1. Хотите выиграть эхолот или карманную удочку? Участвуйте в нашем конкурсе

Зимний спиннинг

Тема в разделе 'Способы и методы ловли', создана пользователем Горыныч, 12 окт 2007.

 1. ВикторGVS

  ВикторGVS Рыболов

  Сообщения:
  692
  Симпатии:
  4.984
  Адрес:
  Ровно
  Возраст:
  48
  З першими заморозками багато рибалок вже „зачохлились” до наступного сезону і з сумом констатують, що чекатимуть наступної весни і сподіватимуться на коротку зиму.
  Але є й такі і я, зокрема, які перебувають можна сказати в припіднятому настрої, адже незабаром стане лід і почнеться сезон ловлі з льоду.
  Звертаюсь до тих, хто „зачохлився”: „А може не варто? Попробуйте себе в зимовій рибалці!” Для багатьох „всесезонних” рибаків зимова риболовля з льоду стоїть на першому місці! До таких відношу і себе. Впевнений, що для багатьох „літніх” рибалок зимова риболовля з льоду може стати улюбленим відпочинком, варто лише спробувати.

  Якщо поставити питання „чому я не рибачу зимою з льоду?” відповіді будуть приблизно такими:
  1. Занадто екстремально і небезпечно.
  2. Холодно.
  3. Не цікаво.
  Не цікаво ловити матросів на мізинець, сидіти як мухомор, знову ж таки мерзнути і т.п.
  А тепер по порядку.
  Відносно „небезпечно”.
  Трохи психології: Лід це, звичайно, не те природне середовище, де людина почувається комфортно. На нашій підсвідомості, на рівні інстинктів закладено певні речі, які, навіть всупереч нашій волі і розуму дають нам сигнали тривоги. Так, наприклад, людина, яка все життя прожила на першому поверсі, буде спочатку принаймні дискомфортно почуватися на балконі 20-го поверху, навіть розумом усвідомлюючи цілковиту безпеку. В той же час, власник цієї квартири навіть і не задумується, коли виходить на балкон покурити. Тому що розум (усвідомлення повної безпеки) пересилив закладений в кожній людині і в цієї особи, зокрема, природній інстинкт самозбереження.
  Теж саме із зимовою рибалкою. Людина, яка ніколи або лише декілька разів була на льоді, (десь, колись, може ще в дитинстві) інстинктивно, всупереч волі і природньо, відчуватиме тривогу. Навіть читаючи цей пост, буде згадувати ті неприємні відчуття, пов’язані можливо із свого життя, повідомлень TV.
  В той же час, дотримуючись елементарних правил безпеки, ловити з льоду так само безпечно як курити на балконі 20-го поверху.
  Перебороти свої природні страхи, щоб розум пересилив інстинкти, потрібно, можливо, почитавши правила безпеки, зокрема про те, що лід товщиною 5 см і при мінусовій температурі повністю безпечний для пересування, що по льоду в 20 см може пересуватися автомобіль ВАЗ і таке інше. А свій перший вихід на лід варто здійснити в супроводі досвідченого рибалки, який, перебуваючи поруч, додасть вам впевненості, розповість про всі можливі нюанси.

  Відносно „холодно”.
  Часом проїжджаючи в теплій маршрутці мостом через річку (на вулиці сирість, холод, бр-р-р..) поволі втягнеш шию в комір куртки, коли бачиш сидячих на льоду рибаків. Та й вигляд темної води в промоїнах посеред русла не надихає. Можна ще й почути репліки когось із пасажирів: „придурки... не сидиться вдома...”
  Насправді ніякого холоду і особливого екстриму на зимовій риболовлі не відчуваєш. Потрібно лишень правильно одягнутися, в зворотньому випадку, дійсно, рибалка може перетворитися в каторгу і ні про яке задоволення не може бути мови.
  Відносно одежі окрема тема, відмічу лише головне – це ноги, тобто потрібно мати спеціальне зимове взуття і спеціальні утеплені брюки, причому від лижного комбінезону і білизною під низом навіть при плюсовій температурі може бути не достатньо.

