Является ли снасть браконьерской? Обсуждение.

Тема в разделе 'Борьба с браконьерством', создана пользователем sabat, 10 май 2007.

  1. Владимир111

    Владимир111 Рыболов

    Сообщения:
    1.602
    Симпатии:
    4.202
    Адрес:
    Киев
    Возраст:
    62
    Тушелюб, Не треба так далеко заглядати.
    Є старий анекдот. Чоловік просить жіночку передати на квиток у тролейбусі : -" Рибонько, будь ласка, передайте на квиток." Жінка міркуе : рибонька означае щука, щука з зубами означае собака, панове він мене сукою обізвав"
    Ми з Вами до суду не попадемо, бо дотримуємося цих правил аматорського та спортивного рибальства.
    Телефонуйте на гарячі лінії риболовної інспекції. Зараз на телеканалі "Трофей" є программа "Охота на браконьеров", там головний інспектор розтлумачує що є порушенням а що ні. Телефони десь у нас на форумі є.
    В останній передачі що я бачив, він розповідав про зимові блешні конус або краб. Сама блешня є дозволеною, якщо риба узяла її до рота, а якщо її використовувати як забагрювальний засіб, то це браконьерство. Хіба ми це не розуміємо. І усі чудово розуміють що вудка це є вудка. Хоч волосінь на пальці і гачок з наживкою для бичка, хоч бланк с кільцями та катушкою та блешнею на кінці.
     
    • Нравится Нравится x 4

  2. RA

    RA Рыболов

    Сообщения:
    347
    Симпатии:
    1.045
    Адрес:
    Киев-Мариуполь-Татьяновка
    Возраст:
    44
    Що таке браконьєрство?

