 2 карася на фідер і все. Ще трійко карасиків по 250-300 грам в мого товариша. Десь о першій оптимізму трошки пропало і я пішов спати . О пів на п'яту прокидаюся і до фідерів. Один як і був, два інші повністю опущені. Ну думаю - щось є! Перший дістаю - карась грам на 300, другий - стандартна плоточка на одному гачку, а на іншому обірваний поводок :-( Перезакидаюсь, в очікуванні ранкового кльову розводжу багаття, щоб розігріти чаю в казанку . І тут дзвоник верещить - лечу, підсікаю і заліковий окунь :solnce2: на березі!!! Електронна вага показала 473 гр. :) Наживка - черв'як. Ну думаю, зараз піде. Згодом витягую декілька плотвичок, які зранку активізувалися і довбали всю наживку, яку закинеш. Тому вирішив перейти на пінопласт - кормушку набиваю кашою, а на гачки жовтий великий пінопласт діпований ваніллю. Через півгодини ловлю пристойного карася, перезакидаюсь і тут різка покльовка на сусідній фідер. Підсічка і приємна важкість на тому кінці :) Кличу тата, щоб поміг з підсаком. В думках: "Ну нарешті... щось пристойне... мабуть карпик... або гарний лин..." А риб все водить по сторонам. Підтягую ближче і отримую СВІЧКУ від ЩУКИ :фигасе: . Але ще хвилинка боротьби і красуня в сачку :ura:.Спокусилась на пінопласт, відкусила один поводок на нитці, але збоку підсіклась іншим. Вперше в житті ловлю щуку на фідер :predator: Зважування показало 1,120 кг :solnce2: Згодом все ж на той пінопласт ловлю карася на 520 грам і ще одного меншого. Потім окунь грам сто - теж на пінопласт і знову щучка десь на 200-300 грам :фигасе: - ковтнула всю кормушку і сіла на три гачки. На жаль без екстрактора, поки вийняв оснастку, риба отримала травми не сумісні з життям... :(
    IMG_8019.JPG IMG_8020.JPG

    І тут знову неприємність - охоронці, як виявилося пізніше, припливли перевіряти сітки-путанки, якими був обставлений протилежний до мене берег :злой:. НЕНАВИДЖУ власників, які роблять таке на своїх ставах. Вже не одноразово бачив, як через це пропадали прекрасні стави, такі як Бочаниця або Верхів в Рівненській обл., звідки я родом. Шкода, що нашим людям всього мало...

    Далі буде...
     
    • Нравится Нравится x 12

  2. Bulick

    Bulick гость Временно заблокирован

    ...продовження

    ...продовження

    Далі знову почався шквальний вітер і кльов затих. Вирішили поснідати, в дядьків сніданок плавно перейшов в обід :) Десь в 11 годині я з цікавості пішов гуляти берегом, думав подивитися на результати нічної риболовлі в карпятників. На жаль, майже у всіх вони виявилися не втішні. Обійшов 7 таборів, лише в трьох було риба - в одних 2 по 4 кг, в других один на 5 кг і в третіх 2 по 1 кг і один на 3,5 кг. Все, що мені вдалося розвідати :) Повертаючись назад, звернув увагу на плюскіт в обвідній канаві. Коли підійшов ближче, побачив, що там залишилась невеличка калюжка, а в ній плаває багато невеличкої риби. Не довго думаючи, біжу по відро і підсак й гайда в канаву. Але не тут то було - мулу то аж по пояс :gi-gi: , так що аж важко пересуватися, а рибки швидко втікають))) Проте за допомогою сачка мені вдалося виловити з півсотні карасиків до лодоні, декілька плотвичок, з десяток піпісочних матросів і, що саме цікаво, 2 щучки грам по 150 і 16 :solnce2: шнурків по 10 см. (спеціально перерахував :) ). Потім якось виліз з тієї багнюки, - мама рідна не взнала б, - декілька фото і малолітні переселенці попливли у велике озеро шукати нові домівки, а я потроху вимиватися :gi-gi: Зовсім неочікувана операція "Ы" пройшла успішно для всіх :)
    IMG_8025.JPG IMG_8026.JPG IMG_8029.JPG

    Після дози позитивних емоцій повертаюсь до риболовлі. Перезакинув снасть і невдовзі ловлю хорошого карася, потім ще одного меншого. Знову піднявся поривчастий вітер і тут різка покльовка - підсікаю, знову приємна важкість... і ослабло... Витягую линву, а там обріз - нема оснастки. Знову щука:i070522: Третя за риболовлю ще й на пінопласт!!! Не дуже засмучений прив'язую нову кормушку, два поводки і закидаю. Через декілька хвилин різка покльовка на інший фідер, риб впевнено пішов в інший берег, аж відразу спрацював фракціон. Боротьба, знову ті ж думки :) , і через декілька хвилин, все з тим же здивуванням, в сачку ще одна щука :applodesments: Підсіклася за край губи, тому оснастка вціліла. Зважування показало 1,370 г. Згодом зловив ще одного карасика й все. Почали потроху збиратися додому. Поскладали свої мангали, столики, поприбирали місце і з позитивними емоціями від такої НЕСПОДІВАНОЇ риболовлі :solnce2: (4 щучих кольовки на фідер, 3 з яких реалізовано :) ) вирушили додому. Добре, що ми приїхали бусом, а то поки я ловив рибу, тато і компанія "наловили" і "наїли" більше півмішка сміття, разом з прибраним по приїзді :) :)
    IMG_8033.JPG IMG_8039.JPG

    Ось такою цікавою виявилася наша риболовля в Шумську :) .

    Для себе сформував такі висновки про озеро:
    - занадто розрекламований, особливо серед карпятників;
    - нешанобливе ставлення у власників, особливо через сміття й сітки;
    - велика кількість щуки в озері:ura: .

    Всім доброї ночі! НХНЛ!!! :)
     
    • Нравится Нравится x 11