  Відносно „не цікаво”.
  Мені, наприклад, теж не цікаво ловити спінінгом матросів на мікроджиг і мікровертушки. Проте картина міняється на льоді. Повірте, азарт від ловлі 50-грамових окунців не менший, ніж при ловлі щуки спінінгом. І, всупереч усталеним уявам щодо ловлі зимою лише риби піпісочного розміру, нерідко трапляються трофейні екземпляри.
  Наприклад, свого найбільшого на кілограм окуня я зловив саме з-під льоду.
  Цього літнього сезону на спінінг я зловив свою найбільшу щуку – 4,05кг і відчував себе при цьому дуже спокійно, навіть жартував, що мол старію і адреалін перестав виділятися. А от на зимовій рибаці, коли на жилці 0,1 витягаеш на лід навіть 500 грамового окуня – адреалін зашкалює, руки тремтять. Ну а кілограмовий, та ще й на свій день народження! Такі рибалки запам’ятовуються на все життя.
  Зимова рибалка для мене – це мормишка і тільки мормишка. Це ходова рибалка, від лунки до лунки і як так само не розумію тих „пінгвінів”, які розкладають по 5-7 вудочок перед собою і тупо сидять. Це я до того, що рибалка з-під льоду – ще й активний відпочинок, не уступаючий ходові ловлі спінінгом.
  Погожий сонячний день, легкий морозець, повний штиль і ідеальна тиша навкруги, чисте, звінке повітря, кругом все біле від снігу і інею, лісове озеро, потріскування вогнища, шкварочка і 50- грам в колі друзів і однодумців і вічні рибацькі байки... „До чего же пі.....то!” – вислів, сказаний одним із знайомих в момент „блаженства”. Хемінгуей зі своїм „Стариком и морем” мусив ціле оповідання писати, а тут всього декілька слів, щоб дуже лаконічно і точно виразити стан душі в такі моменти.:) Да ніяка літня рибалка не зрівняється!
  Ну і на завершення ще трохи статистики за декілька останніх років із свого риболовного щоденника, яка свідчить, що і зимою можна бути з рибою.
  Статистика: рибальський сезон) / к-сть виїздів / кг, виловленої риби за сезон / кг, середній показник виловленої риби за 1 виїзд:
  2002-2003рр – 13/20/1,5
  2003-2004рр – 9/20/2,2
  2004-2005рр – 9/13/1,4
  2005-2006рр – 12/18,2/1,5
  2006-2007рр – 5/10/2
  2007-2008рр – 8/17,5/2,1
   
  • Нравится Нравится x 14
 2. Valen

  Valen Рыболов

  Сообщения:
  308
  Симпатии:
  2.103
  Пробував, Віктор, і я повністю з тобою згоден що зимова рибалка заслуговує на увагу не меншу, ніж рибалка по відкриті воді. І азарт не менший, і задоволення від виважування на тонесеньких жилках і улови можуть бути ще більші, але хоча за компанію не відмовлюсь від такої рибалки, сам їздити і огранізовувати серед друзів виїзди небуду. От немає достатьньої тяги до підлідної рибалки, чому навіть пояснити не можу. Я готовий викласти за спін 1000 і 2000 грв. а от на ледобур шкода грошей, краще буду поповнювати запас блешень чи на спін копити - все таки рибалка рибалці рознь. Хоча зарікатись не буду, з часом і смаки змінюються.
  Та й проблема в мене - руки мерзнуть. Батько всю зиму ходить без рукавиць, я вже при +5 так замерзаю що потім відходняк ловлю по десять хвилин в приміщенні.
  Тому з задоволенням буду сидіти і читати ваші звіти..
   
  • Нравится Нравится x 6
 3. Artfabber

  Artfabber Рыболов - теоретик Команда форума

  Сообщения:
  3.387
  Симпатии:
  9.247
  Адрес:
  Киев
  Может Вас это удивит, но у меня тоже такое было... и руки мерзли (без перчаток на улицу вообще не выходил), и ноги тоже мерзли постоянно, пока... не стал ходить на зимнюю рыбалку. Теперь (хоть и зимы стали более теплыми) хожу без перчаток, а на рыбалке при -15 руку в лунку... за рыбой.:1052:
   
  • Нравится Нравится x 5
 4. ВикторGVS

  ВикторGVS Рыболов

  Сообщения:
  692
  Симпатии:
  4.984
  Адрес:
  Ровно
  Возраст:
  48
  Якщо руки розтерти снігом, а потім витерти насухо, руки перестають мерзнути. А ще помітив, що на початку зими руки мерзнуть, а потім поступово організм адаптується до холоду. У швагра пальці рук взагалі відморожені (при невеликому морозі відразу біліють) - альпіністський наслідок. Але це не заважає йому бути заядлим зимовим рибалкою, просто користується рукавицями
   
  • Нравится Нравится x 5
 5. Plagus

  Plagus всё ещё ловлю рыбу Команда форума

  Сообщения:
  6.887
  Симпатии:
  26.625
  Адрес:
  Александрия
  Возраст:
  58

  Тимон
  , :ng_use_search:..:bm:
  все перенес сюдаhttp://fishing-ua.com/showthread.php?t=1083&page=5

  А тема то актуальная , льда то еще нету:ura:
   
 6. Ромко

  Ромко Рыболов

  Сообщения:
  371
  Симпатии:
  2.430
  Адрес:
  Львів, Іваничі (Волинська обл.)
  Возраст:
  27
  Якщо змазка в катушці при нзьких температурах стає густішою і хід стає помітно важчим, то це може якось зашкодити катушці, якщо ловити нею? По логіці не повинно, оскільки змазка не видавлюється, бо густіша, але...хочу застерегтися. :gi-gi:
   
 7. AKSENTI

  AKSENTI Рыболов

  Сообщения:
  180
  Симпатии:
  611
  Возраст:
  38
  При минусовой температуре , обрабатываю шнур автомобильным силиконовым спреем , отлично помагает , при больших морозах ,проделываю тоже самое несколько раз в течении рыбалки . Обработанный шнур не впитывает воду , следовательно не мерзнет !
   
 8. Nikita Mag

  Nikita Mag наложен кляп

  Сообщения:
  2
  Симпатии:
  0
  Возраст:
  36
  Зимняя рыбалка - это хорошо. Я уже приобрел себе зимний спиннинг, и прошлой зимой даже пару раз был со стариками на рыбалке - очень понравилось. На следующую зиму постараюсь почаще выбираться.