    UK"> Поняття браконьєрство залежить від об’єкту стосовно якого останнє здійснюється – рослини, тварини, риба, птахи та інше. Суть браконьєрства полягає в одному – незаконному добуванні природних ресурсів, до яких належить в тому числі риба. Порядок рибної ловлі встановлений Правилами
    любительського і спортивного рибальства, наказами органів Держрибохорони, Законами України «Про тваринний світ», «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», іншими нормативними актами. Порушення вказаних норм під час рибалки призводить до незаконного добування риби, тобто є браконьєрством.
    Відповідальність за порушення нормативних актів під час рибальства, в залежності від способу, часу, місця ловлі, завданої навколишньому середовищу шкоди може бути як кримінальної, так і адміністративною.
    Кримінальна відповідальність передбачена ст. 248, 249 Кримінального кодексу України, та настає лише в разі заподіяння істотної шкоди, або при застосуванні вибухових, отруйних речовин, електроструму або інших способів масового знищення риби. Вчинення незаконних дій у заповідниках, або щодо видів тваринного світу, віднесених до Червоної книги тощо.
    Найчастіше риболовами припускаються порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідальність за такі дії передбачена ст. 85 КУпроАП, та є найбільш розповсюдженим явищем у риболовному середовищі. Крім цього, можуть бути також сукупні статті вказаного кодексу. Наприклад, при незаконному рибальстві у санітарній зоні, із застосуванням човна під час заборони навігації тощо.
    Безумовним браконьєрством буди важачись рибалка із застосуванням сітки, павука, волоків, вибухівки, електровудки, отрути, засоби багріння (косіння) риби тощо, де б і в який час така риболовля не здійснювалась любителями та спортсменами.
    При цьому, навіть використовуючи дозволені засоби рибної ловлі, риболов може порушувати правила рибалки, та вважатись браконьєром. Такими випадками згідно з діючим законодавством вважаються: ловля навесні під час заборони на нерестовищах, зимою у зимувальних ямах, з човна під час заборони навігації, ловля з перевищенням дозволеної за вагою норми, ловля риби заборонених розмірів та видів. Слід зауважити, що деякі браконьєри маскуюсь незаконну діяльність, видаючи себе за порядних рибалок. Наприклад, добавляючи на штучні приманки додаткові гачки, та використання їх в якості засобів багріння риби, або знаряджаючи донні та поправочні оснастки великою кількістю гачків. До того ж, рибалять з великою кількістю вудок одночасно, безпідставно займаючи значну частину берегової смуги. Виходячи з того, що все це тягне за собою відповідальність – вважається браконьєрством, яке в жахливих масштабах розповсюджено по всій країні.
    Стаються випадки, коли риболови роблять вигляд, що ніби то не розуміють, що нерестовище це не лише смуга очерету, де риба відтворюється природним шляхом, а ціла ділянка водойми, визначена Держриохороною. Так само і зимувальна яма не полягає лише в заглибленому місці в водоймі, це також ціла ділянка річки, на якій крім ями можуть бути коси, бугри на дні, обмілі.
    Поширеним самовиправдовуванням браньєрства такі особи приводять складне матеріальне або сімейне становище, необхідністю відшкодувати кошти, витрачені на засоби лову, приманки та транспортні видатки, лов, на їх думку, видів риби, яка не становить будь якої цінності (сорної). Однак, вказані факти не звільняють від відповідальності, а лише можуть враховуватись, як обставини які пом’якшують або обтяжують відповідальність за браконьєрство.
    Факти браконьєрства розповсюджені як в природній реальності, так і віртуальній, на кожній водоймі можна побачити випадки незаконної рибної ловлі, яка до того ж висвітлюється і в риболовних соцмережах. Як правило, на зауваження з цього приводу, винні особи проявляють агресію, образу, негативні висловлювання, мовляв браконьєри це лише ті, хто застосовує сітки, коси та інше заборонене знаряддя, виправдовуючи свою причетність до незаконної рибалки. Однак, згідно із змісту риболовних правил, всі випадки їх порушення є проявом браконьєрства. Їх демонстрація в соцмережах створює у молоді помилкове уявлення про допустиму поведінку на рибалці, пошкоджує викоренню ціх фактів майбутніми риболовами.
    Нажаль, органи Держрибохорони не в змозі контролювати кожного рибалку внаслідок відсутності певних ресурсів, а також випадків корупційного приховування браконьєрства. Фактично, 90% і більше випадків браконьєрства залишаються латентними (не виявленими і не покараними контролюючими органами). Державна система протидії цьому ганебному явищу здебільшого розрахована на моральні принципи риболовів і їх самостійне додержання правил риболовлі, риболовну культуру тощо. Тому, лише нетерпимість порядних рибалок до описаних вище способів браконьєрства, може змінити ситуацію на краще, та знищіти його повністю, як це зроблено в багатьох розвинутих країнах світу.
    Насамперед, зазначена публікація стосується бережного ставлення до загально доступних водойм, річок, озер, оскільки заходів до відновлення в них рибних запасів фактично не вживається. На приватних, орендованих ставках зариблення здійснює господар, тому рибалка там здійснюється фактично за визначеними ним умовами та турбот не викликає.
    Подолавши браконьєрство, риболови забезпечать себе та наступне покоління гарними трофеями, позитивними емоціями, новими враженнями, відчуттям впевненості в приємному улові під час риболовлі.
    Що таке браконьєрство мені достеменно відомо, як приватний адвокат – фахівець в галузі права, на безкоштовній основі консультую деякі територіальні органи Доржрибохорони в питаннях боротьби и протидії браконьєрству у складних правових ситуаціях, до цього року включався до плану територіального підрозділу з рибоохоронних заходів, що зумовила особиста громадська позиція.
    Можливо, для когось ця стаття виявиться досить суворою, однак, вона в повній мірі відображає погляд на законну та незаконну риболовлю в країні з позиції норм права. Здебільшого, вона розрахована на майбутніх риболовів, оскільки сформованих власним світоглядом браконьєрів, в силу віку та опиту, вже, нажаль, не виправити.
     
    • Нравится Нравится x 3
  3. Сытый_Кот

    Сытый_Кот Рыболов

    Сообщения:
    4
    Симпатии:
    1
    Возраст:
    37
    телевизоры браконьерские снасти .

    По идее верша похожа на сеть.
     
  4. sas1366

    sas1366 гость Временно заблокирован

     
    • Нравится Нравится x 1