Положение об общественных инспекторах рыбоохраны

Тема в разделе 'Нормативная база', создана пользователем Metiz, 9 апр 2014.

Статус темы:
Закрыта.
 1. Metiz

  Metiz завзятий рибалка Команда форума

  Сообщения:
  2.882
  Симпатии:
  12.602
  Адрес:
  Павлоград
  Возраст:
  44
  upload_2014-4-9_16-56-37.png
  МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
  НАКАЗ

  24.02.2012 р. м. Київ N 83

  Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
  15 березня 2012 р. за N 401/20714


  Про затвердження Положення про громадських інспекторів рибоохорони
  Відповідно до статті 58 Закону України "Про тваринний світ" та статті 10 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів"
  НАКАЗУЮ:
  1. Затвердити Положення про громадських інспекторів рибоохорони, що додається.
  2. Державному агентству рибного господарства України (Дроник В. С.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
  3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства аграрної політики України від 09 жовтня 2002 року N 324 "Про затвердження Положення про громадських інспекторів рибоохорони", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24 жовтня 2002 року за N 842/7130.
  4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
  5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Сеня О. В.

  Міністр М.В. Присяжнюк

  ПОГОДЖЕНО:
  Перший віце-прем'єр-міністр України -
  Міністр економічного розвитку
  і торгівлі України А.П. Клюєв

  Державне агентство
  рибного господарства України В. С. Дроник

  ПОЛОЖЕННЯ
  про громадських інспекторів рибоохорони
  I. Загальні положення
  1.1. Це Положення розроблене відповідно до статті 58 Закону України "Про тваринний світ" та статті 10 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів".
  1.2. Громадський контроль у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів здійснюють громадські інспектори рибоохорони (далі - громадські інспектори) за їх згодою.
  1.3. Громадські інспектори призначаються центральним органом виконавчої влади у галузі рибного господарства України та його територіальними органами.
  1.4. Діяльність та контроль за роботою громадських інспекторів здійснюються центральним органом виконавчої влади у галузі рибного господарства України та його територіальними органами рибоохорони, які:
  здійснюють підбір громадських інспекторів;
  проводять інструктажі та семінари;
  забезпечують нормативно-правовими актами;
  координують роботу громадських інспекторів, ведуть облік проведеної роботи;
  спрямовують роботу громадських інспекторів шляхом видачі планів та наказів на певні види робіт;
  надають практичну допомогу в організації та проведенні рибоохоронних рейдів;
  підводять підсумки роботи громадських інспекторів за рік.

  II. Порядок призначення громадських інспекторів
  2.1. Громадськими інспекторами можуть бути громадяни України, які досягли 18 років.
  2.2. Громадянин, який бажає бути громадським інспектором, подає до центрального органу виконавчої влади у галузі рибного господарства України або до відповідного територіального органу рибоохорони заяву, подання організації, підприємства або установи, що його рекомендує, або письмове клопотання державного інспектора рибоохорони.
  2.3. Громадські інспектори відповідно до поданої заяви призначаються спеціально уповноваженою особою центрального органу виконавчої влади у галузі рибного господарства, керівниками територіальних органів рибоохорони після проходження ними співбесіди.
  2.4. Громадські інспектори отримують посвідчення громадського інспектора рибоохорони встановленого зразка, який наведено у додатку 1 до цього Положення.
  Облік посвідчень громадських інспекторів ведеться у журналі спеціально уповноваженою особою центрального органу виконавчої влади у галузі рибного господарства України або у відповідному територіальному органі рибоохорони.
  2.5. Посвідчення громадського інспектора за підписом осіб, визначених у пункті 2.3 цього розділу, видаються строком на один рік із щорічним продовженням за позитивними результатами роботи.
  2.6. Громадський інспектор діє в територіальних межах повноважень органу, що видав посвідчення.
  На кожного громадського інспектора ведеться картка обліку проведеної роботи громадським інспектором рибоохорони, форма якої наведена у додатку 2 до цього Положення.
  2.7. Громадські інспектори здійснюють контроль у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів без звільнення від основної роботи та додаткової оплати праці.
  2.8. Стимулювання громадських інспекторів, які беруть активну участь у здійсненні контролю у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, здійснюється відповідно до законодавства.

  III. Координація діяльності громадських інспекторів
  3.1. Кожний громадський інспектор працює у взаємодії з державним інспектором рибоохорони і під його керівництвом у межах відповідного територіального органу рибоохорони.
  3.2. Спеціально уповноважена особа або державний інспектор, за якими закріплений громадський інспектор:
  надає йому практичну і методичну допомогу з питань здійснення громадського контролю у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів;
  координує його діяльність;
  проводить з ним навчання, регулярні інструктажі з охорони праці та техніки безпеки, ознайомлює його з нормативно-правовими актами, які регулюють здійснення громадського контролю;
  залучає його до участі у перевірках виконання вимог законодавства у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів рибодобувними підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), громадянами, які здійснюють вилучення водних біоресурсів.

  IV. Права та обов'язки громадських інспекторів
  4.1. Громадські інспектори мають право:
  спільно з працівниками органів рибоохорони брати участь у проведенні перевірок дотримання вимог законодавства у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів рибодобувними підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), громадянами, які здійснюють вилучення водних біоресурсів;
  разом з працівниками органів рибоохорони доставляти осіб, які порушують законодавство у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, до міліції чи в приміщення виконавчого органу сільської, селищної ради, якщо особа порушника не може бути встановлена на місці вчинення правопорушення;
  проводити у випадках, передбачених законом, фотографування, звукозапис, кіно- та відеозйомку як допоміжні засоби для попередження і розкриття порушень законодавства у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів;
  брати участь у підготовці для передачі до суду матеріалів про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, і виступати як свідки;
  роз'яснювати громадянам вимоги законодавства у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів.
  4.2. Громадські інспектори зобов'язані:
  дотримуватись вимог чинного законодавства під час проведення рейдів і перевірок;
  виконувати покладені на них завдання;
  подавати органу рибоохорони, який призначив громадського інспектора, щорічний звіт про проведену роботу не пізніше 1 січня наступного за звітним року.

  V. Позбавлення повноважень громадського інспектора
  5.1. Орган, що призначив громадського інспектора, правомірний позбавити його права виконувати обов'язки громадського інспектора з вилученням посвідчення у разі:
  ненадання щорічного звіту;
  негативної оцінки роботи;
  учинення громадським інспектором порушень законодавства у галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів, а також протиправних дій під час виконання обов'язків громадського інспектора.
  5.2. Рішення про позбавлення права виконувати покладені обов'язки громадського інспектора з вилученням посвідчення приймається особою, яка призначила громадського інспектора, або керівником (його заступниками) центрального органу виконавчої влади у галузі рибного господарства.

  Директор Департаменту тваринництва
  Міністерства аграрної політики та
  продовольства України А.А. Гетя

  Додаток 1.jpg

  Додаток 2
  до Положення про громадських інспекторів рибоохорони

  Посвідчення:
  N __________
  КАРТКА
  обліку проведеної роботи громадським інспектором рибоохорони
  за ____________ рік

  Прізвище, ім'я, по батькові громадського інспектора : ___________________________________________________________________________

  ___________________________________________________________________________

  Місце проживання: _____________________________________________________________________

  Брав участь у рибоохоронних рейдах______________________________________________________

  Викрито порушень _____________________________________________________________________

  Проведено виступів:

  на радіо __________________;

  у пресі ___________________

  Проведена інша робота _________________________________________________________________
  (вид робіт, їх результат)

  Державний інспектор рибоохорони
  ______________
  (підпис)
  _________________
  (прізвище)
  Положення про громадських інспекторів рибоохорони .
   
  • Информативно Информативно x 6
  • Нравится Нравится x 3

Статус темы:
Закрыта.